o prezentach

Słodka Randka w Manufakturze Czekolady

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-04-29

Każdy z nas kojarzy postać Willy Wonk'yego, którego przygody oglądaliśmy w dzieciństwie z wypiekami na policzkach. Kto z nas nie marzył o posiadaniu własnej produkcji czekolady? O stwarzaniu nietypowych tabliczek czekolady? A przynajmniej o byciu degustatorem smaków w fabryce Willego? Wiele marzeń dorasta razem z nami, dlatego w Katalogu Marzeń udostępniamy wstęp do mini świata rodem z „Charlie i Fabryka Czekolady.”

Emilka z naszego Dream Teamu zajrzała do miejsca, gdzie czekolada jest traktowana w wyjątkowy sposób. Nie ukrywamy, że my również obdarzamy czekoladę szczególnymi uczuciami. Myśl o warsztatach czekoladowych we dwoje stała się szczególnie smaczna. Zapraszamy więc na podróż do Manufaktury Czekolady w centrum Warszawy!

Endorfiny, przyjaciele czekolady

Nie od dzisiaj wiadomo, że jedzenie czekolady zmaga wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Wiedzieli już o tym Aztekowie, którzy przed bitwą wspomagali się napojem z kakaowca. Dzisiaj historia znalazła potwierdzenie w nauce. Zawarte w czekoladzie flawonoidy obniżają ciśnienie, pomagają walczyć z cukrzycą oraz obniżają ryzyko pojawienia się chorób sercowo-naczyniowych. Musimy jednak pamiętać o dwóch bardzo ważnych składowych, które wpływają na zdrowotność czekolady:

  • Czekolada nie powinna mieć ulepszaczy smaku, sztucznych aromatów i emulgatorów. Najbardziej zdrowotne są te z wysoką zawartością masy kakaowej.
  • Zjedzenie całej tabliczki czekolady nie zadziała jak antybiotyk. :) Czekolada jest  kaloryczna, dlatego sprawdzi się jako przekąska, dodatek do deseru czy lek na zły dzień – oczywiście wszystko w umiarkowanych ilościach.

Manufaktura Czekolady w Warszawie z należytą starannością wyrabia czekoladę ze składników wysokiej jakości, aby każdy kęs niósł przyjemność zarówno dla ciała, jak i umysłu. Sposób wyrabiania czekolady sięga tradycyjnych receptur, a każda tabliczka traktowana jest wyjątkowo.

Dostaliśmy wszystkie niezbędne narzędzia i składniki do tworzenia czekolady.

Z miłością i z miłości do czekolady

Podczas warsztatów czekoladowych można uczestniczyć w tej ceremonii i stworzyć własną, spersonalizowaną tabliczkę czekolady. Jak było na warsztatach? Spieszymy z odpowiedzią!

Po wejściu do wnętrza Chocolate Story Manufaktura Czekolady czujemy się jak w innym świecie. Przyjemny zapach kakaowca i słodki aromat kawy… To pierwsze odczucia, które przypominają nam o młodzieńczych latach. Na miejscu możesz kupić dekoaracyjne czekolady, pralinki, zamówić przepyszną czekoladę do picia i usiąść z gorącym kubkiem na świeżym powietrzu. To miejsce ma swój magiczny klimat. Oczywiście każdy chocolatier z Manufaktury Czekolady z wielką przyjemnością dzieli się swoją wiedzą. Organizowane są tu warsztaty dla dorosłych, czekoladowe randki, a także warsztaty czekoladowe dla dzieci.

Słodki warsztat, czyli Manufaktura Czekolady w akcji

Jak przebiegają same warsztaty tworzenia czekolady? Całość trwa 1-1,5 godziny, nie czuć jednak upływającego czasu. Emilka zdecydowała się na warsztaty w wersji premium. Same warsztaty dzielą się na dwie części. Zakładamy fartuchy czekoladnicze i zaczynamy od stworzenia własnych pralinek i czekolady. Prowadzący pokazuje nam odpowiednie kroki, a my próbujemy odtworzyć sprawne ruchy czekoladnika. Odbył się również pokaz temperowania czekolady na granitowym blacie. Zatemperowaną czekoladą oblewaliśmy nasze praliny. Nasze praliny i tabliczkę czekolady mogliśmy dekorować kandyzowanymi owocami, suszonymi owocami, orzeszkami oraz żelkami.

Druga część to połączenie teorii z degustacją. Poznajemy wtedy historię czekolady - pd ziarna kakaowca do tabliczki. Dowiedzieliśmy się, że pochodzenie ziaren ma wpływ na smak i aromat czekolady. Na koniec ciekawej prezentacji dostaliśmy kubek gorącej czekolady. Choć można pomyśleć, że po tak słodkim dniu będziemy mieli dość czekolady... wersja płynna była jedną z najlepszych pyszności w tych warsztatach.

Tak prezentowały się nasze tabliczki. :)

Pasja zamknięta w tabliczce czekolady

Na koniec warsztatów mogliśmy zabrać swoje dzieła do domu. Nasuwa się wniosek, że dwie czekolady nigdy nie będą takie same. Nawet jeżeli są tworzone z tych samych receptur i składników, obie będą wyjątkowe. To daje ogromną przewagę czekolad rzemieślniczych, nad tymi, które kupujemy w sklepie. Stworzone czekolady i pralinki zostały spakowane. Pozostała tylko myśl, czy słodkości zjemy sami, czy podarujemy je komuś na prezent. W końcu obdarowany nie dostanie drugiej takiej czekolady, czy pralinek!

Słodkie warsztaty na prezent

Pierwsze skojarzenie z warsztatami czekoladowymi to randka. Zapach i degustacja czekolady z pewnością tworzą romantyczny klimat, który może być wstępem do miłego wieczoru. Proponujemy zabrać swoją drugą połówkę na słodkie warsztaty w Walentynki, zamiast kupowania tradycyjnej bombonierki. Warsztaty będą także świetnym pomysłem dla rodziny, która chce aktywnie spędzić niedzielę. Jednego jesteśmy pewni - tworzenie czekolady zbliża! :)

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2020-02-14

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.