Aktywny weekend we dwoje
(19 opinii) od 649 zł
Nauka jazdy konnej
(31 opinii) od 99 zł
Nauka jazdy konnej dla dzieci
(7 opinii) od 99 zł

Załadowano 3 z 3 dostępnych

Jazda konna – jak się przygotować?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że koń to żywe, a do tego naprawdę duże zwierzę, które tak samo jak my odczuwa emocje i ból. Właśnie dlatego do konia trzeba podchodzić powoli i łagodnie, wykazując się przy tym dużą cierpliwością.

Aby lekcja jazdy konnej sprawiała nam możliwie jak największą radość, warto również zaopatrzyć się w wygodny, właściwy dla tej dyscypliny sportu strój, który nie będzie krępował ruchów i skutecznie ochroni przed ewentualną kontuzją. Buty dedykowane jeździe konnej, tzw. sztyblety, ochronią kostkę. Bryczesy, czyli spodnie wzmocnione w najbardziej newralgicznych punktach, takich jak kolana, pozwolą uniknąć otarć podczas jazdy. Toczek, czyli charakterystyczny kask, ma natomiast za zadanie ochronić głowę podczas upadku.

Poza samą jazdą, odwiedzając stajnie warto również poświęcić czas na opiekę nad mieszkającymi w niej zwierzętami. Dokarmianie, czyszczenie czy dbanie o porządek w boksach pozwala jeźdźcowi jeszcze bardziej zbliżyć się do konia i poczuć atmosferę panującą w jego środowisku.

Komu podarować voucher na jazdę konną na prezent?

Voucher na jazdę konną będzie świetnym prezentem zarówno dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i nadal szukają pasji, jak i dorosłych, chcących spróbować czegoś zupełnie nowego. Czas spędzony w siodle pozwala się odprężyć i zrelaksować, dzięki czemu lekcję jazdy konnej na prezent można wręczyć również bardzo zapracowanemu tacie albo przyjaciółce. Poza tym, jak każdy sport, jeździectwo to także świetny sposób na prowadzenie aktywnego trybu życia i spalenie zbędnych kalorii na świeżym powietrzu.

Poznaj idealne miejsca w Polsce do jazdy konnej

„Gdzie pojeździć konno w Polsce?” – takie pytanie zadaje sobie zapewne wielu początkujących jeźdźców. Szukając idealnych destynacji, warto wybrać się na przykład w okolice Łodzi i poznać uroki tamtejszego szlaku konnego. Innym pomysłem jest jazda konna w Katowicach albo Trójmieście i cieszenie się wyjątkowymi krajobrazami każdego z tych terenów.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z końmi, czy masz już jakieś doświadczenie, możesz wybierać pomiędzy jazdą konną pod gołym niebem, na padoku albo w otwartym terenie, oraz zajęciami pod dachem. Taka różnorodność sprawia, że jazda konna to sport, który można uprawiać bez względu na warunki atmosferyczne!

Jazda konna dla całej rodziny – doskonała zabawa

Voucher na lekcję jazdy konnej może stać się pomysłem na prezent dla dzieci. Specjalnie dobrany koń, cierpliwi nauczyciele i świetna zabawa – oto, co czeka każdego malucha, który weźmie udział w nauce jazdy konnej dla dzieci. Opiekun zadba o to, aby kursant miał szansę poznać konia i zaprzyjaźnić się z nim. Chętnie odpowie też na ewentualne pytania i rozwieje wszystkie wątpliwości dziecka. Praktyczna część lekcji odbędzie się natomiast na lonży, dzięki czemu jeździectwo okaże się naprawdę bezpieczne, a młody jeździec będzie mógł na własnej skórze przekonać się, czy to sport właśnie dla niego.

Podczas gdy Twoje pociechy będą poznawała ten sport, Ty również możesz spróbować swoich sił w siodle i skorzystać z indywidualnych zajęć jeździectwa. To będzie naprawdę rodzinna przygoda!

Pomysł na niecodzienną randkę? Przejażdżka w siodle!

A gdyby tak wybrać się na aktywny weekend we dwoje i jeszcze wspólnie spróbować czegoś nowego? Tym „czymś” może być na przykład jazda konna w otoczeniu natury. Czas spędzony w Małopolsce, w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego albo w sąsiedztwie Morza Bałtyckiego zaowocuje początkiem nowej pasji i wspólnymi wspomnieniami, które jeszcze bardziej przybliżą do siebie obdarowanych. Zanim jednak oboje wyruszycie w drogę, warto poznać odstawy techniki jeździectwa i zapisać się na lekcję jazdy konnej z instruktorem. Takie indywidualne zajęcia będą doskonałym prezentem dla każdego, kto ceni sobie bliskość natury i lubi próbować niecodziennych aktywności.