POKAŻ KOLEJNE WYNIKI

Załadowano 21 z 21 dostępnych

Zalety wspinania, czyli dlaczego wspinaczka na prezent to świetny pomysł

Emocje towarzyszące alpinistom trudno porównać z jakimkolwiek innym przeżyciem. Chcąc wymienić wszystkie zalety uprawiania wspinaczki, spokojnie można by było napisać na ten temat oddzielny artykuł. Ten niecodzienny sport to bowiem nie tylko doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w ruchu i z dala od telewizora czy kanapy, ale także przepis na wzmocnienie mięśni i poprawienie koordynacji ruchowej.

Co więcej, wybierając wspinaczkę na prezent dla bliskich albo kupując taki voucher z Katalogu Marzeń samemu sobie, możemy mieć pewność, że mamy w dłoniach klucz do świetnej zabawy. Pod okiem doświadczonego instruktora poznamy technikę pokonywania kolejnych odcinków ścianki albo górskiego szlaku, a przy tym przekroczymy kolejne bariery i przekonamy się, że ograniczenia pozostają tylko w naszych głowach.

Voucher na wspinaczkę w górach pozwoli też mieć wszystkie cuda przyrody na wyciągnięcie ręki. Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na odpoczynek niż seria głębokich oddechów na górskim szczycie? Z pewnością nie! A rozpościerające się stamtąd widoki bez dwóch zdań zrekompensują wszystkie trudy wcześniejszego marszu.

Komu podarować wspinaczkę na prezent?

Zarówno tym, którzy lubią przebywać na świeżym powietrzu, jak i osobom preferującym raczej sport w stylu indoor. Voucher na wyprawę w Tatry z przewodnikiem dla dwojga możesz wręczyć na przykład rodzicom albo przyjaciołom z okazji zbliżającej się rocznicy ślubu. Najmłodsi ucieszą się natomiast z lekcji dedykowanej właśnie dzieciom, podczas której instruktor wyjaśni podstawy wspinania i porozmawia z nimi o kwestiach bezpieczeństwa podczas uprawiania tego ekscytującego sportu.

W dyscyplinie, jaką jest wspinaczka, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Adrenalinę, możliwość walki z własnymi słabościami, wyścig z czasem, a może sposób na rozładowanie napięcia i wzmocnienie mięśni? Możliwości jest naprawdę wiele! O której z nich będziesz myśleć, wybierając voucher na wspinaczkę na prezent?

Wspinaczka na prezent dla najmłodszych – czy to dobry pomysł?

Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Jeśli chcemy, aby nasze dzieci były aktywne już od najmłodszych lat, warto zainteresować je nietuzinkowymi dyscyplinami sportu możliwie jak najwcześniej. Taka właśnie jest wspinaczka – emocjonująca, nieoczywista, a do tego pozwalająca nauczyć się cierpliwości. Co ważne, taki kurs odbywa się w aż pięciu punktach Polski, m.in. na terenie Wrocławia i Trójmiasta. Oznacza to, że aby najmłodsi mogli wziąć w nim udział, nie będzie trzeba dojeżdżać do miejsca oddalonego o wiele kilometrów.

Pod okiem doświadczonego instruktora i w profesjonalnie przygotowanej Sali, Twój syn, córka, kuzynka czy jakiekolwiek inne dziecko będzie mogło się cieszyć doskonałą zabawą. Kto wie, może taki kurs wspinaczki dla dzieci stanie się początkiem wspaniałej, profesjonalnej przygody, która wkrótce zaowocuje pierwszymi profesjonalnymi sukcesami..?

Coś dla początkujących, czyli wspinaczka na ściance

Nie ma znaczenia, czy znasz podstawy wspinaczki, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, w Katalogu Marzeń znajdziesz coś dla siebie. Początkującym szczególnie polecamy wstęp na ściankę wspinaczkową albo wspinaczkę we dwoje, którą możesz uprawiać w asyście bliskiej Ci osoby.

Wspinaczkę warto zacząć uprawiać zarówno, jeśli szukasz pomysłu na bardziej urozmaicony trening, jak i wtedy, gdy większość tygodnia spędzasz za biurkiem, a w wolnym czasie marzysz o tym, aby dać ciału odpocząć.

Wyrusz w góry – poznaj najpiękniejsze zbocza na południu Polski

Miłośnikom dzikiej natury szczególnie polecamy wyjścia w góry w towarzystwie przewodnika. Wejście na Mnicha z pewnością zapamiętają Ci, którzy skrycie marzą o zdobywaniu górskich szczytów i podziwianiu pięknych widoków. Wyprawa na Zadniego Mnicha będzie natomiast świetną niespodzianką dla osób w każdym wieku, które chciałyby odpocząć, zapomnieć o codziennym pędzie. Wspinaczka na prezent będzie idealna, jeśli chcesz podarować bliskim coś, czym na pewno ich zaskoczysz!