o prezentach

Jaki Prezent dla Nauczyciela? Wybieramy Najlepsze Upominki na 14 Października!

Ocena artykułu: 4.5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-01

14 października wypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nauczyciele i profesorowie we wszystkich szkołach i przedszkolach otrzymują od swoich podopiecznych drobne prezenty. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: „Jaki podarunek będzie najlepszy dla nauczyciela?”. Chciałoby się napisać, że taki, który wyrazi więcej niż tysiąc słów.

Pamiętaj też, że Dzień Edukacji Narodowej to niejedyna okazja do tego, aby podziękować swojemu nauczycielowi za cierpliwość i trud włożony w Twoją edukację. Odwdzięcz się profesorom za poświęcenie i przygotuj indywidualne podziękowania, które zapamięta na całe życie.

Chyba każdy z nas może przywołać z pamięci następujący obrazek: nauczyciel lub wykładowca akademicki dosłownie obładowany bombonierkami, słoiczkami z aromatyczną kawą i bukietami kwiatów. Właśnie dlatego w tym roku warto może pomyśleć o nieco innej formie podziękowania niż taki kosz prezentowy? Oczywiście, że warto! Wybierz oryginalny prezent dla nauczyciela to coś, co wywoła uśmiech na twarzy i miło zaskoczy.

Niezwykły prezent na Dzień Nauczyciela? Zdecydowanie tak!

Kwiaty i czekoladki to taki standardowy zestaw z okazji Dnia Nauczyciela. Oczywiście ma on swój urok i z całą pewnością każda obdarowana osoba będzie wdzięczna za świetny prezent. Jednak wyobraźmy sobie sytuację, w której my sami otrzymujemy jednocześnie kilka, a nawet kilkanaście podobnych do siebie zestawów. Może się okazać, że to po prostu formalność, a nie chęć szczerego podziękowania.

Jeżeli nasza pociecha albo my sami mamy swojego ulubionego nauczyciela, któremu chcielibyśmy w szczególny sposób okazać wdzięczność, warto pomyśleć o prezencie mniej sztampowym niż zazwyczaj. Niech podarunek z okazji Dnia Nauczyciela będzie naprawdę kreatywny, praktyczny, a jednocześnie równie stosownym, jak różany bukiet albo opakowanie pralinek. Postaw na najlepszy prezent dla nauczyciela, który będzie wspominał przez długi czas!

Oryginalne prezenty dla nauczyciela

Gdyby nauczyciel nie kochał przedmiotu, który wykłada, z pewnością nie mógłby zostać wykładowcą doskonałym. Wybierając prezent na Dzień Edukacji Narodowej, warto zatem założyć, że dziedzina nauki przybliżana na co dzień uczniom to prawdziwe hobby naszego ulubionego profesora. To z kolei oznacza, że interesuje się on nią również po godzinach. Skomplikowane? Ależ skąd! Łatwe niczym 2+2! I niech to będzie punkt wyjścia do wyboru trafionego prezentu dla wychowawcy z okazji zakończenia roku.

Pomysł na prezent dla nauczyciela języka polskiego

Wieczór w teatrze w towarzystwie utalentowanych aktorów i najlepszych przedstawień to gwarancja świetnej zabawy i dawka artystycznych wrażeń dla każdego miłośnika kultury. Z całą pewnością kimś takim jest nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze. Kto wie, być może takie wyjście natchnie nauczyciela do zorganizowania wycieczki dla całej waszej klasy? Ten wyjątkowy prezent dla nauczyciela może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Prezent dla wychowawcy i wychowawczyni

Ciekawą alternatywą dla standardowych zestawów słodkości mogą być degustacje. Degustacja czekolady zamiast bombonierki, elegancka degustacja win albo whisky zamiast butelki… Możliwości jest naprawdę wiele! Miłośnikom rozpoczynania dnia z energią do gustu przypadnie natomiast degustacja kawy. Jesteśmy przekonani, że akurat do tej nie trzeba namawiać żadnego nauczyciela. Takie prezenty na Dzień Nauczyciela to nie tylko doskonała zabawa. To również rodzaj zajęć, z których obdarowany wyciągnąć mnóstwo wiedzy na konkretny temat. Zupełnie tak samo, jak podczas lekcji praktycznych! Sprawdź całą naszą kategorię „Degustacje na prezent”, która pomoże Ci znaleźć i wybrać oryginalny prezent dla nauczyciela.

Niewątpliwie najczęstszy kontakt zazwyczaj uczniowie mają ze swoim wychowawcą. To on pomaga rozwiązywać problem, zabiera na wycieczki i opiekuje się klasą. Dlatego dylemat, jaki wybrać dla wychowawcy prezent jest zrozumiały. Fajnie wykazać się pomysłowością i postawić na upominek inni niż zwykle. W takiej sytuacji doskonale sprawdzi się voucher do SPA! W końcu każdy czasem potrzebuje chwili relaksu i regeneracji, aby odpowiednio funkcjonować.

Jeśli chcecie postawić na śmieszny prezent dla nauczyciela, to zdecydowanie warto postawić na życzenia od gwiazd! Wasz wychowawca raczej nie spodziewa się, że usłyszy kilka słów od Roberta Lewandowskiego, Kuby Wojewódzkiego czy innej znanej persony, na którą się zdecydujecie.

Inspirujący prezent dla nauczyciela matematyki

Matematyka, zwana też "kólową nauk" przysparza uczniom często wielu kłopotó. Dlatego właśnie nauczyciele matematyki muszą wkładać w swoją pracę jeszcze więcej zaangażowania. Zakończenie roku szkolnego albo Dzień Nauczyciela to doskonałe okazje, by wyrazić wdzięczność matematykowi.

Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla nauczyciela matematyki, zobacz koniecznie:

  • tratowanie wraków Monster Truckiem, czyli okazję, by dać ujście emocjom i zrelaksować się podczas niecodziennej przygody,

  • kolację w ciemności - bestsellerowy prezent dla nauczyciela, z którym przeżyje nowe doświadczenie mając u boku bliską osobę,

  • voucher do Suntago - w którym nauczyciel zazna chwil zabawy i relaksu, podobnych do wyjazdu na zagraniczne wakacje.

Upominek dla nauczyciela historii

Historycy to nauczyciele, którzy przywiązują uwagę do szczegółów. Mają pamięć do dat i potrafią łączyć fakty. Dlatego właśnie prezent dla historyka powinien być przemyślany i absolutnie nieprzypadkowy. Jazda amerykańskim klasykiem i zwiedzanie muzeum muscle cars to świetny pomysł na prezent dla nauczyciela, który z pasją podchodzi do przekazywania historii i jednocześnie lubi motoryzację.

Dla nauczyciela, który ma sentyment do PRL, polecamy prawdziwy wehikuł czasu: voucher na powrót do przeszłości - zwiedzanie Warszawy w Fiacie 125p, Maluchu albo Jelczu.

Prezent dla nauczycielki języka obcego

Koniec roku szkolnego to świetna okazja, na podziękowanie zwłaszcza tym nauczycielom, którzy uczą przedmiotów bardzo przydatnych w życiu. Takich właśnie jak języki obce. W końcu każde dziecko może zastosować wiedzę w praktyce podczas zbliżającego się wyjazdu wakacyjnego.

Dobry nauczyciel, który dba o praktyczne zastosowanie przekazywanej wiedzy, zasługuje na fajny prezent. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo upominków, które pozwolą odwdzięczyć się za pracę. Drobne upominki, które pomogą nauczycielowi się zrelaksować, to np. masaże i zabiegi SPA, gwarantujące regenerację i przygotowujące do kolejnych wyzwań.

Oryginalne podziękowania dla wuefisty

Nauczyciele wychowania fizycznego to zazwyczaj wulkany aktywności – warto więc podarować w prezencie sportowe emocje! Jazda gokartem, przygoda na strzelnicy sportowej, wspinaczka skałkowa z całą pewnością podkręcą chęć sportowej rywalizacji. Taki wybór to sprawdzony prezent dla nauczyciela uwielbiającego aktywność fizyczną.

Miły upominek dla nauczycielki muzyki

Dla nauczyciela muzyki gra na instrumentach to chleb powszedni. Jednak rzadko się zdarza, żeby nauczyciel był multiinstrumentalistą. Trafiony upominek z okazji Dnia Edukacji Narodowej może to zmienić! Profesjonalny kurs gry na instrumentach to naprawdę dobry pomysł na prezent dla nauczyciela muzyki. Zanim jednak dokonasz wyboru konkretnego kursu, warto zorientować się, z czego najbardziej ucieszyłby się ten, któremu chcemy sprawić niespodziankę. My stawiamy na niestandardowe rozwiązania i polecamy naukę gry na bębnach, saksofonie albo wiolonczeli. Lekcja gry na tych instrumentach z całą pewnością będzie niezapomnianą przygodą dla każdego. Kto wie, może ten praktyczny prezent okaże się zalążkiem nowej pasji...?

Prezent dla nauczyciela geografii

Kursy kulinarne polecamy zwłaszcza dla nauczycieli geografii! Bez wątpienia przygoda z gotowaniem to niezapomniana podróż nie tylko po smakach i zapachach najróżniejszych zakątków świata, lecz także możliwość poznania tradycji i zwyczajów poszczególnych krajów czy regionów. Zwiedzanie przez smakowanie – to jest to! Sprezentuj swojemu geografowi możliwość spojrzenia na świat od kuchni.

Prezent dla nauczyciela chemii

Kto uwielbia kombinować, mieszać i przelewać z probówki do probówki? Chemicy! Nauczycielom, którzy wykładają ten nieco wybuchowy przedmiot, polecamy komponowanie własnych perfum. Wbrew pozorom nie jest to takie proste – proporcje, i jeszcze raz proporcje. Zapach, który otrzymają, będzie jedyny w swoim rodzaju! To doskonały prezent, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy.

Prezent dla nauczyciela biologii

Jeden z działów biologii zajmuje się anatomią człowieka. I tak: problem z pomysłem na idealny prezent dla nauczyciela biologii zostaje rozwiązany! Masaże i zabiegi SPA to bardzo realistyczna lekcja anatomii, podczas której można poczuć każdy mięsień w ciele. Jednak dla nauczyciela kwestią pierwszorzędną będzie najpewniej okazja do oddania się błogiemu odprężeniu… I o to chodzi!

Prezent dla nauczyciela fizyki

Fizycy kochają liczby, pomiary, kąty nachylenia… Z pewnością pokochają też sporty powietrzne, dla których precyzja i właściwy wynik mają spore znaczenie. Ponieważ każdy z nas ma różną odporność na stres, szczególnie polecamy podniebne przeżycia w wersji light. Relaksacyjny lot paralotnią oraz lot szybowcem, które z całą pewnością będą interesującą zagwozdką zwłaszcza dla fizyka! Co więcej, to będzie niezapomniany prezent, który zostawi wiele pozytywnych wspomnień na długie lata.

Prezent dla nauczyciela historii

Historyk z całą pewnością ucieszyłby się z możliwości pogłębienia swojej wiedzy – niekoniecznie tej książkowej. Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Nauczyciela dla historyka będzie więc wycieczka tematyczna. Wyprawa historycznym szlakiem piwa, możliwość posłuchania intrygujących legend warszawskich czy okazja do poznania wybitnych kobiet historycznej stolicy. Dokonanie ostatecznego wyboru leży po stronie obdarowanego! Taki elegancki prezent dla nauczyciela nie tylko poszerzy jego horyzonty, lecz także udowodni, że wiedzę można przekazywać na wesoło. Dzięki temu Wasze lekcje staną się jeszcze ciekawsze.

Kreatywne prezenty dla nauczyciela

Kreatywność to domena dusz artystycznych, a do takich na pewno należą nauczyciele plastyki w szkole i przedszkolu. Jeżeli chcesz miło zaskoczyć nauczyciela techniki albo plastyki, podaruj mu w prezencie kurs DIY. Możesz oczywiście zdecydować samodzielnie, jednak jeśli masz kłopot – z chęcią pomożemy. Do najczęściej wybieranych przez klientów Katalogu Marzeń należą:

  • kurs decoupage i kurs filcowania – dzięki umiejętnościom zdobytym na warsztatach, nauczyciel będzie mógł stworzyć małe dzieła sztuki, a zwykłym przedmiotom nada spersonalizowany charakter;

  • projektowanie wymarzonej torebki w kreatorze internetowym – taki prezent z okazji Dnia Nauczyciela ucieszy każdego modnego profesora. Tradycyjna aktówka? Nowoczesna kopertówka? A może, mogąca pomieścić wszystko, co potrzebne, shopperka?

Wybierając upominek dla nauczyciela, warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania lub to, czym się zajmuję i postawić na personalizowany prezent. Wtedy o wiele łatwiej znaleźć odpowiedni podarunek, który dostarczy mnóstwo radości i pozytywnych emocji.

Więcej inspiracji na prezenty dla nauczyciela!

Oczywiście poszczególne atrakcje różnią się ceną. Bardzo często to rada rodziców organizuje zbiórkę funduszy na prezent z okazji Dnia Nauczyciela. Dzięki temu, że w przeciętnej klasie jest ok. 30 uczniów, składka na upominek dla nauczyciela nie powinna przekroczyć 10-20 złotych. To stosunkowo niewiele, a może sprawić obdarowanemu masę radości! Wszystkie powyższe prezenty przeżycia i wiele więcej znajdziecie na stronie prezenty dla nauczyciela.

Ocena artykułu: 4.5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Sport od zawsze stanowił część mojego życia, zarówno jako osoba aktywna, jak i kibic. Od dobrych kilku lat naprawdę dużo radości sprawia mi trekking górski. Wolny czas chętnie spędzam w gronie znajomych albo zagłębiając się w różne tematy jak geopolityka, inwestycje czy po prostu interesujące informacje ze świata :)

Data publikacji: 2019-10-14

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!