o prezentach

Tylko w czerwcu! Zarejestruj się w Klubie Marzycieli, a otrzymasz 50 zł na start! Sprawdź

Bucket List - Jak Spełniać Swoje Marzenia?

Ocena artykułu: 4.8/5(5 opinii )
Data aktualizacji: 2023-04-21

Czas po Nowym Roku szczególnie sprzyja podejmowaniu nowych wyzwań. Jednak spełniać marzenia możesz w każdym dowolnym momencie! Niedawno pisaliśmy o tym, jak planować swoje cele. Dzisiaj skupiamy się jednym, konkretnym rozwiązaniu, które wesprze Cię w spełnianiu marzeń. Jeśli czujesz, że Twoich marzeń jest bardzo dużo i niektóre zdają Ci się umykać… Albo chcesz lepiej rozplanować ich realizację — mamy dla Ciebie ogromną porcję wiedzy na ten temat. Sprawdź, jak skutecznie planować marzenia z pomocą Bucket List!

 

Co to jest Bucket List?

Bucket List to po prostu osobista lista rzeczy, które dana osoba chciałaby zrobić w życiu. Zbiór wszystkiego, czego chcesz spróbować; cele, które chcesz osiągnąć, doświadczenia życiowe, które chcesz przeżyć przed śmiercią. Skąd się wzięła nazwa Bucket List? Wyrażenie z j. angielskiego “kick the bucket” oznacza po prostu… kopnąć w kalendarz. Dzisiaj jednak określenie Bucket List jest kojarzone bardzo pozytywnie! Ma motywować Cię do spełniania swoich dużych i małych marzeń.

Bucket List — różne nazwy

Możesz nazywać swoją Bucket List jak chcesz! Oto nasze propozycje:

Bucket List daje Ci wielkie pole do popisu! To Twoja lista i Ty decydujesz, jak ją nazwiesz i jak będzie wyglądać.

Dlaczego warto mieć Bucket List?

Uważamy, że każdy z Was powinien mieć swoją własną listę marzeń! Jakie korzyści gwarantuje posiadanie takiej listy?

  • Bucket List  pozwala zatrzymać się i pomyśleć, czego naprawdę chcesz doświadczyć w tym życiu.
  • Bucket List przypomina, że życie jest krótkie i że powinniśmy żyć nim w pełni.
  • Bucket List motywuje do spełniania kolejnych małych i dużych marzeń
  • Bucket List porządkuje nasze cele

No i w końcu Bucket List sprawia, że nie zapominamy o marzeniach, które chcemy spełnić (a kiedy jest ich dużo, czasem się to zdarza!)

Jak zrobić swoją Bucket List?

Zastanów się, o czym marzysz. Czasami jest tych marzeń bardzo dużo, prawda? 

Nie ma dobrego ani złego sposobu zaprojektowania listy rzeczy do zrobienia, ani jednej konkretnej recepty. To osobista podróż między Tobą a Twoimi aspiracjami. Każda lista marzeń będzie inna, ponieważ ma odzwierciedlać to, czego jej autor najbardziej pragnie w swoim życiu. Na Bucket List możesz wpisać podróż do najbardziej odległego zakątka świata lub luksusowy masaż relaksacyjny. Zachęcamy Cię do wpisania na nią zróżnicowanych marzeń — tych, które są bardziej i mniej odległe. Możesz co jakiś czas dodawać nowe marzenia! Poniżej znajdziesz więcej wskazówek, z których możesz skorzystać:

Krok 1: Dreamstorm

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby utworzyć swoją listę rzeczy do zrobienia, jest burza marzeń — jest to połączenie marzeń i burzy mózgów. Wyjmij kawałek papieru lub otwórz nowy dokument w komputerze i poświęć co najmniej 15 minut na zapisanie wszystkich swoich pomysłów. Powstało też kilka naprawdę dobrych aplikacji na telefon, które ułatwiają kontrolowanie i edytowanie swojej Listy Marzeń: na przykład Bucket List Maker, The BucketList App, Bucket List 100 i wiele innych. I pamiętaj: podczas tworzenia Bucket List nie stawiaj sobie żadnych granic! Masz lęk wysokości, ale marzysz o skoku ze spadochronem? Uwierz, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby spełnić to marzenie! Wystarczy systematycznie odkładać nawet malutką kwotę, a w końcu skarbonka się zapełni. Możesz też wziąć udział w konkursie na naszym Facebooku, często można tam wygrać vouchery kwotowe lub nawet… właśnie skok ze spadochronem!

Krok 2: Określ ramy czasowe

Jest to bardzo ważne! Twoja lista wydaje się długa i przytłaczająca? Uporządkuj ją czasowo. Wyznacz cele: do końca wakacji pójdę na pierwszą lekcję wakeboardingu. Tej zimy pójdę na kurs fotografii. Do trzydziestki chcę mieć wymarzony samochód. I nagle cele wydają się łatwiejsze do osiągnięcia!

Krok 3: Znajdź kompana!

Nie musisz tego robić, ale możesz zastanowić się nad zaproszeniem kogoś, aby był Twoim kumplem z listy życzeń! Nie musisz dzielić z nikim całej listy, ale możesz udostępnić pewne elementy komuś bliskiemu. Na przykład zaplanuj wypad w góry z drugą połówką albo kurs żeglarski z paczką znajomych. Współpraca przyda się podczas realizacji bardziej kosztownych marzeń — często można podzielić koszty i odpowiedzialność za planowanie.

Motywację do spełniania swoich marzeń z Bucket List łatwiej odnaleźć wspólnie z przyjaciółmi!

Krok 4: Wybierz 3 TOP marzenia z listy"

Tworzenie listy rzeczy do zrobienia jest prawie tak samo zabawne jak jej wypełnianie! Jeśli Twoja lista wydaje Ci się zbyt długa, wybierz najpierw trzy najważniejsze dla Ciebie pragnienia. Który zapis z listy sprawia, że krew płynie Ci szybciej w żyłach? Co ma limit czasowy i musi być zrealizowane najbliższego lata, a potem przepadnie? Wykorzystaj te wskazówki i planowanie od razu będzie łatwiejsze.

Krok 5: Kto, kiedy, gdzie i za ile?

Korzystając z tych pytań, możesz zdecydować, który element listy życzeń możesz uczynić numerem jeden i zacząć realizować od razu, a które wymagają więcej czasu. Po wybraniu pierwszej trójki nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie. Pamiętaj — możesz wszystko! Małymi kroczkami zdobędziesz nawet najwyższe szczyty :)

Krok 6: Nigdy nie przestawaj!

Może to zabrzmieć dziwnie, ale celem Twojej listy rzeczy do zrobienia nie jest jej ukończenie. Ma ona ciągle się rozrastać i napędzać Cię do spełniania marzeń!  Najlepsze listy ciągle się zmieniają — dodawaj nowe elementy i odhaczaj te, które udało Ci się zrealizować.

Swoją bucket list stworzyła także uczestniczka ChcęToPrzeżyć. Zachęcamy do obejrzenia jej profilu na Instagramie, gdzie relacjonuje spełnianie swoich marzeń.

Co można wpisać na Bucket List?

Co tylko chcesz! Czasami nasz mózg nie wyobraża sobie nawet połowy zabawnych rzeczy, które moglibyśmy zrobić. Szukaj więc inspiracji! Możesz wertować serwis Pinterest pod hasłem "Bucket List" albo wyszukiwać artykuły blogowe autorstwa różnych osób. A może wpadnij do nas na stronę i przejrzyj dostępne atrakcje? Trochę relaksu, trochę adrenaliny, kilka wyzwań… i lista gotowa! Podzieliliśmy atrakcje na kategorie, dzięki którym łatwiej Ci będzie znaleźć to, o czym marzysz. A może na Twojej liście znajdzie się punkt: Podarować prezent każdemu członkowi rodziny. W końcu radość się mnoży, kiedy się ją dzieli! Możesz podarować im vouchery na przeżycia i spełnić ich najskrytsze marzenia.

od 599 zł
1 129 zł
od 179 zł

Jak zmotywować się do spełniania marzeń?

Masz już swoją listę, ale ciągle ciężko Ci się zmotywować? Specjalnie dla Ciebie powstał podcast Napędzani Marzeniami. To rozmowy z osobami, które postanowiły walczyć o swoje marzenia. Opowiadają o podróżach, firmach, o tym jak wygląda ich droga do celu. Posłuchaj choć jednej rozmowy — gwarantujemy, że Miłka Raulin, Karol Wójcicki, Kamila Kielar, Mirek Burnejko i inne wspaniałe osobistości przekonają Cię, że najtrudniejszy jest pierwszy krok. A później… będziesz spełniać marzenie po marzeniu!

Może podzielisz się z nami swoją Bucket List w komentarzu? :)

Ocena artykułu: 4.8/5(5 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Brand Manager Dream and Do
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas wspinania.

Data publikacji: 2020-01-09

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!