o prezentach

Tylko w czerwcu! Zarejestruj się w Klubie Marzycieli, a otrzymasz 50 zł na start! Sprawdź

Jak Wygląda Przygoda na Strzelnicy? Odwiedzamy Strzelnicę Kraków

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2023-04-21

Podczas naszej jesiennej integracji w Krakowie odwiedziliśmy naszego Partnera – Strzelnicę Kraków. Chociaż minęło już trochę czasu, nadal czujemy podekscytowanie i adrenalinę, która nam towarzyszyła. Niektórzy z nas odwiedzili strzelnicę po raz pierwszy, inni znali już przyjemność ze strzelania z instruktorem. Jakie wrażenia miały obie grupy? Czy strzelanie jest proste? O czym należy pamiętać? Wszystko postaramy się wyjaśnić w naszym artykule.

Jak dojechać do Strzelnicy Kraków?

Strzelnica Kraków mieści się przy ulicy Fabrycznej 17. Według map dojazd od centrum Krakowa zajmuje 12 minut, jednak warto wziąć zapas na ewentualne korki. Na miejscu powinniśmy pojawić się 10 minut przed umówioną godziną realizacji, aby dopełnić formalności. Przed wejściem na stanowisko strzeleckie musimy podpisać specjalne oświadczenie oraz okazać dowód osobisty. Jeżeli przyjedziemy wcześniej, możemy udać się do poczekalni, gdzie przez szybę możemy obserwować innych uczestników.

Jak wyglądają przygotowania?

Po wypełnieniu oświadczenia, instruktor zabiera nas na krótkie szkolenie teoretyczne. Dowiadujemy się, jak zachować bezpieczeństwo podczas strzelania, jak trzymać broń, czego nie robić z bronią w ręku. Choć zasady BHP wydają się wszystkim nudne… mają ogromną rolę dla naszego bezpieczeństwa. Nasza lekkomyślność może wyrządzić szkodę nie tylko nam, ale również osobom znajdującym się na strzelnicy. O czym więc musimy pamiętać?

  • Lufę broni nie kierujemy w ludzi, a w bezpieczne miejsce.
  • Broń zawsze traktujemy jak naładowaną.
  • Powinniśmy być czujni i obserwować otoczenie.
  • Nie kładziemy palca na języku spustowym, jeżeli nie chcemy oddać strzału.

Te 4 punkty możemy łatwo zapamiętać, ponieważ tworzą zasadę BLOS (Broń, Lufa, Otoczenie, Spust).

Jeżeli jesteś pierwszy raz, instruktor opowie wszystko o strzelaniu oraz pokaże, jak prawidłowo oddawać strzał. 

Instruktor pokazuje nam, jak powinno się prawidłowo trzymać broń oraz jak wykonać strzał. Szkolenie jest obowiązkowe nawet dla osób, które wcześniej już strzelały. Na koniec zakładamy słuchawki, gogle ochronne i czekamy na najlepszą część atrakcji.

Jak strzela się na strzelnicy?

Po zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa jesteśmy gotowi na meritum naszej wizyty na strzelnicy. Wtedy na naszych twarzach pojawia się szczery uśmiech – za chwilę będziemy mogli wypróbować swoją celność, opanowanie oraz przekonać się, kto z nas zasługuje na miano strzelca wyborowego! Jesteś ciekawy, komu z naszego Dream Teamu udało się ustrzelić wszystkie dziesiątki?

Każda z osób otrzymuje swoją tarczę, aby z bliska przyjrzeć się swoim dokonaniom.

Na strzelnicy Kraków mieści się 6 stanowisk strzelniczych. Aby w naszej kilkunastoosobowej grupie nikt się nie nudził – podzieliliśmy się na dwa zespoły po kilka osób. Każdy zespół miał swojego instruktora, a każda osoba dostawała własną tarczę do strzelania. Podchodzimy pojedynczo do stanowiska, a instruktor pokazuje, jak prawidłowo uchwycić broń. Testowaliśmy 3 modele broni krótkiej - na pierwszy ogień poszedł Glock G-17, później Hechler Kloch SPF 9 oraz Berettę 92 FS. Broń kierujemy w tarczę, celujemy w środek tarczy (tak, aby ostrość kierować na przyrządy strzelnicze) i powoli pociągamy za spust. Więcej o prawidłowym strzelaniu pisaliśmy w specjalnym artykule ze wskazówkami, które przydadzą Ci się, aby osiągać lepsze wyniki.

Co jest najprzyjemniejsze w strzelaniu?

Chociaż strzelanie kojarzy się z wielkim hukiem i potężnymi emocjami, w rzeczywistości pomaga się zrelaksować. Pierwsze strzały przynoszą skok adrenaliny, jednak z każdym kolejnym pociągnięciem za spust chcemy być coraz bardziej efektywni. Aby osiągać lepsze wyniki, musimy uspokoić oddech, rozluźnić mięśnie oraz maksymalnie skupić swoją uwagę na powolnym pociąganiu za spust. Wiele osób przychodzi na strzelnicę po ciężkim dniu w pracy, aby zostawić tam swoje negatywne emocje i zwolnić szaleńcze tempo życia. W strzelaniu nie chodzi o  szybkość, a o precyzję. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że strzelanie to bardzo finezyjna sztuka. To jest właśnie jedną z przyjemniejszych rzeczy, jakie spotykają nas na strzelnicy. Nauka kontroli nas własnym ciałem, oddechem, umysłem – to wszystko sprawia, że ze strzelnicy wychodzimy bogatsi o nowe doświadczenia, ale również lżejsi od złych emocji.

Po naszych zdjęciach ze strzelnicy nie da się nie zauważyć, że wielką radość sprawia sprawdzanie swoich wyników z innymi. Możemy porównać, kto był bliżej wymarzonego celu, skonsultować techniki strzeleckie. Tarcze z naszymi wynikami zabraliśmy jak trofea do domów, aby móc pochwalić się z bliskimi. Większości z nas szło genialnie!

Czy warto wybrać się na strzelnicę w Krakowie?

Jest to strzelnica kryta, klimatyzowana i dostępna przez cały rok do późnego wieczora. Od instruktorów bije chęć dzielenia się swoją wiedzą, więc ich obecność tworzy bardzo przyjemny klimat. Miło obserwować ludzi, którzy swoją pasję przerodzili w sposób na życie. To miejsce otwarte praktycznie dla wszystkich, a każdy, kto chce nauczyć się jak strzelać w zawodowym stylu, odnajdzie się w tym miejscu. Na strzelnicę w Krakowie z pewnością wrócimy, tym razem chcemy ustrzelić same dziesiątki! :)

Voucher na strzelnicę – czy to dobry pomysł na prezent?

Jeżeli myślisz nad prezentem dla osoby, która kocha doświadczanie nowych rzeczy – voucherpoznaj strzelanie będzie nietypowym rozwiązaniem. Sprawdzenie się na strzelnicy z różnymi modelami broni przynosi wiele emocji! Mężczyźni docenią taki prezent na Dzień Chłopaka. Podczas naszej wizyty na strzelnicy okazało się, że kobiety potrafią z równie wielką precyzją posługiwać się bronią! Może podarowanie vouchera na strzelnicę na Walentynki stworzy świetną okazją do zaznania zdrowej rywalizacji z dziewczyną?

Możesz wybrać się na strzelnicę w pojedynkę lub z paczką swoich znajomych. W takich warunkach z pewnością poznacie swoje mocne strony oraz dowiecie się o sobie więcej. Strzelanie to czysta przyjemność, a voucher na strzelnicę będzie wystrzałowym prezentem!

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-10-22

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!