o prezentach

Relacja z Warsztatów Cukierkowych w Manufakturze Cukier Lukier

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Byliśmy, potwierdzamy – cukierkowe warsztaty to frajda na całego! We wrześniu udało nam się odwiedzić we Wrocławiu Cukier Lukier – naszego Partnera, który organizuje pokazy i warsztaty cukierkowe. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto wybrać takie przeżycie na prezent dla siebie lub dla bliskich osób, zachęcamy do lektury!

Manufaktura słodyczy Cukier Lukier to ręcznie wyrabiane cukierki i lizaki. Z uwielbienia słodyczy, potrzeby kreatywności w kuchni, miłości do kolorów i smaków, a przede wszystkim dla uśmiechu dzieci, które po nocach śnią o latającej karmelowej masie z naszych pokazów, powstała pasja tworzenia – stąd pomysł na cukierkownię.

I faktycznie, gdy tylko przekroczy się próg tego bajkowego miejsca, nie tylko czuć słodki zapach karmelu, lecz także widać kolory, kreatywne wzory i… momentalnie nachodzi ochota na skosztowanie tych ręcznie wykonanych łakoci.

No to do dzieła!

Pokaz rozpoczął się wylaniem na kamienny blat wcześniej przygotowanej rozgrzanej karmelowej masy. Na naszych oczach masa była barwiona na różne kolory za pomocą naturalnych barwników oraz aromatyzowana olejkami owocowymi. Udało nam się podpytać, z czego zostały sporządzone barwniki – kolor czerwony to burak, niebieski jagody, zielony to szpinak, a żółty – kuchenna przyprawa, kurkuma. Co z białym? Musicie zobaczyć to osobiście – podpowiemy jedynie, że do stworzenia białej masy potrzeba… powietrza! Jak zahipnotyzowani patrzyliśmy na proces tworzenia słodyczy. To, co oglądaliśmy w programach popularnonaukowych działo się na naszych oczach.

Gdy już poznaliśmy kilka słodkich tajników… Kolory zostały połączone, a masa ciągnęła się w nieskończoność! Musimy przyznać, że do wyrobienia karmelowego „węża” potrzeba naprawdę duuużo krzepy w rękach! Następnie każdy uczestnik warsztatów miał okazję samodzielnie stworzyć z tęczowej masy słodkie lizaki. Przyznajemy, bawiliśmy się jak dzieci! To nie tylko trening dla mięśni, ale również okazja do wykazania swojego artystycznego talentu. Mimo iż wykonywaliśmy lizaki z podobnej masy, każdy był wyjątkowy!

Z pokazu wyszliśmy ze słodkimi pakunkami – własnoręcznie stworzonymi lizakami i rożkami pełnymi owocowych cukierków z najróżniejszymi wzorami. Lizaki stworzone własnoręcznie smakują jeszcze lepiej! Próbowaliśmy dowiedzieć się, w jaki sposób tworzone są ornamenty wewnątrz cukierków, ale… to słodka tajemnica cukierkowni – a tajemnic się nie zdradza. Ale może Wam uda się ją odkryć ;)

Jak wrażenia po warsztatach cukierkowych?

Zdecydowanie to większa frajda niż wyjście do sklepu z cukierkami! Każdy z nas czuł, że stworzył coś unikalnego, wyjątkowego oraz wiedział nieco więcej o słodyczach, które tak kochamy. Polecamy wybrać się na warsztaty we dwoje lub w większej ekipie - będzie co wspominać przy kolejnym spotkaniu. I tak… latająca karmelowa masa faktycznie śni nam się po nocach.

Pomysł na oryginalny, słodki prezent

Zamiast kupować słodycze, warto podarować w prezencie dla dziecka, możliwość samodzielnego stworzenia kolorowych cukierków i lizaków. Mamy pewność, że cukierki wykonane na warsztaty mają bardziej przystępny skład, jak już wspominaliśmy wcześniej, do ich stworzenia używa się naturalnych barwników. Jednak warsztaty cukierkowe to prezent nie tylko dla najmłodszych - my bawiliśmy się świetnie! 

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2015-11-19

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.