o prezentach

Odwiedzamy Pokój Zagadek Outroom Wrocław, Zobacz Relację!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Escape the room to zabawa, która polega na… dobrej zabawie! Wystarczy nacisnąć klamkę, wejść do tajemniczego pokoju i spróbować z niego wyjść w określonym czasie. Na łowców przygód czekają zagadki, których rozwiązanie pozwoli odnaleźć klucz do wyjścia. Proste? Proste! Ale tylko w teorii!

Zespół Dream Team Katalogu Marzeń miał okazję osobiście się o tym przekonać. W ramach integracji wybraliśmy się do wrocławskiego pokoju zagadek. Cel: przetestowanie usługi dostępnej w ofercie naszego serwisu, próba współpracy i… dobra zabawa! Jednak zanim nacisnęliśmy klamkę i wpadliśmy w wir kreatywnego myślenia, zadaliśmy kilka pytań panu Norbertowi Rompale – pomysłodawcy i właścicielowi pokoju zagadek OUTROOM. Zapraszamy do lektury!

Skąd pomysł na stworzenie pokoju zagadek?

To dobre pytanie. Tak naprawdę gdzieś już słyszeliśmy o takiej formie rozrywki i wzbudziło to w nas niemałe emocje. Postanowiliśmy więc stworzyć własny escape room. W każdym większym mieście w Polsce jest wiele takich rozrywek. Ponieważ nie chcieliśmy się wzorować na żadnej z nich, zamknęliśmy się na wieczór ze swoimi pomysłami i tak z wielkiego chaosu i kotła pełnego inwencji powstał OUTROOM.

Skąd czerpiecie inspiracje na misje i ich tematykę?

Pomysł na tematykę pokoi i zagadki w nich zawarte to ciężka praca naszego zespołu. Musimy stworzyć miejsce, gdzie gra nie będzie zbyt łatwa, ale również możliwa do rozwiązania, jednocześnie dostarczając zabawy i satysfakcji. W ofercie mamy dwa pokoje różniące się tematyką oraz poziomem trudności. Pierwszy z nich to „Horror Room” - tutaj o tematyce chyba nie trzeba zbyt wiele mówić, wystarczy tyle, że można się pobawić w klimacie z dreszczykiem. Jest to gra o średnim poziomie trudności, w której świetnie pobawią się zarówno początkujące grupy, jak i zawodowi gracze. Drugi pokój to „Light Your Brain”, który stworzony został w taki sposób, aby grupa odwzorowywała pracę ludzkiego mózgu. Jest to specyficzna gra, w której elementy nie są trudne do odnalezienia - to stopień ich rozwiązywania stawia całą zabawę na wysokim poziomie. Warto dodać, że oba pokoje cieszą się popularnością.

Kim są uczestnicy misji przygodowych?

Nasi goście to przede wszystkim osoby, które chcą spróbować czegoś innego. OUTROOM jest pewną alternatywą dla sprawdzonej już i powtarzającej się rozrywki, jaką jest przykładowo kino. Idąc tą myślą, jest to również świetny pomysł na prezent. Odbywają się u nas wieczory panieńskie i wieczory kawalerskie, nierzadko również urodziny czy inne wydarzenia. Nasza gra jest także świetnym pomysłem na integrację zespołu. Dosyć często naszymi klientami są firmy, które nagradzają swoich pracowników przygodą w pokoju zagadek bądź starają się ich zintegrować w taki właśnie kreatywny sposób – i zawsze im się to udaje.

Czy zdarza się uczestnikom nie ukończyć misji?

Jak już wcześniej wspomniałem, mamy dwa pokoje o różnym stopniu trudności. Oczywiście obie rozgrywki są tak pomyślane, aby każda grupa miała szansę wyjść z pomieszczenia. Natomiast jest wiele czynników, które gwarantują sukces - kluczowe są spostrzegawczość, logika, nieszablonowe myślenie i oczywiście współpraca. Udział w naszej grze jest pewnego rodzaju wyzwaniem – odpowiadając na pytanie: nie, nie wszystkim udaje się wyjść z pokoju. Przez pryzmat naszych doświadczeń z uczestnikami gry możemy z całą pewnością powiedzieć, że widzieliśmy już chyba wszystko... :) Nasi goście ciągle nas zaskakują, w jak oryginalny sposób można podejść do pewnych zagadnień. Z radością zobaczymy kolejne ciekawe rozwiązania!

A gdy już się pomyślnie uda wyjść… Jakie emocje najczęściej panują?

Bardzo często jest to wręcz euforia, zwłaszcza wśród grup, które pierwszy raz mają do czynienia z taką formą rozrywki. Uśmiech, wyraz twarzy jakby właśnie uszli z życiem - niezapomniane widoki. To wspaniałe, kiedy goście są zachwyceni pracą, którą dla nich wykonaliśmy. Oczywiście są też grupy, które podchodzą do gry bardzo ambitnie i starają się wyjść jak najszybciej i to bez podpowiedzi. Pamiętajmy jednak, że jest to przede wszystkim zabawa!

Potwierdzamy – zabawa i to w najlepszym wydaniu! Od siebie możemy dodać tyle, że przygoda w pokoju zagadek to pomysł na oryginalne spędzenie czasu dla każdego – zabawa nie wymaga od uczestników specjalnych zdolności fizycznych, a więc jest przeznaczona dla osób w każdym wieku. Liczy się spryt, analityczne myślenie, spostrzegawczość i… 101% kreatywności oraz współpraca! Tym właśnie wykazał się nasz zespół i pomyślnie udało nam się opuścić „Horror Room”, choć musimy przyznać – dreszczyk emocji był niemały :)

Teraz kolej na Ciebie – wchodzisz w to?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Beata
2015-11-12
Brzmi ciekawie :)
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2015-11-12

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.