o prezentach

Do zamówień powyżej 250 zł prezent gratis! Sprawdź!

Jak Wygląda Lot Paralotnią? Testujemy przelot z Feel&Fly!

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Często piszemy, że lot paralotnią to niezwykła podniebna przygoda i doświadczenie, którego nie da się zapomnieć. Ile w tym prawdy? Cóż, postanowiliśmy sprawdzić osobiście. Wybraliśmy się więc do Wrocławia, gdzie kursy i loty paralotniarskie realizuje nasz Partner Feel&Fly.

Kiedy można latać paralotnią?

Loty paralotnią odbywają się tylko wtedy gdy pozwalają na to warunki atmosferyczne. Wiatr nie może być zbyt porywisty ani za słaby. Znaczącą rolę odgrywa też zachmurzenie. Paralotniarze zdecydowanie unikają chmur typu cumulonimbus. Dlatego o locie decyduje przejrzysta i piękna pogoda. Na szczęście nam pogoda dopisała i pilot z radością oznajmił, że… Tak, dziś przeżyjecie niezwykłą przygodę na wysokości!

Przed lotem czekają nas przygotowania - podpięcie uprzęży i krótkie szkolenie.

Przyznajemy, adrenalina nieco skoczyła – jednak cały zespół Katalogu Marzeń zdecydował się poczuć niczym nieskrępowaną wolność i spędzić czas dosłownie z głową w chmurach. Jak minął nam czas podczas lotu paralotnią?

Ale zanim paralotnia pojawi się na błękicie nieba...

Czy trzeba jakoś specjalnie przygotować się do lotu? Ważne, aby mieć sportowe obuwie – nie tylko ze względów estetycznych – żeby pasowało do kasku i kombinezonu, który jest niezbędny, gdy wczesną jesienią temperatury są już niższe niż latem – lecz także praktycznych. Najlepiej sprawdzą się buty sportowe (a przy niższych temperaturach buty górskie) z wysokim stanem, które uchronią nasze kostki od ewentualnych urazów podczas lądowania.

Obowiązkowym wyposażeniem jest kask.

Należy wiedzieć, że zanim skrzydło paralotni wzbije się w powietrze i pociągnie za sobą pasażerów, trzeba kilka metrów pobiec – nawet jeżeli paralotnia unoszona jest za pomocą wyciągarki. Do startu będziemy musieli więc wykorzystać "konie mechaniczne" w naszych nogach - ale spokojnie, nawet mniej wysportowane osoby poradzą sobie ze startem. Gotowi? Jazda, jazda, bieg… lecimy! Właśnie takie hasło rozpoczynało każdy lot :)

Najpiękniejsze podczas lotu są widoki...

Obłędne widoki podczas lotu paralotnią

Były emocje i adrenalina! Zwłaszcza gdy pilot zaproponował dodatkowe akrobacje – były krzyki, oj, były – wszystko udokumentowane na filmikach, które już niebawem będziecie mogli obejrzeć i przekonać się, że paralotnia to niezwykła konstrukcja, a sam lot to naprawdę ciekawe doświadczenie. Teraz musicie nam uwierzyć na słowo, ale gdy to zobaczycie – widoki oglądane z perspektywy paralotniarza są nieziemskie.

od 159 zł od 135 zł

Czy warto polecieć paralotnią?

Każda z nas czuła co innego, jednak wyjątkowe odczucie przestrzeni, bezpośredni kontakt z powietrzem i obrazy przesuwające się pod stopami jak w kalejdoskopie napawają radością i beztroską. Niezwykłości całemu przeżyciu dodają komunikaty pilota, który co jakiś czas informuje, na jakiej wysokości się znajdujemy (co widać po prawej i po lewej stronie). Pilot informował także, że tu nad nami leci orzeł, a teraz wpadliśmy w tunel powietrza, który nas wywinduje jeszcze wyżej! Można też usłyszeć ciekawe anegdotki – na przykład o tym, jak to jeden znajomy paralotniarz zrobił sobie wycieczkę i przyleciał paralotnią do Wrocławia na herbatę i tą samą drogą wrócił do domu – sprytnie omijając korki i spędzając w chmurach łącznie jakieś osiem godzin.

Prawdą jest, że po wylądowaniu przez długi czas chodzi się uśmiechniętym i szczęśliwym – właśnie tak działa magia realizowania marzeń!

Lot paralotnią to niezwykłe przeżycie, które dostarczyło nam duuużo uśmiechu :)

Komu polecamy lot paralotnią w okolicach Wrocławia? To z całą pewnością będzie doskonały pomysł na prezent dla miłośnika sportów z dozą adrenaliny, poszukiwacza przygód i kolekcjonera niezapomnianych wspomnień. Czyli faktycznie wygląda na to lot paralotnią to niezwykła podniebna przygoda i przeżycie warte zrealizowania. My już się o tym przekonaliśmy – teraz czas na Was!

Ocena artykułu: 5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2015-12-28

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.