POKAŻ KOLEJNE WYNIKI

Załadowano 30 z 33 dostępnych

Czy warto integrować pracowników?

Dobrze opracowana strategia team buildingu opiera się na budowaniu pozytywnych relacji między pracownikami. W teorii brzmi bardzo prosto. Co jednak zrobić w praktyce, aby pracownicy przychodzili do miejsca pracy z uśmiechem, a relacje w zespole nie były napięte? W odpowiedzi przychodzą integracje pracowników! O tym, że zintegrowany zespół to więcej zysków dla firmy, nie trzeba nikogo przekonywać.

Wyjazd jako integracja pracowników

Najczęściej integracje przybierają formę zorganizowanych wyjazdów. Częstym rozwiązaniem jest połączenie integracji z częścią konferencyjną – podsumowanie działań, przedstawienie planów firmy, czy burza mózgów dotycząca nowych rozwiązań. Oprócz części merytorycznej należy jednak pomyśleć o atrakcjach, które urozmaicą pobyt zespołu.

Integracja po godzinach pracy

Integracje kojarzą się z zorganizowanymi wyjazdami, jednak takimi być nie muszą. Możesz zacząć od małych integracji po godzinach pracy. Świetnie sprawdzają się w poszczególnych działach (stwarza to luźniejszą atmosferę), ale również dla całego zespołu. Miniintegracje po godzinach będą także świetną alternatywą dla pracowników, którzy nie mogą wyjeżdżać na dłuższe wyjazdy np. z powodu opieki nad dzieckiem, czy psem. Integracyjnym pewniakiem jest oczywiście wspólny lunch w wybranej restauracji. Jest jednak dużo możliwości na atrakcje na mieście np. grupowe wyjście do escape roomu, zabawa w VR, czy zwiedzanie muzeum. Ważne, aby przy organizacji takiego wyjścia pomyśleć o zainteresowaniach pracowników.

Aktywna integracja zespołu

Jeśli chcesz połączyć zespołowe myślenie z aktywnością, polecamy grupowy paintball. Jeżeli Twój zespół już na nim był – z pewnością wiesz, że do tej pory wspomnienia o wspólnej zabawie wywołują żywe emocje. Jeśli firmowy paintball jest przed Wami, możesz mieć pewność, że wzajemne działanie w terenie, przekuje się na obszary zawodowe!

Pomysły na integrację pracowników

Jeśli nie masz pomysłu na integrację w firmie, napisz do nas. :) Doskonale wiemy, że dobrze zorganizowana integracja procentuje cały rok – dlatego warto pomyśleć o niej wcześniej, odpowiednio planując atrakcje dla całego zespołu.