o prezentach

Prezent dla Strażaka - Najlepsze Pomysły

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-04-29

Wiele osób zapytanych w dzieciństwie o zawód marzeń, bez zastanowienia odpowiada „chcę zostać strażakiem!”. Zdecydowanie zawód strażaka zasługuje na to wyróżnienie – to odpowiedzialna i ważna profesja, która często wymaga poświęceń. Nie da się ukryć, że strażacy odgrywają ważną rolę w naszym życiu. To dzięki nim czujemy się bezpiecznie, dlatego w wyjątkowe okazje warto to wynagrodzić. W artykule przybliżymy temat prezentów dla strażaka. Podpowiemy, jaki upominek wybrać, jak dopasować prezent do okazji oraz jak zainspirować się zawodem przy wyborze, aby prezent okazał się trafiony.

 

Kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka?

Nim przejdziemy do prezentów dla naszych bohaterów, warto wspomnieć o jednej dacie w kalendarzu, która zasługuje na wyróżnienie. Jest nim Dzień Strażaka (oraz Dzień Straży Pożarnej), czyli 4 maja. W kościele katolickim w tym dniu obchodzony jest również dzień św. Floriana. Co ma wspólnego święty Florian ze strażakami? Jest on patronem wszystkich zawodów związanych z ogniem - strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy oraz piekarzy. Wszystkie te zawody obchodzą swoje święto 4 maja, jednak największe obchody są organizowane właśnie w imieniu strażaków.

W Polsce jest obchodzone jako święto narodowe od 2003 roku, jednak nie jest to dzień wolny od pracy. Dzień Strażaka doczekał się również swojego symbolu i jest nim czerwono-niebieska wstążka. W tym dniu strażacy zarówno Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ubierają galowe  umundurowanie oraz uczestniczą w oficjalnym świętowaniu. 4 maja przyznaje się strażakom nominacje na wyższe stopnie, wręcza odznaki i wyróżnienia oraz prezentuje się sprzęt będący w posiadaniu każdej jednostki w okolicy. Po części oficjalnej często odbywają się pokazy strażackie oraz konkursy między drużynami strażackimi.

Jaki prezent na święto strażaka?

Dzień Strażaka stał się symbolem okazania wielkiego szacunku, jakim darzymy dzielnych strażaków. Jeżeli ktoś w Twoim otoczeniu wykonuje ten zawód, 4 maja jest idealną okazją do wręczenia drobnego upominku. Motywy strażackie możemy potraktować jako inspirację lub tło do idealnego prezentu. Jaki prezent wybrać, aby trafić w gusta obdarowanego i wywołać szczery uśmiech?

Pomysł na prezent dla strażaka

Możemy zainspirować się strażackimi motywami lub postawić na dobór prezentu zgodnie z zainteresowaniami obdarowanego. Proponujemy jednak prezenty, które zapadną w pamięci obdarowanego i będą wspominane na długo po wyjątkowej okazji. Jaki prezent kupić strażakowi?

Prezent dla przyszłego strażaka

W pracy strażaka kluczowe okazują się umiejętności pracy w zespole. W walce z żywiołem często liczą się sekundy, a zawodowi strażacy często są szkoleni w zakresie współpracy, która daje przewagę nad pracą w pojedynkę. Dlatego na prezent dla chłopaka, który niedługo zostanie młodym strażakiem, możesz podarować voucher na survival. Przyszły strażak opanuje do perfekcji działanie pod presją czasu i nerwów. Będzie miał okazję poznać swoje mocne i słabe strony oraz przełamać bariery. Niecodzienna dawka wiedzy zawsze jest dobrym pomysłem na upominek urodzinowy lub prezent na Boże Narodzenie.

od 249 zł od 224 zł

Prezent dla strażaka na 18

Strażak niedługo kończy osiemnastkę? Pamiętaj, że 18-te urodziny są jednymi z najbardziej wyczekiwanych w ciągu życia. Powinniśmy więc wręczyć prezent, którego wspomnienie wywoła uśmiech od ucha do ucha. Gadżety i praktyczne prezenty często są zapominane, a po czasie pamięć o nich całkowicie blednie. Podaruj więc emocje, których strażak nie zapomni do końca życia! Wśród najlepszych prezentów dla strażaka na urodziny znajdziemy lot w tunelu aerodynamicznym. Nawet 3 minuty w aerotunelu dostarczają wrażeń porównywalnych do tych podczas skoku spadochronowego! Krok w dorosłość zostanie zapamiętany podwójnie!

Prezent dla męża strażaka

Jeżeli Twój mąż jest strażakiem i zbliżają się jego urodziny lub szukasz prezentu na święta Bożego Narodzenia, najlepszym pomysłem na prezent będzie relaks! Godziny spędzone na akcjach, wymagające szkolenia, ciągła aktywność fizyczna… to wszystko sprawia, że Twój mąż doceni prezent, który da mu chwilę odetchnienia i błogiej radości. W naszej ofercie mamy kilka zabiegów stworzonych z myślą o Panach. Możesz podarować mężowi voucher na wizytę w męskim spa, gdzie będzie mógł zwolnić bieg życia i na chwilę zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Popularność zdobywają również masaże tequilą, które łączą przyjemne z pożytecznym. :) 

Jeżeli Twój mąż jest kierowcą wozu strażackiego, polecamy atrakcje dla prawdziwego motomaniaka – jazdę off road, przejażdżkę Monster Truckiem, a nawet przygodę za kierownicą czołgu. Motoryzacyjne przeżycia są strzałem w dziesiątkę, jeżeli obdarowany kocha prędkość, a na dźwięk silnika dostaje gęsiej skórki. Więcej propozycji na prezent dla męża zebraliśmy na naszej stronie.

Prezent dla strażaka dziewczyny

Choć w świecie strażaków dominują mężczyźni, kobiety również próbują swoich sił w walce z żywiołem. I niekiedy potrafią dorównać tempa Panom! Prezent dla kobiety, która jest strażakiem powinien więc być inny niż wszystkie. Co spodoba się dziewczynom, którym niestraszne jest żadne wyzwanie? Proponujemy wizytę na strzelnicy, na której obdarowana będzie mogła wypróbować kilka modeli broni. Ceny voucherów zaczynają się od 70 złotych, w takiej cenie trudno znaleźć prezent, który dostarczy więcej emocji! Strzelectwo jest również idealną lekcją skupienia i celności, więc umiejętności zdobyte podczas strzelania będzie można sprawdzić w zawodzie strażaka.

od 179 zł
od 70 zł od 63 zł

Śmieszny, praktyczny, oryginalny – jaki prezent dla strażaka wybrać?

Pamiętaj, że przy wyborze prezentu powinniśmy kierować się myślą o obdarowanym. Przed ostateczną decyzją o prezencie powinniśmy zastanowić się, co ucieszy odbiorcę prezentu. Czy będą to przydatne gadżety? Śmieszne skarpetki? A może voucher, który dostarczy wiele emocji i zostanie zapamiętany na dłużej?

Spersonalizowane prezenty cieszą podwójnie, ponieważ mamy świadomość, że prezent był kierowany dla nas. Strażacy dbają o nasze bezpieczeństwo, dlatego my możemy zadbać o uśmiech na ich twarzach. Głęboko wierzymy, że najlepszy prezent dla strażaka to ten, który został podarowany od serca.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-11-12

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.