Załadowano 15 z 15 dostępnych

Wino – kilka słów o historii

Wielu z nas wino słusznie kojarzy się ze starożytnością. Alkohol stworzony ze sfermentowanych winogron rzeczywiście pito już tysiące lat temu, a na szczególne miejsce w mitologii greckiej zasługuje bóg winnej latorośli – Dionizos. Według żyjących przed wiekami ludów to on sprawował pieczę nad prawidłowym wzrostem winogron i troszczył się o coroczne uprawy, które pozwoliłyby potem na wytworzenie aromatycznego trunku. Na cześć właśnie tego bóstwa organizowano też huczne Dionizje, będące świętem pełnym radości i tańca.

Degustacja wina, czyli smak historii

Przez długi czas, górskie zbocza porośnięte równymi rzędami zielonych krzewów kojarzone były wyłączenie z ciepłymi i słonecznymi obszarami południowej Europy. Dziś jednak sytuacja klimatyczna zmieniła się na tyle, że coraz większą popularnością cieszą się wina wytwarzane m.in. w Czechach czy na Węgrzech. Stopniowo również w Polsce zaczynają powstawać niewielkie, często rodzinne winnice, których właściciele samodzielnie przygotowują wyjątkowe wino z poszczególnych szczepów. Różnorodność gatunków sprawia, że degustacja wina to dziś wydarzenie, którym udział zapewnia wiele emocji i niezapomnianych przeżyć.

Degustacja win w gronie przyjaciół – sposób na niezapomniany wieczór

Jeśli szukamy sposobu na ciekawe spędzenie wieczoru ze znajomymi, warto odejść od tradycyjnych rozrywek, takich jak kino czy wyjście do restauracji i postawić na coś zaskakującego. Degustacja wina w gronie przyjaciół pozwoli Wam nie tylko skosztować najlepszych odmian tego alkoholu z całego świata, ale też da szansę na wymienienie się spostrzeżeniami na ten temat. Profesjonalny sommelier pomoże wybrać wina, które najlepiej dopasują się do oczekiwań każdego z uczestników i podbiją jego kubki smakowe. Poza degustacją wina, wraz z przyjaciółmi przyswoisz też dużą dawkę wiedzy teoretycznej, która pomoże Ci w przyszłości odpowiednio dobierać wina do poszczególnych dań oraz cieszyć się ich smakiem i aromatem.

Randka jak z filmu – wieczór w winnicy dla dwojga

Marzysz o randce niczym z kinowego ekranu, ale nie wiesz, jak ją zorganizować? Dzięki voucherowi na degustację wina z Katalogu Marzeń, wraz z ukochaną osobą przenieś się do miejsca niczym z filmu „Dobry rok” Ridley’a Scotta. Wizyta w winnicy będzie okazją do niekończących się rozmów, romantycznych pocałunków i wspólnego zwiedzania zielonych terenów, a wszystko to zwieńczone kolacją nad brzegiem rzeki. Czy można wyobrazić sobie bardziej udaną randkę niż ta z regionalnym, aromatycznym winem w roli głównej?

Alternatywą się degustacja wina podczas romantycznego rejsu z kolacją dla dwojga. Zachodzące słońce, fale uderzające o burty i szum wody – oto, w jakiej scenerii odbędzie się ta wyjątkowa randka. Jednym z jej najważniejszych momentów będzie wspólna degustacja wina dobranego do posiłków przez doświadczonych szefów kuchni. Takich kulinarnych przeżyć nie zapomina się na długo!

Degustacja wina – dla kogo to prezent idealny?

Degustacja wina bez wątpienia znajdzie wielu zwolenników. Amatorski kurs sommelierskie może być okazją do rozpoczęcia swojej przygody z przygotowywaniem tego trunku – doceni go więc z pewnością każdy żądny wrażeń przyjaciel. Profesjonalne szkolenie sommelierskie WSET to propozycja dla nieco bardziej doświadczonych miłośników wina. Wraz z ekspertem poznają oni bowiem detale różniące między sobą poszczególne propozycje. A może szukasz prezentu z gatunku DIY? Jeśli tak, wybierz voucher na tworzenie własnego wina, a potem ciesz się jego degustacją z najbliższymi.

Podsumowanie

Degustacja wina to niesamowita przygoda, która z pewnością spodoba się każdemu miłośnikowi kuchni i mieszanki smaków. Podaruj ją bliskim i wraz z nimi ciesz się nadchodzącą przygodą. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebiegu degustacji win, przeczytaj nasz artykuł o ciekawostkach związanych z degustacją wina i przygotuj się do realizacji vouchera.