BESTSELLER
Lot szybowcem
(883 opinii) od 199 zł
BESTSELLER
Off Road 4x4
(1943 opinii) od 179 zł
BESTSELLER
Kolacja we dwoje
(1289 opinii) od 150 zł od 120 zł
BESTSELLER
Weekend dla dwojga
(308 opinii) od 229 zł
BESTSELLER
Gift Voucher
(1 opinia) od 25 zł
BESTSELLER
Popołudnie Spa dla Niej
(618 opinii) od 249 zł
BESTSELLER
SZEROKI
WYBÓR
Pakiet Marzeń Dla Niej: Odważna i romantyczna
BESTSELLER
Masaż dla dwojga
(574 opinii) od 299 zł
BESTSELLER
Dzień w Spa dla Niej
(270 opinii) od 289 zł
BESTSELLER
Masaż relaksacyjny
(729 opinii) od 139 zł
BESTSELLER
Lot motoparalotnią
(244 opinii) od 199 zł
BESTSELLER
Romantyczna kolacja we dwoje
(550 opinii) od 199 zł od 160 zł
BESTSELLER
Lot balonem
(34 opinii) od 599 zł
BESTSELLER
SZEROKI
WYBÓR
Pakiet Marzeń Dla Niego: Adrenalina i Relaks
BESTSELLER
Degustacja whisky
(324 opinii) od 149 zł
BESTSELLER
Escape room
(350 opinii) od 25 zł
BESTSELLER
SZEROKI
WYBÓR
Pakiet Marzeń Dla Dwojga: Wspólny czas
BESTSELLER
Floating
(191 opinii) od 119 zł
BESTSELLER
Jazda Lamborghini Gallardo - 1 okrążenie
BESTSELLER
Lot motolotnią
(287 opinii) od 189 zł
BESTSELLER
SZEROKI
WYBÓR
Pakiet Marzeń Przygoda
Stwórz własny Las w Słoiku
(145 opinii) od 99 zł
BESTSELLER
Lot balonem dla dwojga
(36 opinii) od 1 199 zł
BESTSELLER
Spacer z Alpaką
(88 opinii) od 125 zł
BESTSELLER
Masaż gorącymi kamieniami
(223 opinii) od 149 zł
Wieczór w teatrze
(48 opinii) od 50 zł
POKAŻ KOLEJNE WYNIKI

Załadowano 30 z 265 dostępnych

Województwo świętokrzyskie - pomysły na prezent 

Województwo świętokrzyskie położone jest niemal w sercu Polski i zamieszkuje je koło 1,2 miliona osób. Powstało w 1999 roku i jest jednym z najmniejszych województw w kraju. Warto jednak wiedzieć, że jest to rejon niezwykle malowniczy, znajdziemy tutaj zarówno niziny, jak i wzniesienia sięgające 612 m.n.p.m. Turystów przyciągają tutaj przepiękne Góry Świętokrzyskie i lasy, które jeszcze w 2012 roku zajmowały 28% powierzchni całego województwa. 

Oprócz wspaniałych krajobrazów, które najlepiej ogląda się z kabiny szybowca lub paralotni, warto wspomnieć również o malowniczych miastach. Będąc w świętokrzyskim, musisz odwiedzić Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski i Opatów oraz średniowieczne budowle, takie jak zamek w Chęcinach czy Krzyżtopór. 

Co robić w świętokrzyskim?

Odwiedzając województwo świętokrzyskie, nie możesz zapomnieć o Górach Świętokrzyskich. Ten niski łańcuch górski pokonasz z całą rodziną, której z pewnością spodoba się widok z Łysicy, czyli szczytu należącego do tzw. Korony Gór Polski. Wędrówki piesze po świętokrzyskim zachwycą osoby, które uwielbiają dziką przyrodę, ponieważ szlaki znajdują się na chronionym terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. 

Niezapomniane przeżycia w Górach Świętokrzyskich 

Góry Świętokrzyskie przyciągają nie tylko wielbicieli aktywnych spacerów, ale również tych, którzy po prostu chcą odpocząć na łonie natury. Weekend w Górach Świętokrzyskich to wyjątkowa okazja, by wyciszyć się i zregenerować siły. Skorzystaj z niezwykłej okazji i podaruj w prezencie bliskiej osobie weekend w pobliżu miejsca owianego prawdziwą tajemnicą. To właśnie na Łysej Górze spotykały się czarownice, których śladów do dziś szukają turyści i spacerowicze. 

Weekend w Górach Świętokrzyskich to kilka dni spędzonych w spokojnej i uroczej okolicy. Nocleg w zabytkowym dworku z obiadokolacją i śniadaniem zachwyci zmęczonych wędrowców, a możliwość skorzystania z rowerów i bliskość szlaków sprawią, że obdarowani będą mieli okazję wybrać dokładnie taki rodzaj relaksu, jaki działa na nich najlepiej. Weekend w Górach Świętokrzyskich dla dwojga to wyjątkowy prezent na jubileusz lub z okazji ślubu. 

Kreatywne prezenty w województwie świętokrzyskim

Świętokrzyskie oferuje mnóstwo okazji do zabawy, ale też oferuje mnóstwo okazji do nauki i rozwijania swojej pasji. Podaruj bliskiej osobie kurs fotografii, podczas którego nauczy się komponować kadry i nabierze pewności w robieniu zdjęć, które zachwycą miliony obserwujących w mediach społecznościowych. Zajęcia fotograficzne w świętokrzyskim to początek inspirującej przygody i przepustka do wspaniałego świata fotografii. 

Czego jeszcze można nauczyć się w świętokrzyskim? Zobacz kurs bezpiecznej jazdy, po którym każda wyprawa samochodowa będzie bezpieczniejsza, a pokonywanie wzniesień i ostrych zakrętów będzie komfortowe nawet w gorszą pogodę. Profesjonalny instruktor ze szkoły jazdy w świętokrzyskim wprowadzi obdarowanego w tajniki bezpiecznego kierowania autem. To idealny prezent dla każdego początkującego kierowcy. 

Zobacz inne propozycje na prezenty dla twórczych osób >>

Relaks i wellness w województwie świętokrzyskim 

Świętokrzyskie oferuje mnóstwo okazji do odpoczynku i relaksu, w tym profesjonalnych zabiegów renomowanych spa. Błogi relaks i masaże to doskonały prezent dla każdej kobiety, idealny na różne okazje, takie jak rocznice, urodziny czy jubileusze. Wybierz na prezent wizytę w SPA w świętokrzyskim i podaruj jeden z profesjonalnych zabiegów na ciało: 

  • masaż dla dwojga, 
  • masaż relaksacyjny, 
  • masaż czekoladowy, 
  • masaż gorącymi kamieniami, 
  • popołudnie w SPA dla niej. 

Możesz również zdecydować się na prezent nieszablonowy i wręczyć bliskiej osobie sesję w kapsule odpływowej. Floating to zabieg polecamy jako skuteczna forma relaksu dla wszystkich zmysłów. Przynosi ulgę w gonitwie myśli i pomaga walczyć ze stresem. 

Aktywności na świeżym powietrzu w województwie świętokrzyskim

Świętokrzyskie to raj dla aktywnych! Malownicze tereny pełne wzniesień, pasma górskie i czyste powietrze zachęcają do sportów i spędzania czasu na łonie natury. To tutaj obywają się wyprawy off road 4x4, których uczestnicy mają okazję pokonywać dzikie tereny za kierownicą terenowych aut. Już godzinna wyprawa dostarcza niesamowitych emocji. Radość potęguje możliwość zabrania ze sobą dwóch osób towarzyszących, które z pewnością pomogą przy wyciąganiu auta z trudnych sytuacji. To nie lada gratka dla wielbicieli motoryzacji, którzy nie boją się trochę ubrudzić. 

Lasy i góry aż proszą się o możliwość podziwiania z lotu ptaka. W świętokrzyskim możesz podarować bliskiej osobie lot paralotnią (w okolicach Pińczowa) lub lot motoparalotnią z mistrzem Polski, Marcinem Bernatem. Kilkunastominutowa przygoda dostarcza niesamowitych przeżyć i z pewnością będzie niewyczerpanym źródłem fascynujących opowieści. Gwarantujemy, że po locie z mistrzem, bliska osoba zapragnie rozwijać swoje umiejętności i zobaczyć z wysokości najbardziej niedostępne zakątki globu. 

Jeśli szukasz prezentu, który będzie przede wszystkim niezapomnianą przygodą, podaruj bliskiej osobie spływ kajakiem w świętokrzyskim. Wzgórza i doliny sprawiają, że rzeki płyną tutaj wartkim strumieniem, dostarczając niezapomnianych przeżyć wszystkim wielbicielom wodnego szaleństwa. Spływy kajakowe w świętokrzyskim organizowane są po rzece Nidzie i Kamiennej. Jeśli szukasz prezentu dla odważnej osoby, koniecznie zobacz spływ w wersji survivalowej w okolicach Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Romantyczne prezenty w świętokrzyskim

Szukasz sposobu, by zaskoczyć swoją drugą połówkę? Świętokrzyskie to województwo, w którym znajdziesz fantastyczne miejsca na randki i romantyczne wyprawy. Klasyką prezentów romantycznych jest oczywiście kolacja we dwoje, podczas której będziecie mogli poznać się bliżej i spędzić czas przy pysznych daniach. 

Znajdź pozostałe propozycje w kategorii rozkosze podniebienia >>

Atrakcje dla dzieci w świętokrzyskim 

Województwo świętokrzyskie oferuje niezliczone atrakcje dla osób w każdym wieku, w tym dla tych najmłodszych odwiedzających. W Bałtowie na wielbicieli prehistorii czekają najprawdziwsze dinozaury. Odwiedziny w tym JuraParku to okazja, by zobaczyć prehistoryczne oceanarium, autentyczne skamieliny i niezwykłe repliki wielkich gadów. 

Wspaniałą atrakcją dla najmłodszych będzie również spacer z alpaką w okolicach Kielc. To właśnie tutaj w uroczym dworku czekają na odwiedzających cztery niezwykłe alpaki. Takie spotkanie to gratka dla wielbiciela zwierząt w każdym wieku i okazja, by pójść na spacer w niezwykłym towarzystwie. Spacer z alpaką uczy obserwacji i daje wyjątkową okazję, by dotknąć niezwykle miękkiej wełny tych niezwykłych zwierząt.  

Nie tylko Kielce, ciekawe miejsca w województwie świętokrzyskim 

Stolicą województwa świętokrzyskiego są Kielce, ale to nie jedyne miasto, które warto zobaczyć, będąc w tym malowniczym regionie. Wśród najbardziej znanych miejscowości w świętokrzyskim znajdziesz: Busko-Zdrój, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienną, Sandomierz, Pińczów czy Opatów. Świętokrzyskie to region o wyjątkowej historii i niezwykle urokliwy pod względem przyrody. Świetnie bawić się tutaj będą zarówno dzieci, jak i dorośli.

Zatem na pytanie, co robić w województwie świętokrzyskim, odpowiadamy: przeżywać niezapomniane przygody!