o prezentach
Codziennie nowe GORRRĄCE wakacyjne oferty zobacz >>

Bucket List - Jak spełniać swoje marzenia?

Ocena artykułu: 4.8/5(6 opinii )
Data aktualizacji: 2023-10-12

p>Czas po Nowym Roku szczególnie sprzyja podejmowaniu nowych wyzwań. Jednak spełniać marzenia możesz w każdym dowolnym momencie! Niedawno pisaliśmy o tym, jak planować swoje cele. W tym wpisie skupiamy się jednym, konkretnym rozwiązaniu, które wesprze Cię w spełnianiu marzeń.

Jeśli czujesz, że Twoich marzeń jest bardzo dużo i niektóre zdają Ci się umykać… Albo chcesz lepiej rozplanować ich realizację — mamy dla Ciebie ogromną porcję wiedzy na ten temat. Sprawdź, jak skutecznie planować marzenia z pomocą Bucket List!

 Co to jest Bucket List?

Bucket List to po prostu osobista lista rzeczy, które dana osoba chciałaby zrobić w życiu. Zbiór wszystkiego, czego chcesz spróbować; cele, które chcesz osiągnąć, doświadczenia życiowe, które chcesz przeżyć przed śmiercią. Skąd się wzięła nazwa Bucket List? Wyrażenie z j. angielskiego “kick the bucket” oznacza po prostu… kopnąć w kalendarz. Dzisiaj jednak określenie Bucket List jest kojarzone bardzo pozytywnie! Ma motywować Cię do spełniania swoich dużych i małych marzeń.

Możesz nazywać swoją Bucket List jak chcesz! Oto nasze propozycje:

Oczywiście, możesz nazwać swoją listę, jak chcesz. Panuje tu absolutna dowolność, najważniejsze, by Cię inspirowała.

Dlaczego warto mieć Bucket List?

Uważamy, że każdy z Was powinien mieć swoją własną listę marzeń! Jakie korzyści gwarantuje posiadanie takiej listy?

  • Pozwala zatrzymać się i pomyśleć, czego naprawdę chcesz doświadczyć w tym życiu.

  • Przypomina, że życie jest krótkie i że powinniśmy żyć nim w pełni.

  • Motywuje do spełniania kolejnych małych i dużych marzeń.

  • Porządkuje nasze cele i pomaga planować ich realizację.

No i w końcu Bucket List sprawia, że pamiętamy o wszystkich marzeniach, które chcemy spełnić, nawet tych najmniejszych.

Jak zrobić swoją Bucket List?

Zastanów się, o czym marzysz. Czasami jest tych marzeń bardzo dużo, prawda? 

Nie ma dobrego ani złego sposobu zaprojektowania listy rzeczy do zrobienia, ani jednej konkretnej recepty. To osobista podróż między Tobą a Twoimi aspiracjami. Każda lista marzeń będzie inna, ponieważ ma odzwierciedlać to, czego jej autor najbardziej pragnie w swoim życiu. Na Bucket List możesz wpisać podróż do najbardziej odległego zakątka świata lub luksusowy masaż relaksacyjny. Zachęcamy Cię do wpisania na nią zróżnicowanych marzeń — tych, które są bardziej i mniej odległe. Możesz co jakiś czas dodawać nowe marzenia! Poniżej znajdziesz więcej wskazówek, z których możesz skorzystać:

Krok 1: Dreamstorm

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby utworzyć swoją listę rzeczy do zrobienia, jest burza marzeń — jest to połączenie marzeń i burzy mózgów. Wyjmij kawałek papieru lub otwórz nowy dokument w komputerze i poświęć co najmniej 15 minut na zapisanie wszystkich swoich pomysłów. Powstało też kilka naprawdę dobrych aplikacji na telefon, które ułatwiają kontrolowanie i edytowanie swojej Listy Marzeń: na przykład Bucket List Maker, The BucketList App, Bucket List 100 i wiele innych. I pamiętaj: podczas tworzenia Bucket List nie stawiaj sobie żadnych granic! Masz lęk wysokości, ale marzysz o skoku ze spadochronem? Uwierz, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spełnić to marzenie! Wystarczy systematycznie odkładać nawet malutką kwotę, a w końcu skarbonka się zapełni.

Możesz też dołączyć do naszego Klubu Marzycieli, w którym zgromadzisz punkty, za które otrzymasz stały rabat na kolejne marzenia. Brzmi dobrze? Dowiedz się więcej o Klubie >>

Krok 2: Określ ramy czasowe

Jest to bardzo ważne! Twoja lista wydaje się długa i przytłaczająca? Uporządkuj ją czasowo. Wyznacz cele: do końca wakacji pójdę na pierwszą lekcję wakeboardingu. Tej zimy pójdę na kurs fotografii. Do trzydziestki chcę mieć wymarzony samochód. I nagle cele wydają się bardziej realne do osiągnięcia!

Krok 3: Znajdź kompana!

Nie musisz tego robić, ale możesz zastanowić się nad zaproszeniem kogoś, aby był Twoim kumplem z listy życzeń! Nie musisz dzielić z nikim całej listy, ale możesz udostępnić pewne elementy komuś bliskiemu. Na przykład zaplanuj wypad w góry z drugą połówką albo kurs żeglarski z paczką znajomych. Współpraca przyda się podczas realizacji bardziej kosztownych marzeń — często można podzielić koszty i odpowiedzialność za planowanie.

Motywację do spełniania swoich marzeń z Bucket List łatwiej odnaleźć wspólnie z przyjaciółmi!

Krok 4: Wybierz 3 TOP marzenia z listy"

Tworzenie listy rzeczy do zrobienia jest prawie tak samo zabawne jak jej wypełnianie! Jeśli Twoja lista wydaje Ci się zbyt długa, wybierz najpierw trzy najważniejsze dla Ciebie pragnienia. Który zapis z listy sprawia, że krew płynie Ci szybciej w żyłach? Co ma limit czasowy i musi być zrealizowane najbliższego lata, a potem przepadnie? Wykorzystaj te wskazówki i planowanie od razu będzie łatwiejsze.

Krok 5: Kto, kiedy, gdzie i za ile?

Korzystając z tych pytań, możesz zdecydować, który element listy życzeń możesz uczynić numerem jeden i zacząć realizować od razu, a które wymagają więcej czasu. Po wybraniu pierwszej trójki nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie. Pamiętaj — możesz wszystko! Małymi kroczkami zdobędziesz nawet najwyższe szczyty!

Krok 6: Nigdy nie przestawaj!

Może to zabrzmieć dziwnie, ale celem Twojej listy rzeczy do zrobienia nie jest jej ukończenie. Ma ona ciągle się rozrastać i napędzać Cię do spełniania marzeń!  Najlepsze listy ciągle się zmieniają — dodawaj nowe elementy i odhaczaj te, które udało Ci się zrealizować.

Swoją bucket list stworzyła także uczestniczka ChcęToPrzeżyć. Zachęcamy do obejrzenia jej profilu na Instagramie, gdzie relacjonuje spełnianie swoich marzeń.

Co można wpisać na Bucket List?

Co tylko chcesz! Czasami nasz mózg nie wyobraża sobie nawet połowy zabawnych rzeczy, które moglibyśmy zrobić. Szukaj więc inspiracji! Możesz wertować serwis Pinterest pod hasłem "Bucket List" albo wyszukiwać artykuły blogowe autorstwa różnych osób. A może wpadnij do nas na stronę i przejrzyj dostępne atrakcje? Trochę relaksu, trochę adrenaliny, kilka wyzwań… i lista gotowa! Podzieliliśmy atrakcje na kategorie, dzięki którym łatwiej Ci będzie znaleźć to, o czym marzysz. A może na Twojej liście znajdzie się punkt: Podarować prezent każdemu członkowi rodziny. W końcu radość się mnoży, kiedy się ją dzieli! Możesz podarować im vouchery na przeżycia i spełnić ich najskrytsze marzenia.

Lista to nie wszystko? Co zrobić, by Bucket List spełniała swoje zadanie?

Wszyscy wiemy, że samo spisanie marzeń nie sprawi, że zaczną się one w magiczny sposób spełniać. Twoja Bucket List nie może zatem trafić do szuflady, gdzie łatwo będzie Ci o niej zapomnieć. Lista koniecznie musi być w zasięgu Twojego wzroku, możesz zatem powiesić ją na drzwiach lub ścianie. Najlepiej tak, by codziennie przypominała Ci o tym, że Twoje marzenia są ważne i trzeba je realizować.

Świetnym pomysłem jest również prowadzenie własnego bloga albo konta w mediach społecznościowych, które poświęcone będzie realizacji kolejnych marzeń z listy. Na blogu możesz nie tylko opublikować i aktualizować swoją Bucket List, ale też relacjonować kolejne przeżycia. Takie codzienne dbanie o swoją przestrzeń w sieci, zmotywuje Cię do działania i przyciągnie osoby o podobnych pasjach. Uwierz nam, w grupie marzenia spełnia się jeszcze łatwiej!

599 zł
1 129 zł
179 zł

Jak zmotywować się do spełniania marzeń?

Masz już swoją listę, ale ciągle ciężko Ci się zmotywować? Specjalnie dla Ciebie powstał podcast Napędzani Marzeniami. To rozmowy z osobami, które postanowiły walczyć o swoje marzenia. Opowiadają o podróżach, firmach, o tym jak wygląda ich droga do celu. Posłuchaj choć jednej rozmowy — gwarantujemy, że Miłka Raulin, Karol Wójcicki, Kamila Kielar, Mirek Burnejko i inne wspaniałe osobistości przekonają Cię, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. A później… będziesz spełniać marzenie po marzeniu!

Jeśli lubisz inspirować się niezwykłymi historiami, koniecznie zobacz film "The Bucket List" (polski tytuł: "Choć goni nas czas"). To historia o dwóch starszych panach, którzy decydują się przed śmiercią zrobić wszystko to, czego zawsze chcieli spróbować. Zobacz, jak realizowanie marzeń wpływa na relacje między nimi i nich samych. To obowiązkowy seans dla każdego Marzyciela!

Może podzielisz się z nami swoją Bucket List w komentarzu?

Ocena artykułu: 4.8/5(6 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Brand Manager Dream and Do
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas wspinania.

Data publikacji: 2020-01-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!