Słodkie przeżycie i dla małych, i dla dużych!

Data aktualizacji: 2015-11-19

Byliśmy, potwierdzamy – cukierkowe warsztaty to frajda na całego! We wrześniu udało nam się odwiedzić we Wrocławiu Cukier Lukier – naszego Partnera, który organizuje pokazy i warsztaty cukierkowe. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto wybrać takie przeżycie na prezent dla siebie lub dla bliskich osób, zachęcamy do lektury!

Manufaktura słodyczy Cukier Lukier to ręcznie wyrabiane cukierki i lizaki. Z uwielbienia słodyczy, potrzeby kreatywności w kuchni, miłości do kolorów i smaków, a przede wszystkim dla uśmiechu dzieci, które po nocach śnią o latającej karmelowej masie z naszych pokazów, powstała pasja tworzenia – stąd pomysł na cukierkownię.

I faktycznie, gdy tylko przekroczy się próg tego bajkowego miejsca, nie tylko czuć słodki zapach karmelu, lecz także widać kolory, kreatywne wzory i… momentalnie nachodzi ochota na skosztowanie tych ręcznie wykonanych łakoci.

No to do dzieła! Pokaz rozpoczął się wylaniem na kamienny blat wcześniej przygotowanej rozgrzanej karmelowej masy. Na naszych oczach masa była barwiona na różne kolory za pomocą naturalnych barwników oraz aromatyzowana olejkami owocowymi. Udało nam się podpytać, z czego zostały sporządzone barwniki – kolor czerwony to burak, niebieski jagody, zielony to szpinak, a żółty – kuchenna przyprawa, kurkuma. Co z białym? Musicie zobaczyć to osobiście – podpowiemy jedynie, że do stworzenia białej masy potrzeba… powietrza!

Gdy już poznaliśmy kilka słodkich tajników… Kolory zostały połączone, a masa ciągnęła się w nieskończoność! Musimy przyznać, że do wyrobienia karmelowego „węża” potrzeba naprawdę duuużo krzepy w rękach! Następnie każdy uczestnik warsztatów miał okazję samodzielnie stworzyć z tęczowej masy słodkie lizaki. Przyznajemy, bawiliśmy się jak dzieci!

Z pokazu wyszliśmy ze słodkimi pakunkami – własnoręcznie stworzonymi lizakami i rożkami pełnymi owocowych cukierków z najróżniejszymi wzorami. Próbowaliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób tworzone są ornamenty wewnątrz cukierków, ale… to słodka tajemnica cukierkowni – a tajemnic się nie zdradza. Ale może Wam uda się ją odkryć!

Jak wrażenia? Zamiast kupować słodycze, warto podarować w prezencie, jak się okazuje nie tylko dziecku, możliwość samodzielnego stworzenia kolorowych cukierków i lizaków. Zdecydowanie większa frajda! I tak… latająca karmelowa masa faktycznie śni nam się po nocach :)

Data publikacji: 2015-11-19

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!