Porady i wskazówki
24 sierpnia 2018

Co robimy po szkole? Poznaj najciekawsze atrakcje edukacyjne!

Co robimy po szkole? Poznaj najciekawsze atrakcje edukacyjne!

Zeszyty kupione? Podręczniki przygotowane? Gotowi na rozpoczęcie roku szkolnego? Koniec wakacji nie musi oznaczać końca wrażeń i pozytywnych emocji. Odpowiednio dobrane zajęcia dodatkowe pozwolą dziecku rozwijać umiejętności i czerpać z nauki maksimum przyjemności. A my pomożemy Wam wybrać niebanalne i zupełnie wyjątkowe zajęcia!

Sport to zdrowie

Można śmiało powiedzieć, że ruch jest niezbędnym składnikiem prawidłowego rozwoju dziecka. Zdrowy ruch stymuluje układ odpornościowy, wzmacnia kości i mięśnie, dotlenia mózg, a nawet wpływa na równowagę psychiczną. Dlatego zajęcia sportowe idealnie sprawdzą się w roli dodatkowych zajęć po szkole - kto wie, być może sport przerodzi się w pasję na całe życie?

Dobrym pomysłem na start będzie nauka jazdy konnej - to piękny sport, który dodatkowo rozwija empatię i uczy współpracy. Obcowanie z żywym zwierzęciem z pewnością zainteresuje dziecko i przyniesie mu dużo radości. Oprócz tego, można poeksperymentować z tenisem, golfem, wrotkami czy deskorolką.

W wirtualnym świecie

Twoje dziecko ciężko oderwać komputera i zdaje Ci się, że tylko to sprawia mu frajdę? Na to narzeka wielu rodziców, choć intensywne zainteresowanie technologią wcale nie musi budzić obaw!

Warsztaty programowania MINECRAFT to jedna z propozycji, w jaki sposób można wykorzystać pasję malucha. Świat Minecrafta wciąga i interesuje miliony dzieci na całym świecie - a podczas kursu mali uczestnicy nauczą się podstaw programowania w swoim ulubionym środowisku Minecraft. Taki kurs to mnóstwo ciekawych projektów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

A może Twoja pociecha z zafascynowaniem ogląda YouTuba...? Akademia YouTubera to kreatywne zajęcia dla najmłodszych, którzy pragną nagrywać swoje filmy i publikować je na YouTube. To dawka wiedzy dotyczącej funkcjonowania tego typu stron, a przede wszystkim świetna zabawa, rozwijająca twórczość i wyobraźnię! 

Zajęcia dodatkowe dla dzieci - co robimy po szkole?

Muzykowanie

Zalet nauki gry na instrumencie jest mnóstwo. Nie trzeba wcale mieć niepowtarzalnego talentu czy aspirować do filharmonii. Sam proces nauki jest treningiem dla ciała i duszy. Przede wszystkim, muzyka pozwala wyrażać emocje i budzi kreatywność. Uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Już sama lekcja z nauczycielem rozwija umiejętności społeczne i przyzwyczaja do wystąpień publicznych - co w przyszłości wpłynie na pewność siebie. Nie można zapomnieć o najważniejszej z zalet - muzykowanie jest po prostu przyjemne! Nic tak nie relaksuje jak muzyka, zwłaszcza, jeżeli wiemy, że to MY ją tworzymy!

Na start proponujemy klasykę - naukę gry na gitarze lub na pianinie. Później można poeksperymentować z bardziej wymyślnymi instrumentami - saksofon, gitara basowa czy wiolonczela

Rób to, co kochasz!

Warto zadbać o to, by zajęcia dodatkowe Twojego dziecka były dla niego czystą przyjemnością. Widzisz, że maluch świetnie czuje się na scenie, a szkolne przedstawienie to dla niego genialna zabawa? Warsztaty aktorskie prowadzone przez gwiazdy takie, jak: Grażyna Szapołowska, Marian Dziędziel, Sonia Bohosiewicz, Edyta Olszówka czy Bartosz Opania będą strzałem w dziesiątkę. Kto wie, być może warsztaty przerodzą się w realną szansę na pojawienie się na wielkim ekranie? 

Albo zupełnie z innej beczki - Twoje dziecko uwielbia wspólne gotowanie i chętnie pomaga Ci w kuchni? Tu z pewnością wygra pomysł z warsztatami kulinarnymi dla dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w warsztatach tematycznych to zdobywanie umiejętności i wiedzy przydatnej przez całe życie!

dodaj komentarz
x
  • Uzupełnij formularz

  • *pola wymagane

KOMENTARZE (0)

Brak komentarzy, bądź pierwszy - skomentuj powyższy tekst.

PŁATNOŚCI OBSŁUGUJĄ

Payu.pl

PRZESYŁKI DOSTARCZAJĄ

Poczta Polska DHL InPost