o prezentach

Prezent na Szóstkę – Wybieramy Najlepszy Prezent dla Nauczyciela

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Zapewne nieraz będąc w szkole na akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej widzieliście nauczycieli obładowanych stertą prezentów. Bukiety kwiatów, słoiki aromatycznej kawy, słodkie praliny, butelki wykwintnego trunku… Nuda! Prezent dla nauczyciela wcale nie musi być zwykły, tradycyjny czy wręcz przewidywalny. Warto pomyśleć o innej formie podziękowania – proponujemy praktyczne i kreatywne prezenty w formie przeżyć, które zapadną w pamięci i z całą pewnością nie zwiędną.

Nauczycielu, czas na przerwę!

Serio, to pierwsze, co przychodzi nam do głowy. I nie tylko, gdy myślimy o pracy nauczyciela - po prostu każdemu należy się przerwa, chwila prawdziwego odpoczynku. Godziny spędzone w szkole na przekazywaniu wiedzy, sprawdzaniu kartkówek i prac domowych, przygotowywaniu się do zajęć i tak dalej, i tak dalej – to potrafi zmęczyć, a niekiedy i skutecznie zmniejszyć wydajność nauczyciela. Dlatego prezent w postaci vouchera na masaż relaksacyjny czy inny zabieg SPA, który pozwoli się odprężyć i choć na chwilę zapomnieć o ferworze codzienności i obowiązków zawodowych, będzie niezwykle praktycznym rozwiązaniem.

Ciekawe pomysły na prezent dla nauczyciela

Powszechną praktyką jest wręczanie nauczycielom tradycyjnych prezentów w postaci kawy czy alkoholu. Ciekawą alternatywą dla tych upominków mogą być degustacje, podczas których obdarowana osoba nie tylko będzie miała okazję spróbować różnych rodzajów czy to kawy, czy wybranego trunku, lecz także zdobyć wiedzę na temat degustowanych specjałów. Teoria z praktyką, czyli to, co nauczyciele lubią najbardziej, nieprawdaż?

Jeżeli mielibyśmy doradzać w kwestii wyboru degustacji to dla nauczycielek polecamy zdecydowanie degustację kawy oraz degustację win, natomiast dla nauczycieli – degustację piwa lub degustację whisky. Oryginalnie i elegancko!

Dla nauczyciela i nauczycielki, czyli zastrzyk kultury

Wycieczki to również forma kształcenia i zdobywania wiedzy. Nierzadko nauczyciele dużo wysiłku wkładają w to, by zorganizować uczniom wyjazd, który będzie nie tylko czasem wolnym od zajęć w szkole, lecz wartościowym doświadczeniem i okazją do dowiedzenia się, poznania i zobaczenia czegoś nowego, przydatnego. Innymi słowy – dbają o kulturę i optymalizację kształcenia.

Stąd nasza kolejna propozycja na prezent dla nauczyciela - wieczór w teatrze. Spotkanie ze sztuką w towarzystwie utalentowanych aktorów i najlepszych przedstawień to gwarancja świetnej zabawy oraz dawka artystycznych wrażeń i kontakt z kulturą na najwyższym poziomie.

Nauki nigdy dość, czyli nowe hobby

Nauczyciel też człowiek i poza życiem zawodowym ma życie prywatne, w którym z całą pewnością znajduje czas na swoje pasje i rozwijanie zainteresowań. Być może są one poniekąd związane z przedmiotem, który wykłada w szkole. I niech to będzie punkt wyjścia do wyboru trafionego prezentu. Na przykład dla wuefisty wybralibyśmy coś z kategorii aktywnie i sportowo, dla nauczyciela plastyki rozważylibyśmy prezent w postaci kursu decoupage, podczas którego miałby okazję zdobyć nowe, przydatne w pracy umiejętności. Idąc dalej tym tropem, fizyk z całą pewnością chętnie odbyłby praktyczną lekcję z zastosowania mechaniki Newtona i termodynamiki – a więc może voucher na lot szybowcem? Interesującym prezentem dla nauczyciela geografii byłby kurs gotowania.

Dlaczego? Bo wyprawa po zapachach i smakach to okazja do poznania kultury i tradycji najciekawszych zakątków świata od kuchni. I tak dalej, i tak dalej… Hobby oraz zawodowe zainteresowania nauczyciela to naprawdę dobry punkt odniesienia przy wyborze prezentu!

Mamy nadzieję, że pomogliśmy i 14 października nauczyciele otrzymają niezapomniane prezenty, które będą nie tylko miłą niespodzianką z okazji Dnia Nauczyciela, lecz także okazją do zdobycia wiedzy oraz nowych doświadczeń i umiejętności.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-10-11

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.