o prezentach

Odwiedzamy Grotę Solną w Poznaniu, Zobacz Relację z Testowania!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Po pełnym adrenaliny dniu w Poznaniu zdecydowanie należała nam się chwila odpoczynku. A ponieważ potrzebowałyśmy formy relaksu dla całej zgrai dziewczyn, wybrałyśmy się do groty solnej!

Jak wygląda wizyta w grocie solnej?

Ciąg poznańskich szeregowców zupełnie nie sugerował, że w pieleszach jednego z nich wyprawia się prawdziwa magia! W przytulnym salonie zostałyśmy miło powitane i poinstruowane, że – i to jest istotne – zanim wejdziemy do groty, powinnyśmy zmienić skarpetki lub założyć specjalne ochraniacze. Ponieważ byłyśmy na to przygotowane, każda z nas zaciągnęła na zgrabne stópki białe skarpetki i… No właśnie, wtedy zaczęła się magia!

Jak zbudowana jest grota solna?

Weszłyśmy do klimatycznej, baśniowej wręcz jaskini, której ściany zbudowane są z naturalnych brył solnych, a podłoga pokryta jest grubymi ziarnami soli przyjemnie masującymi stopy. Z sufitu natomiast zwieszają się solne stalaktyty, które dodają grocie pozorów rzeczywistości. Naprawdę, aż trudno uwierzyć, że w budynku w środku miasta da się wyczarować takie cuda!

W grocie solnej można świetnie zrelaksować się w towarzystwie przyjaciół!

Grota solna — po co się tam chodzi?

Przy tej okazji warto wspomnieć, że grota solna jest oryginalną metodą zastosowania soli morskiej w celach profilaktyki i ochrony zdrowia dla ludzi w każdym wieku. Powietrze wypełniające grotę solno-jodową bogate jest w cenne mikroelementy, a jego jakość i czystość gwarantuje stosowanie odpowiednich filtrów – dzięki czemu nie zawiera zanieczyszczeń, przez które zostało zdominowane środowisko większych aglomeracji miejskich.

Najlepszy czas w grocie solnej — czas na leżakowanie!

Gdy wygodnie umościłyśmy się na leżakach, zgasło światło elektryczne – grotę wypełniały jedynie tajemnicza poświata i… odprężający szum fal. A nad tym wszystkim królował relaks i niczym niezmącony błogostan. Odpływ… Przypływ… Odpływ… Przypływ… Można odpłynąć na czterdzieści pięć minut, bo tyle trwa jeden seans.

Zbawienne działanie groty solnej

Co wtedy się dzieje z naszym organizmem? Regeneruje się, odpoczywa, pochłania prozdrowotne mikroelementy, takie jak jod. Baśniowa sceneria i nadmorska muzyka pozwalają na całkowite wyciszenie, a panujący w grocie mikroklimat sprzyja uzyskaniu wewnętrznej harmonii i poprawie samopoczucia. A Ty czujesz się, jak na wakacjach w nadmorskim kurorcie… Pewnie, pomarzyć dobra rzecz!

Wakacje nad morzem bez wyjeżdżania z miasta

Warto wiedzieć, że efekt niespełna godzinnego seansu w grocie wypełnionej solno-jodowym powietrzem jest porównywalny do jednodniowego pobytu nad morzem! Widzisz, jak łatwo można zadbać o zdrowie? My po zakończonym seansie czułyśmy się jak nowo narodzone – po intensywnym dniu w Poznaniu chwila spędzona w baśniowej jaskini była dla nas zbawienna. Grota solna to coraz popularniejsza forma relaksu. Znajdziesz ją nie tylko w Poznaniu, ale też w Kaliszu, Kielcach, Kołobrzegu, Łodzi, Toruniu, Trójmieście i wielu innych miastach w całej Polsce!

Jakie są jeszcze inne plusy relaksu w grocie solnej?

Oprócz tych prozdrowotnych – finansowe. Relaks w grocie solnej dla dwojga to stosunkowo tania przyjemność, którą można sprawić sobie lub bliskiemu już za 15 zł za jedno wejście! Należy jednak pamiętać, że aby w pełni skorzystać z dobroczynnego działania soli morskiej i poczuć jej długotrwałe efekty, potrzebnych jest przynajmniej kilka seansów w kilkudniowych odstępach. Wtedy grota solna opłaca się jeszcze bardziej! Karnet na 5 wejść do groty solnej to idealny plan na drogę do pogłębionego relaksu. Sprawdza się też jako doraźna forma odprężenia – polecamy, działa! To chyba jakaś magia :-) Chcesz poznać inne atrakcje, które mają pozytywny wpływ na Twoje zdrowie? Zajrzyj do naszej kategorii dla zdrowia.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-12-07

od 349 zł
od 199 zł
od 199 zł
OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.