o prezentach

Nauka bez Podręcznika, czyli Prezenty dla Nauczyciela

Data aktualizacji: 2020-04-23

14 października wypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nauczyciele i profesorowie otrzymują od swoich podopiecznych drobne upominki. Jaki upominek będzie najlepszy dla nauczyciela? Chciałoby się napisać, że ten prezent, który wyrazi więcej niż tysiąc słów, ale przede wszystkim to forma podziękowania za trud i poświęcenie wkładane w często mozolny, proces przekazywania wiedzy.

Standardowym widokiem tego dnia jest nauczyciel dosłownie obładowany bombonierkami, słoiczkami z aromatyczną kawą i bukietami kwiatów. Dlatego może warto pomyśleć o nieco innej formie podziękowania? My z okazji Dnia Nauczyciela proponujemy kreatywne prezenty w formie przeżyć, które są niezapomniane i… na pewno nie więdną! ;-)

Sztampowość niewskazana!

Kwiaty i czekoladki to taki standardowy zestaw z okazji Dnia Nauczyciela. Oczywiście, ma on swój urok i z całą pewnością każdy obdarowany nauczyciel będzie wdzięczny za prezent, ale gdy dostanie kilka czy kilkanaście takich zestawów, może pomyśleć, że to zwykła formalność, a nie szczere podziękowanie. Dlatego jeżeli dziecko ma swojego ulubionego nauczyciela, któremu chciałaby dać szczególny wyraz swojej wdzięczności, warto pomyśleć o prezencie mniej sztampowym niż zazwyczaj – kreatywnym, praktycznym i równie stosownym, jak różany bukiet i opakowanie pralinek.

Ciekawą alternatywą dla standardowych zestawów mogą być degustacje. Degustacja czekolady zamiast bombonierki, elegancka degustacja win albo whisky zamiast trunku, który być może nie przypadnie do gustu, degustacja kawy – do której nie trzeba namawiać żadnego nauczyciela. Takie prezenty to również rodzaj zajęć, z których można wyciągnąć stosowną wiedzę na konkretny temat!

Celuj w hobby!

Gdyby nauczyciel nie kochał przedmiotu, który wykłada, pewnie wcale nie zostałby nauczycielem. Idąc dalej, można wnioskować, że ta dziedzina nauki to jego hobby, którym interesuje się również po godzinach. I niech to będzie punkt wyjścia do wyboru trafionego prezentu z okazji Dnia Nauczyciela.

Wieczór w teatrze w towarzystwie utalentowanych aktorów i najlepszych przedstawień to gwarancja świetnej zabawy i dawka artystycznych wrażeń dla każdego miłośnika kultury, czyli z całą pewnością dla nauczyciela języka polskiego i wiedzy o kulturze.

Historyk z całą pewnością ucieszyłby się z możliwości pogłębienia swojej wiedzy – niekoniecznie tej książkowej. Świetnym pomysłem na prezent będzie więc wycieczka tematyczna – wyprawa historycznym szlakiem piwa, możliwość posłuchania intrygujących legend warszawskich czy okazja do poznania wybitnych kobiet historycznej stolicy. Taki prezent nie tylko poszerzy horyzonty, lecz także udowodni, że wiedzę można przekazywać na wesoło.

Dla nauczyciela muzyki gra na instrumentach to chleb powszedni. Jednak rzadko się zdarza, żeby nauczyciel był multiinstrumentalistą – dlatego kurs nauki gry na instrumentach to naprawdę dobry pomysł na prezent! Zanim jednak dokonasz wyboru konkretnego kursu, warto zorientować się, z czego najbardziej ucieszyłby się nauczyciel, któremu chcemy sprawić niespodziankę. My stawiamy na niestandardowe rozwiązania i polecamy naukę gry na bębnach, saksofonie i wiolonczeli – nauka gry na tych instrumentach z całą pewnością będzie niezapomnianą przygodą i, kto wie, może zalążkiem nowej pasji muzycznej!

Prezenty kreatywne

Kreatywność to domena dusz artystycznych, a do takich na pewno należą plastycy. Jeżeli chcesz miło zaskoczyć nauczyciela plastyki, podaruj w prezencie kurs DIY. Do najpopularniejszych należą: kurs decoupage i kurs filcowania – dzięki umiejętnościom zdobytych na warsztatach można stworzyć małe dzieła sztuki, a zwykłym przedmiotom nadać spersonalizowany charakter. Własnoręcznie ozdobiony wazon czy samodzielnie wykonana torebka – to właśnie mogą być efekty kreatywnych kursów. Ponadto wiedza zdobyta przez obdarowanego nauczyciela podczas warsztatów może zostać spożytkowana w szkole w ramach urozmaicenia zajęć z plastyki!

Wuefiści to zazwyczaj wulkany aktywności – warto więc podarować w prezencie sportowe emocje! Jazda gokartem, przygoda na strzelnicy sportowej, wspinaczka skałkowa z całą pewnością dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń i podkręcą zmysł sportowej rywalizacji. Jeżeli zastanawiasz się, czy te atrakcje są odpowiednie dla nauczycieli obu płci, rozwiewamy wszelkie wątpliwości – zarówno wuefiści, jak i wuefistki będą się bawić równie dobrze!

Kursy kulinarne polecamy zwłaszcza dla nauczycieli geografii! Bez wątpienia przygoda z gotowaniem to niezapomniana podróż nie tylko po smakach i zapachach najróżniejszych zakątków świata, lecz także możliwość poznania tradycji i zwyczajów poszczególnych krajów czy regionów. Zwiedzanie przez smakowanie – to jest to! Sprezentuj swojemu geografowi możliwość spojrzenia na jego hobby od kuchni.

Prezent dla nauczyciela

Kto uwielbia kombinować, mieszać i przelewać z probówki do probówki? Chemicy! Nauczycielom, którzy wykładają ten nieco wybuchowy przedmiot, polecamy sprezentować możliwość skomponowania własnych perfum. Wbrew pozorom nie jest to takie proste – proporcje, proporcje i jeszcze raz proporcje, a zapach, który otrzymają, będzie jedyny w swoim rodzaju!

Jeden z działów biologii zajmuje się anatomią człowieka. Problem z pomysłem na prezent dla nauczyciela biologii rozwiązany! Masaże i zabiegi SPA to bardzo realistyczna lekcja anatomii, podczas której można poczuć każdy mięsień ciała – choć dla nauczyciela kwestią pierwszorzędną będzie najpewniej okazja do oddania się błogiemu odprężeniu… I bardzo dobrze!

Fizycy i matematycy kochają liczby, pomiary, kąty nachylenia, proporcje, zależności… Możliwe więc, że pokochają też sporty powietrzne, dla których precyzja i właściwy wynik mają spore znaczenie. Ponieważ każdy człowiek ma różną odporność na stres (nauczyciel również!), polecamy podniebne przeżycia w wersji light – relaksacyjny lot paralotnią oraz lot szybowcem, który z całą pewnością będzie interesującą zagwozdką zwłaszcza dla fizyka!

Oczywiście wszystkie atrakcje różnią się ceną – jedne są tańsze, drugie droższe. Jednak bardzo często podczas zebrań rada rodziców organizuje zbiórkę pieniędzy, w tym między innymi właśnie na prezent z okazji Dnia Nauczyciela. Gdy w klasie jest ok. 30 uczniów, składka na prezent nie powinna przekroczyć 10-20 złotych, a upominek z całą pewnością będzie miłą niespodzianką.

Wszystkie powyższe prezenty przeżycia znajdziecie na stronie prezenty dla nauczyciela.

Data publikacji: 2019-10-14

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.