POKAŻ KOLEJNE WYNIKI

Załadowano 5 z 5 dostępnych

Piwo – jeden napój, wiele odmian

Choć osobom niepijącym piwa może się wydawać, że każde z nich jest tworzone z mieszaniny słodu jęczmiennego, wody i chmielu, w rzeczywistości odmian tego trunku jest znacznie więcej. Pito go już w czasach Sumeryjskich, a potem – stopniowo coraz chętniej, warzono w klasztorach i dworskich oraz miejskich browarach. Dziś doświadczeni piwowarzy skrupulatnie sporządzają kolejne, coraz bardziej skomplikowane receptury, aby w rezultacie uzyskać wyjątkowy smak i aromat, który odróżni ich piwo od konkurencji.

Niewielkie, lokalne browary oferują swoim miłośnikom najróżniejsze odmiany piwa, od klasycznych „pszeniczniaków”, przez ciemne, aż do odmian wzbogacanych na przykład aromatem piernikowym. Degustacja każdego z tych rodzajów piwa to więc prawdziwa przygoda smakowa, dzięki której nawet najprostsze danie może stać się wykwintną kolacją. Podczas profesjonalnej degustacji piwa nadarzy się okazja do tego, aby nauczyć się nieco o procesie warzenia i zdobyć wiedzę na temat poszczególnych odmian tego trunku. Taki prezent będzie więc frajdą dla każdego miłośnika „napoju z pianką”. Więcej o piwie dowiesz się z artykułu o degustacji piwa na naszym blogu.

Nauka o piwie i nie tylko

Poza opowieściami o procesie powstawania piwa i wielkich kadziach i przechowywania go w beczkach, kiperzy prowadzący szkolenie degustacji piwa zapoznają uczestników również ze sposobami jego poprawnego serwowania. Nie każdy wie, że poszczególne typy napoju posiadają odrębne, dedykowane im naczynia o konkretnych kształtach i grubości szkła. W czasie kursu kiperskiego będzie się można dowiedzieć na przykład tego, jak duże zmienia podanie piwa w szklance o właściwej wielkości i kształcie. Ta, z pozoru nieistotna informacja, w rzeczywistości ma bowiem bardzo znaczący wpływ na późniejsze doznania smakowe. Przekona się o tym każdy, kto weźmie udział w degustacji piwa i zechce poznać naprawdę wiele jego gatunków.

Degustacja piwa – prezent nie tylko dla mężczyzn

W przeszłości picie piwa było przypisywane w większości mężczyznom, jednak dziś stereotyp ten zdaje się coraz bardziej zanikać. Piwo występuje dziś w bardzo wielu odmianach, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Miłośnikom delikatniejszych smaków poleca się m.in. gatunek tzw. białego piwa (niem. weissbier), przywodzący na myśl słodkiego banana.

Tym, którzy stawiają raczej na intensywny aromat, kiperzy rekomendują natomiast piwa ciemne, typu Porter. Ta różnorodność sprawia, że degustacja piwa to doskonały prezent dla każdego. Podaruj go koledze z okazji wieczoru kawalerskiego, wręcz ukochanej żonie, która weźmie udział w kursie warzenia piwa, albo wspólnie zorganizujcie niezapomnianą randkę podczas degustacji piwa dla dwojga pod okiem doświadczonego kipera. Każda z tych propozycji czeka na Was w Katalogu Marzeń. Dzięki niej nie będzie mowy o nudzie, a Wasze kubki smakowe dosłownie oszaleją z zachwytu.

Kraków, Wrocław… Odkryj Polskę szlakiem degustacji piwa

Innym pomysłem na wykorzystanie prezentu w postaci vouchera na degustację piwa jest podróż śladami tego napoju. Przemierzając cały kraj szlakiem piwowarstwa, będzie można wziąć udział w kursie i degustacji piwa m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Nietrudno wiec zgadnąć, że decydując się na zakup prezentu w postaci vouchera na piwną degustację, dajemy obdarowanym również możliwość odkrycia Polski w całkiem nowy sposób. Kto wie, jakie niespodzianki czekają na nich na następnym przystanku?

Degustacja piwa jako idealny prezent

Degustacja piwa dla dwojga to niebanalny pomysł na prezent, który z pewnością sprawi radość. Możesz z niego skorzystać w wielu miastach w całej Polsce i za każdym razem będziesz miał pewność, że kurs warzenia piwa pozwoli Ci odkryć całkiem nowe informacje dotyczące Twojego ulubionego trunku. Wręcz taki voucher dziadkowi albo przyjaciółce i wspólnie cieszcie się frajdą, jaką niesie ze sobą jego realizacja.