Dlaczego Warto Wręczać Prezenty w Formie Przeżyć?

Data aktualizacji: 2019-02-25

Przejrzałeś już tysiące propozycji na ciekawy prezent i ciągle masz niedosyt? Obdarowany ma już prawie wszystko i zastanawiasz się, co może go prawdziwie uszczęśliwić? Przeczytaj o tym, jak wielką siłę mają prezenty w formie przeżyć i dlaczego warto je wybierać.

Prawdziwa troska

Podarowując przeżycie na prezent mamy pewność, że zapadnie on w pamięci obdarowanego, jako ten unikalny. Ekstremalna przygoda, chwila dla siebie, czy przeżycie czegoś niecodziennego gwarantują prawdziwe emocje. A przecież każdy z nas przeżywa je inaczej. Dla jednej osoby najlepszą rzeczą w locie szybowcem będą niepowtarzalne widoki, inna doceni go za poczucie wolności, a trzecia za możliwość szybowania w powietrzu. Ile osób, tyle wspomnień.

Gdy trafimy w gusta obdarowanego, dajemy mu pewność, że dobrze go znamy, troszczymy się o jego dobre samopoczucie i potrzebę samorealizacji. Dlatego prezenty w formie przeżyć ulepszają relacje oraz wzmacniają więzi łączące nas z bliskimi.

Cząstka nas

To, co wręczamy bliskim, często świadczy również o nas. Prezenty oddają cząstkę naszego charakteru oraz świadczą o wartościach, jakie wyznajemy. Wybierając prezenty-doświadczenia podkreślamy, że dla nas nie są ważne rzeczy materialne, a prawdziwe emocje.

Teatr emocji, czy prawdziwe wzruszenie?

Dobre maniery podpowiadają obdarowanemu, że powinien się cieszyć z miłego gestu i pamięci o nich. Przecież nie chodzi nam o to, aby wywołać wymuszony uśmiech. Gwarancją na sukces jest dopasowany prezent, który wywołuje szczere emocje. Obdarowany nie jest zmuszony do dziękowania z wdzięczności, bo czuje, że tak powinien postąpić. 

 

Cena idealnego prezentu

Nie ma skali, która pokazuje, jakie prezenty sprawią radość, a które będą nietrafione. Przykładem jest historia mojej bliskiej znajomej, która na urodziny otrzymała zaproszenie do ekskluzywnej restauracji. Wszystko poszłoby pomyślnie, gdyby nie fakt, że była wegetarianką, a w menu były same mięsne potrawy. Spędziła wieczór rozczarowana, z pustym brzuchem i niespełnionymi oczekiwaniami. Tak kosztowny prezent byłby strzałem w dziesiątkę, o ile osoba, która wybierała prezent, wiedziałaby o obdarowanym troszkę więcej.

Rozstrzał cen prezentów w formie przeżyć jest duży, jednak nie powinien decydować o decyzji zakupowej. Często cena atrakcji nie jest adekwatna do emocji, jakie dzięki niej zyskujemy. W naszej ofercie znajdziesz gokarty, których cena (od 49 zł) to równowartość dobrej książki. Gokarty dają jednak coś, czego nie dostanie się nawet podczas czytania najbardziej emocjonującej lektury - mnóstwo emocji podczas rywalizacji o rekord toru i dawkę dobrej zabawy. 

W końcu ile warte są dobre wspomnienia oraz szczera radość z trafionego prezentu?

Początek do czegoś wielkiego

Decydując się na upominek w formie przeżycia, ofiarujemy coś więcej niż prezent. Pokazujemy drugiej osobie, że często ‘’być’’ jest czymś więcej niż ‘’mieć’’. Właściwie, co to oznacza? Ekstremalne przeżycia, wysokie loty, relaks dla ciała są często podróżą do własnego ja. Sprawiają, że obdarowana osoba może poświęcić chwilę tylko dla siebie, dla własnego rozwoju, dla wyciszenia. Zyskuje coś więcej niż materialny upominek. 

Pamiętajmy jednak o tym, żeby dobrze poznać oczekiwania drugiej osoby. Wręczenie vouchera na lot motoparalotnią osobie, która ma paniczny lęk wysokości i obawia się nawet lotu samolotem pasażerskim, nie będzie dobrym pomysłem. Z kolei podarowanie jazdy Lamborghini Gallardo osobie, która kocha motoryzację i zawrotną prędkość sprawi ogromną wdzięczność.

Termin ważności - brak!

I co ważne - prezenty w formie przeżyć nigdy się nie zużywają! Obdarowany ma 12 miesięcy na dobranie odpowiedniego terminu do realizacji, ale pamięć o ekstra przygodzie będzie trwała o wiele, wiele dłużej. W końcu trudno jest zapomnieć lot szybowcem, wyprawę off-road czy weekend z ukochaną osobą.

Marzenia w kiosku

Wszyscy mamy coraz mniej czasu, więc nie chcemy go tracić na wizyty w galeriach, czy w sklepach z upominkami. W Katalogu Marzeń voucher na przeżycie można nabyć drogą elektroniczną w formie PDF, dostać go kurierem, a od niedawna kupić w kiosku!

W grudniowych wydaniach Joy, Cosmopolitan i Playboy znajdziesz specjalną GiftCard i prezent na 15 zł na spełnianie marzeń Twoich bliskich. Jeśli chcesz wrzucić pod choinkę coś wyjątkowego, kliknij tutaj po więcej informacji.

Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach chłonę nowe, książkowe smaki. Wierzę, że poczucie szczęścia to mój wybór, więc korzystam z każdej okazji, aby się uśmiechać.

Data publikacji: 2018-12-07

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!