Załadowano 6 z 6 dostępnych

Whisky – skąd się właściwie wzięła?

Powszechnie wiadomo, że najlepsze, a jednocześnie najdroższe gatunki whisky pochodzą z terenów Szkocji i Irlandii. To właśnie tamtejsi mnisi jako pierwsi sporządzili ten wytrawny trunek o charakterystycznym, igielno-drzewnym posmaku. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że początkowo degustacja whisky była traktowana jako forma leczenia różnego typu chorób. Dziś to jeden z najchętniej pijanych rodzajów alkoholu na świecie, przez wielu niemal automatycznie łączony z cygarem. Chcesz wiedzieć więcej o historii oraz etapach produkcji whisky? Zajrzyj do specjalnego artykułu, gdzie zdradzamy kilka ciekawostek o szkockiej.

W profesjonalnych sklepach można dziś kupić wiele różnych odmian whisky, które doskonale skomponują się z uroczystym nastrojem najważniejszych okazji i dodatkowo wzmogą ich powagę. Degustacja whisky po obfitym posiłku ułatwi również trawienie i sprawi, że zjedzone wcześniej dania nie będą wywoływały poczucia ciężkości w żołądku.

Degustacja whisky solo lub w grupie

Degustacja whisky samotnie, we dwoje albo z przyjaciółmi to także doskonała okazja do niekończących się rozmów i doskonałej zabawy. Jeśli odbędzie się ona pod okiem prawdziwego eksperta – stanie się też szansą na zaspokojenie ciekawości i zdobycie nowych, cennych informacji dotyczących m.in. odmian tego alkoholu.

Jakie kieliszki podać do degustacji whisky?

Odpowiedź na to pytanie bez dwóch zdań chętnie poza każdy miłośnik bursztynowego napoju. Nie od dziś wiadomo bowiem, że odpowiednio serwowany alkohol smakuje znacznie lepiej niż ten podany w przypadkowych naczyniach. Podobnie jest z whisky. Niektórzy piją ją samą, inni dodają do niej wody sodowej lub lodu, a jeszcze inni decydują się na mieszankę z popularnym napojem gazowanym. Za każdym razem jednak whisky odkrywa swój niezwykły aromat i smak dopiero wtedy, kiedy zostaje zaserwowana we właściwym rodzaju szkła.

Podczas degustacji, ekspert w dziedzinie whisky opowie nieco o historii alkoholu i odpowie na wszystkie nurtujące uczestników wydarzenia pytania. To właśnie ten moment będzie doskonałą okazją do tego, aby wzbogacić swoją wiedzę i dowiedzieć się, jakie kieliszki podawać do degustacji whisky.

Degustacja whisky w ciemności – niezapomniane przeżycie

Zastanawiając się nad wyborem prezentu dla przyjaciół, warto postawić na coś niebanalnego. Właśnie taka jest degustacja whisky dla grupy w ciemnościach. Wyjątkowo intensywne aromaty doskonale skomponowane w złocistym napoju stają się wtedy jeszcze lepiej wyczuwalne. Wszystko za sprawą natężenia zmysłów, które wywołane zostaje całkowitą ciemnością panującą w pomieszczeniu. Uczestnicy mają do wyboru jeden z trzech pakietów degustacyjnych, a każdy z nich będzie niezapomnianą przygodą pełną smakowych zaskoczeń i wyzwań na najwyższym poziomie.

Poza możliwością spróbowania różnych gatunków alkoholu, biorący udział w degustacji whisky dla grupy w ciemnościach otrzymają również oryginalne materiały dydaktyczne, dzięki którym nauczą się odpowiednio dobierać whisky do okazji i własnych upodobań. To zatem wspaniały prezent z okazji wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Degustacja whisky – komu się spodoba?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: wszystkim fanom elegancji i stylu. Taki prezent na Dzień Ojca lub Dziadka, imieniny albo dla przyjaciółki z okazji obrony pracy doktorskiej to dla osoby obdarowanej niezwykła przygoda, którą można przeżyć m.in. w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. Wszędzie tam odbywa się bowiem degustacja whisky pod okiem eksperta.

Degustacja szkockiej na prezent

Szkocka, angielska, irlandzka… Gatunków whisky jest naprawdę wiele i każda różni się od poprzedniej. Dlatego warto poznać wiele spośród nich, co umożliwi na przykład udział w profesjonalnej degustacji whisky dla dwojga. Podczas zajęć będzie można nie tylko zdobyć cenną wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim przetestować różne odmiany whisky i poznać pełen wachlarz jej smaków.