o prezentach

Relaks w grocie solnej, czyli czas na leżakowanie

Data aktualizacji: 2020-04-23

Po pełnym adrenaliny dniu w Poznaniu zdecydowanie należała nam się chwila odpoczynku. A ponieważ potrzebowałyśmy formy relaksu dla całej zgrai dziewuch, wybrałyśmy się do groty solnej…

Ciąg poznańskich szeregowców zupełnie nie sugerował, że w pieleszach jednego z nich wyprawia się prawdziwa magia! W przytulnym salonie zostałyśmy miło powitane i poinstruowane, że – i to jest istotne – zanim wejdziemy do groty, powinnyśmy zmienić skarpetki lub założyć specjalne ochraniacze. Ponieważ byłyśmy na to przygotowane, każda z nas zaciągnęła na zgrabne stópki białe skarpetki i… No właśnie, wtedy zaczęła się magia!

Weszłyśmy do klimatycznej, baśniowej wręcz jaskini, której ściany zbudowane są z naturalnych brył solnych, a podłoga pokryta jest grubymi ziarnami soli przyjemnie masującymi stopy. Z sufitu natomiast zwieszają się solne stalaktyty, które dodają grocie pozorów rzeczywistości. Naprawdę, aż trudno uwierzyć, że w budynku w środku miasta da się wyczarować takie cuda!

Przy tej okazji warto wspomnieć, że grota solna jest oryginalną metodą zastosowania soli morskiej w celach profilaktyki i ochrony zdrowia dla ludzi w każdym wieku. Powietrze wypełniające grotę solno-jodową bogate jest w cenne mikroelementy, a jego jakość i czystość gwarantuje stosowanie odpowiednich filtrów – dzięki czemu nie zawiera zanieczyszczeń, przez które zostało zdominowane środowisko większych aglomeracji miejskich.

Czas na leżakowanie

Gdy wygodnie umościłyśmy się na leżakach, zgasło światło elektryczne – grotę wypełniały jedynie tajemnicza poświata i… odprężający szum fal. A nad tym wszystkim królował relaks i niczym niezmącony błogostan. Odpływ… Przypływ… Odpływ… Przypływ… Można odpłynąć na czterdzieści pięć minut, bo tyle trwa jeden seans.

Co wtedy się dzieje z naszym organizmem? Regeneruje się, odpoczywa, pochłania prozdrowotne mikroelementy, takie jak jod. Baśniowa sceneria i nadmorska muzyka pozwalają na całkowite wyciszenie, a panujący w grocie mikroklimat sprzyja uzyskaniu wewnętrznej harmonii i poprawie samopoczucia. A Ty czujesz się, jak na wakacjach w nadmorskim kurorcie… Pewnie, pomarzyć dobra rzecz!

Warto wiedzieć, że efekt niespełna godzinnego seansu w grocie wypełnionej solno-jodowym powietrzem jest porównywalny do jednodniowego pobytu nad morzem! Widzisz, jak łatwo można zadbać o zdrowie? My po zakończonym seansie czułyśmy się jak nowo narodzone – po intensywnym dniu w Poznaniu chwila spędzona w baśniowej jaskini była dla nas zbawienna.

Jakie są jeszcze inne plusy relaksu w grocie solnej?

Oprócz tych prozdrowotnych – finansowe. Relaks w grocie solnej to stosunkowo tania przyjemność, którą można sprawić sobie lub bliskiemu już za 15 zł. Należy jednak pamiętać, że aby w pełni skorzystać z dobroczynnego działania soli morskiej i poczuć jej długotrwałe efekty, potrzebnych jest przynajmniej kilka seansów w kilkudniowych odstępach. Jednak jeżeli chodzi o doraźną formę odprężenia – polecamy, działa! To chyba jakaś magia :-)

Data publikacji: 2016-12-07

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.