Załadowano 10 z 10 dostępnych

Co to jest motolotnia?

Jeśli mielibyśmy opisać motolotnię w kilku słowach, jej opis brzmiałby „lotnia z napędem”. Motolotnia posiada skrzydło w kształcie zbliżonym do delty (najprościej mówiąc – trójkąta), analogiczny kształt ma również lotnia, dlatego oba statki powietrzne łatwo ze sobą pomylić. To, co odróżnia jednak motolotnię od jej podniebnych przyjaciół, jest trójkołowy wózek. Poprzez zwiększoną masę, ze względu na wcześniej wspomniany wózek, silnik motolotni musi mieć większą moc od motoparalotni. Dzięki wózkowi ze specjalnymi siedziskami możliwe jest odbywanie lotów widokowych, gdzie pilot i uczestnik wspólnie odbywają podróż w przestworzach.

Ile trwa lot widokowy motolotnią? W zależności od lokalizacji, warunków pogodowych i wybranego pakietu, lot zazwyczaj trwa około 20 minut. Istnieją również wydłużone opcje, gdzie możesz cieszyć się wspaniałymi wrażeniami z lotu nawet przez 30 minut!

Kto może latać motolotnią?

Do latania motolotnią potrzebny jest ogólny dobry stan zdrowia. Każdy realizator wyznacza własne warunki lotu. Należy pamiętać, że prawie we wszystkich lokalizacjach jest limit wagowy, który wyznaczany jest ze względu na bezpieczeństwo atrakcji. Zazwyczaj sięga on do 110 kg, jednak są to limity indywidualnie wyznaczane przez pilota motolotni. Kto powinien spróbować tej atrakcji? Z pewnością każdy, kto marzy o podniebnych podróżach i chce przełamać swój lęk wysokości. Lot motolotnią dostarcza większego komfortu niż w przypadku motoparalotni i paralotni, gdzie loty odbywają się na stojąco. Możesz więc wygodnie usiąść w siedzisku i delektować się spokojem i pięknymi widokami.

Gdzie można latać motolotnią?

W Katalogu Marzeń mamy kilkanaście lokalizacji, w których możesz przetestować lot wspaniałą maszyną, jaką jest motolotnia. Możesz latać nad Stadionem Narodowym i rozkoszować się wspaniałym pejzażem Warszawy na wysokości kilkuset metrów. Jeśli jednak wolisz bardziej zaciszne miejsca, możesz latać w okolicy Chrcynna, Giżycka czy Otwocka. Niezależnie od wybranego miejsca, lot dostarczy Ci niesamowitych emocji!

Komu podarować voucher na motolotnię?

Spełnianie marzeń innych często przynosi więcej satysfakcji niż spełnianie swoich własnych! Dlatego, jeśli chcesz postawić na prezent, który nie zakurzy się na strychu, podaruj wyjątkowy lot motolotnią. Takie doświadczenie nie zostanie przykryte grubą warstwą kurzu i zostanie z obdarowanym na dłużej. Voucher sprawdzi się na prezent na 18-nastkę dla chłopaka oraz prezent na 20-rocznicę. To doskonałe okazje, aby podarować nietypowy prezent.

Jeśli chcesz sprawdzić, jak wygląda lot motolotnią w praktyce, zajrzyj do naszego artykułu na blogu. Ada z naszego Dream Team testowała lot motolotnią i dzieli się swoimi przeżyciami.