o prezentach

Prezent Dla Żeglarza - Ciekawe Pomysły

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-04-29

Jesteśmy specjalistami w dobieraniu prezentów na różne okazje i dla każdego! Ostatnio pisaliśmy o prezentach dla policjanta, strażaka, majsterkowicza. Dzisiaj chcemy podzielić się z Tobą inspiracjami na prezenty dla miłośników żeglarstwa! Zbliżają się urodziny osoby, która kocha czuć wiatr w żaglach? A może chcesz sprawić bliskiemu Ci żeglarzowi niespodziankę bez okazji? W artykule znajdziesz same sprawdzone pomysły!

 

Prezent na Dzień Żeglarza i Dzień Marynarza

Żeglarze świętują swój dzień wspólnie z Marynarzami. Ta wyjątkowa dla nich okazja przypada na 25 czerwca i jest obchodzona na całym świecie od 2011 roku. Święto zostało ustanowione na konferencji w Manili w 2010 roku. Ma na celu uznanie wkładu marynarzy w światowy handel oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie żeglugi. To wspaniała okazja, aby sprawić radość bliskiej Ci osobie choćby niewielkim upominkiem! Podaruj pasjonatom żeglarstwa lub członkom marynarki coś, co na długo zostanie w ich pamięci.

Żeglarstwo to wspaniała pasja, którą dzielą ze sobą ludzie na całym świecie

Jaki wybrać prezent dla żeglarzy?

Pamiętaj, że aby Twój prezent okazał się trafiony, musisz kierować się prostą, ale ważną zasadą: nie myśl o Twoich preferencjach prezentowych, ale o upodobaniach osoby, która go otrzyma. Dawanie prezentów daje ogromne szczęście, ale nie zapominaj, że największą radość ma sprawić obdarowanemu żeglarzowi! Zastanów się, jaki obdarowywana osoba ma charakter. Może między wierszami wspominała, co chciałaby dostać? Woli praktyczne czy emocjonalne prezenty? Mamy propozycje dla każdego żeglarza! Dziesiątki inspiracji na prezenty w formie przeżyć znajdziesz w specjalnej kategorii żeglarstwo i rejsy.

Praktyczny prezent dla żeglarza

Jeśli chcesz podarować miłośnikowi żeglarstwa coś, co przyda mu się podczas pływania, możesz wybrać na przykład liny. Różnej długości i o różnych średnicach. To prezent, który zawsze przyda się na łódce. Liny szybko się zużywają i nieustannie trzeba je wymieniać. Krótkie i cienkie linki zwane krawatami można wykorzystywać do ćwiczenia wiązania węzłów. Grubsze i dłuższe liny —  fały, szot, talia, topenanta, cuma — zapewnią bezpieczeństwo i sprawność sprzętu.  W wielu sytuacjach zbawienne okazują się małe części, którymi można łączyć różne elementy wyposażenia łódki: na przykład szekle! Każdemu żeglarzowi przyda się też: kamizelka ratunkowa (koniecznie z kołnierzem!), kompas czy okulary przeciwsłoneczne. W zależności od Twojego budżetu możesz wybrać wodoodporne etui na telefon, brelok z pływakiem lub elementy żeglarskiej odzieży: rękawiczki żeglarskie, dobry polar, kurtkę wiatrówkę, czapkę lub opaskę chroniącą głowę przed słońcem. Pamiętaj, że główny motyw żeglarski to poziome, biało-granatowe paski! 

Liny, linki, szekle — to elementy, które zawsze przydają się podczas żeglowania!

Sentymentalny prezent dla żeglarza

Jeżeli wiesz, że obdarowany miłośnik żeglarstwa ma miękkie serce i lubi wspominać żeglarskie przygody, podaruj mu śpiewnik piosenek żeglarskichdobre szanty to nieodłączny element żeglarskich wypraw! Świetny prezent urodzinowy dla żeglarki to na przykład bransoletka z symbolem róży wiatrów lub kotwicy. Warto wybrać taką, która jest wykonana chociaż częściowo ze sznurka — srebrną łatwo będzie zerwać podczas żeglugi. Jeśli żeglujecie razem, możesz wywołać Wasze wspólne zdjęcia i podarować jej wielki kolaż, który codziennie będzie przypominał jej piękne chwile. Nie wiesz jak podziękować za odbyty kurs żeglarski swojemu KWŻ (Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego) albo wspólny rejs? Zawsze sprawdzi się czekoladowy statek w eleganckim pudełku. Przetestowane, smakuje! :)

Kotwica, kompas i róża wiatrów to typowe żeglarskie symbole.

Śmieszny prezent dla żeglarza i motorowodniaka

Chcesz podarować trafioną niespodziankę osobie, która jest żeglarzem lub motorowodniakiem (albo tym i tym jednocześnie!) i ma dobre poczucie humoru? Wywołaj jeszcze większy uśmiech na jej twarzy! Zabawny prezent dla żeglarza może pełnić oczywiście też praktyczne funkcje. Fan wodnych rozrywek z pewnością ucieszy się z kolorowych wodoodpornych skarpetek, dzięki którym stopy zawsze pozostają suche. Jeśli jest kawoszem, podaruj mu kubek ze śmiesznym żeglarskim napisem, na przykład: "Jeśli chcesz, abym słuchał... porozmawiajmy o żeglarstwie!" A może torba uszyta z żagli ze śmiesznym nadrukiem? To wspaniały i ekologiczny podarunek! Możesz też zamówić lub samodzielnie przygotować zabawną karykaturę obdarowywanej osoby — musi się na niej znaleźć żaglówka lub motorówka!

Prezent dla marynarz

Podsunęliśmy Ci wiele pomysłów na prezenty marynistyczne dla żeglarzy, teraz pomyślmy o marynarzach. Często długimi miesiącami nie ma ich w domu. Oczywiście możesz podarować mu marynarski gadżet, który przyda mu się w pracy, ale może tym razem zafunduj mu prezent-przeżycie? Niespodzianka w postaci vouchera z pewnością go zaskoczy. Marynarz to wymagający zawód, również fizycznie. Po powrocie z rejsu z pewnością przyda mu się relaksacyjny masaż lub weekendowy pobyt w SPA. A dla tych marynarzy, którzy nigdy nie mają dosyć wodnych atrakcji proponujemy… kurs nurkowania dla dwojga! Obdarowany marynarz może zabrać ze sobą ukochaną osobę, z którą zdobędzie nowe umiejętności i piękne wspomnienia — tak ważne podczas rejsów, kiedy jest daleko od bliskich.

Jak zapakować prezent dla żeglarza?

Kiedy prezent jest już wybrany, pora go pięknie zapakować! Jeśli czujesz, że pakowanie prezentów nie jest Twoją mocną stroną, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy zebrane w artykule inspiracje i krótkie instrukcje, jak zapakować prezent. Zainspiruj się nimi, dodaj marynarskie akcenty — granatowo-białe pasy, muszelki, kawałki liny, grafikę steru czy morskich fal. Możesz zapakować swój eVoucher PDF lub inny mały prezent w butelkę! Do tego dołącz oryginalne, spersonalizowane życzenia dla żeglarza (może zmodyfikowana zwrotka szant, żeglarskich pieśni?) i jedyny w swoim rodzaju prezent dla żeglarza gotowy!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Content Specialist
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Data publikacji: 2020-01-15

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.