Załadowano 13 z 13 dostępnych

Jak działa balon do lotów?

Po kilku pierwszych zachwytach nad roztaczającymi widokami pojawia się pytanie: jak możemy latać, skoro nie mamy silnika? No właśnie, na jakiej zasadzie balon rozpoczyna swoją przygodę w powietrzu? Do tego niezbędne są dwie składowe — dobre warunki pogodowe oraz doświadczenie pilota. To on decyduje, czy pogoda pozwoli na odbycie lotu. Przy przychylności matki natury puszcza się mały balonik napełniony helem, aby zobaczyć, gdzie kieruje go wiatr. W ten sposób możemy wyznaczyć przybliżony kierunek lotu naszym gigantycznym balonem. Warto wiedzieć, że nie mamy większego wpływu na kierunek lotu. Możemy powiedzieć, że balon leci tam, gdzie wiatr go poniesie.

Lot balonem — czy to przyjemne?

Wiele obaw uczestników lotów spowodowane są obawą przed lądowaniem w balonie. Testowaliśmy lot balonem i możemy z całą pewnością powiedzieć, że ta obawa jest niesłuszna. Sam moment lądowania to niewielkie, odczuwalne szarpnięcie. Przy lądowaniu balonu jego kosz musi leżeć poziomo. Uczestnicy lotu dostają informację od pilota, żeby mocno trzymać się kosza, a po kilku chwilach znajdujemy się już na ziemi. Nic strasznego!

Jaka trasa podczas lotu balonem?

Jak już pisaliśmy wcześniej, nie mamy całkowitej sterowności balonem, a sterowanie nim nie wygląda jak jazda autem, podczas której mamy wysoką dokładność trasy. Doświadczeni piloci balonów potrafią jednak kierować tor lotu. Odpowiednia wiedza fizyczna, meteorologiczna i wiele godzin spędzonych na lotach sprawiają, że piloci balonów mogą wpływać na trasę naszego lotu. Dzieje się to poprzez zmianę wysokości, na której się znajdujemy. Do tego używamy palnika – ograne powietrze unosi czaszę balonu, dzięki czemu zwiększamy naszą wysokość. Ochładzane powietrze będzie kierowało nasz balon w dół. Na różnej wysokości występują inne prądy powietrza, jednak tym nie będziesz musiał się martwić — możesz zaufać doświadczonym pilotom.

Czy warto zdecydować się na lot balonem?

Doświadczenia lotnicze są jednymi z najchętniej wybieranych przez naszych klientów. Jednak niekwestionowanym królem podniebnych atrakcji jest lot balonem. Co sprawia, że tyle miłośników latania zakochuje się w baloniarstwie? Jedni powiedzą, że wspaniałe widoki – panorama podczas lotu rozciąga się z wszystkich stron, a loty możesz urozmaicić w oglądanie panoramy Mazur, okolic Tatr, czy nawet miejskiej aglomeracji. Drudzy powiedzą, że to sam widok balonu robi gigantyczne wrażenie – jego wielkość, różnorodne barwę, majestatyczność. Inni będą pochwalać uczucia towarzyszące podczas lotu – niebiańską błogość, swobodne szybowanie oraz wolność. Wszystko to sprawia, że lot balonem stwarza idealną atmosferę do wyjątkowych chwil!

Wybierz najlepszy z prezentów — lot balonem!

Lot balonem to z całą pewnością niezapomniane przeżycie, dlatego sprawdzi się jako prezent na ważne okazje – osiemnastka, ślub czy rocznica. Lot balonem jest również często wyborem jako atrakcja dla dwojga, gdzie tworzy się idealny moment do oświadczyn.

Tę atrakcję można realizować samemu, w duecie, a nawet całą rodziną! Pożegluj wśród chmur po wspaniałe doświadczenie bujania wśród obłoków!

Zastanawiasz się, jak wygląda lot balonem w praktyce? Testowaliśmy lot z naszym zespołem, a więcej możesz przeczytać w artykule "Lot Balonem — Kolejne Marzenie Spełnione!".