o prezentach

Tylko w czerwcu! Zarejestruj się w Klubie Marzycieli, a otrzymasz 50 zł na start! Sprawdź

Jaki Prezent dla Nauczyciela? Wybieramy Najlepsze Upominki na 14 Października!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2023-04-21

14 października wypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nauczyciele i profesorowie we wszystkich szkołach i przedszkolach otrzymują od swoich podopiecznych drobne upominki. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: „Jaki podarunek będzie najlepszy dla nauczyciela?”. Chciałoby się napisać, że taki, który wyrazi więcej niż tysiąc słów. Przecież Dzień Edukacji Narodowej to niejedyna okazja przede wszystkim do tego, aby podziękować. Odwdzięcz się profesorom za trud i poświęcenie wkładane przez nich w, często mozolny, proces przekazywania wiedzy.

Chyba każdy z nas może przywołać z pamięci następujący obrazek: nauczyciel lub wykładowca akademicki dosłownie obładowany bombonierkami, słoiczkami z aromatyczną kawą i bukietami kwiatów. Właśnie dlatego w tym roku warto może pomyśleć o nieco innej formie podziękowania? Ekipa Katalogu Marzeń z okazji Dnia Nauczyciela i nie tylko proponuje kreatywne prezenty w formie przeżyć. Każdy z nich będzie niezapomniany, a w dodatku… na pewno nie zwiędnie! ;-)

Idealny prezent na Dzień Nauczyciela? Sztampowość niewskazana!

Kwiaty i czekoladki to taki standardowy zestaw z okazji Dnia Nauczyciela. Oczywiście ma on swój urok i z całą pewnością każda obdarowana osoba będzie wdzięczna za prezent. Jednak wyobraźmy sobie sytuację, w której my sami otrzymujemy jednocześnie kilka, a nawet kilkanaście podobnych do siebie zestawów. Może się okazać, że to po prostu formalność, a nie chęć szczerego podziękowania. Jeżeli nasza pociecha albo my sami mamy swojego ulubionego nauczyciela, któremu chcielibyśmy w szczególny sposób okazać wdzięczność, warto pomyśleć o prezencie mniej sztampowym niż zazwyczaj. Niech podarunek z okazji Dnia Nauczyciela będzie naprawdę kreatywny, praktyczny, a jednocześnie równie stosownym, jak różany bukiet albo opakowanie pralinek.

Nauczyciel z pasją to prawdziwy skarb. Doceń jego starania dopasowanym upominkiem na Dzień Nauczyciela.

Wybierz emocjonujący prezent dla nauczyciela na koniec roku. Celuj w hobby!

Gdyby nauczyciel nie kochał przedmiotu, który wykłada, z pewnością nie mógłby zostać wykładowcą doskonałym. Wybierając prezent na Dzień Edukacji Narodowej, warto zatem założyć, że dziedzina nauki przybliżana na co dzień uczniom to prawdziwe hobby naszego ulubionego profesora. To z kolei oznacza, że interesuje się on nią również po godzinach. Skomplikowane? Ależ skąd! Łatwe niczym 2+2! I niech to będzie punkt wyjścia do wyboru trafionego prezentu dla wychowawcy z okazji zakończenia roku.

Wieczór w teatrze w towarzystwie utalentowanych aktorów i najlepszych przedstawień to gwarancja świetnej zabawy i dawka artystycznych wrażeń dla każdego miłośnika kultury. Z całą pewnością kimś takim jest nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze. Kto wie, być może takie wyjście natchnie nauczyciela do zorganizowania wycieczki dla całej waszej klasy?

Ciekawą alternatywą dla standardowych zestawów słodkości mogą być degustacje. Degustacja czekolady zamiast bombonierki, elegancka degustacja win albo whisky zamiast butelki… Możliwości jest naprawdę wiele! Miłośnikom rozpoczynania dnia z energią do gustu przypadnie natomiast degustacja kawy. Jesteśmy przekonani, że akurat do tej nie trzeba namawiać żadnego nauczyciela. Takie prezenty na Dzień Nauczyciela to nie tylko doskonała zabawa. To również rodzaj zajęć, z których obdarowany wyciągnąć mnóstwo wiedzy na konkretny temat. Zupełnie tak samo, jak podczas lekcji praktycznych!

Pomysł na muzyczne prezenty dla nauczycieli

Dla nauczyciela muzyki gra na instrumentach to chleb powszedni. Jednak rzadko się zdarza, żeby nauczyciel był multiinstrumentalistą. Trafiony upominek z okazji Dnia Edukacji Narodowej może to zmienić! Profesjonalny kurs gry na instrumentach to naprawdę dobry pomysł na prezent dla nauczyciela muzyki. Zanim jednak dokonasz wyboru konkretnego kursu, warto zorientować się, z czego najbardziej ucieszyłby się ten, któremu chcemy sprawić niespodziankę. My stawiamy na niestandardowe rozwiązania i polecamy naukę gry na bębnach, saksofonie albo wiolonczeli. Lekcja gry na tych instrumentach z całą pewnością będzie niezapomnianą przygodą dla każdego. Kto wie, może voucher z Katalogu Marzeń okaże się zalążkiem nowej pasji...?

Dzieci w przedszkolu i szkole podstawowej są szczególnie przywiązani do swoich nauczycieli.

Kreatywne prezenty dla nauczyciela

Kreatywność to domena dusz artystycznych, a do takich na pewno należą nauczyciele plastyki w szkole i przedszkolu. Jeżeli chcesz miło zaskoczyć nauczyciela techniki albo plastyki, podaruj mu w prezencie kurs DIY. Możesz oczywiście zdecydować samodzielnie, jednak jeśli masz kłopot – z chęcią pomożemy. Do najczęściej wybieranych przez klientów Katalogu Marzeń należą:

  • kurs decoupage i kurs filcowania – dzięki umiejętnościom zdobytym na warsztatach, nauczyciel będzie mógł stworzyć małe dzieła sztuki, a zwykłym przedmiotom nada spersonalizowany charakter;
  • projektowanie wymarzonej torebki w kreatorze internetowym – taki prezent z okazji Dnia Nauczyciela ucieszy każdego modnego profesora. Tradycyjna aktówka? Nowoczesna kopertówka? A może, mogąca pomieścić wszystko, co potrzebne, shopperka?

Poza niecodzienną pamiątką wiedza zdobyta przez obdarowanego nauczyciela podczas warsztatów może zostać wykorzystana przez niego w szkole, na przykład w ramach urozmaicenia codziennych zajęć z rysunku!

Prezent dla wuefisty

Nauczyciele wychowania fizycznego to zazwyczaj wulkany aktywności – warto więc podarować w prezencie sportowe emocje! Jazda gokartem, przygoda na strzelnicy sportowej, wspinaczka skałkowa z całą pewnością podkręcą chęć sportowej rywalizacji.

Prezent dla nauczyciela geografii

Kursy kulinarne polecamy zwłaszcza dla nauczycieli geografii! Bez wątpienia przygoda z gotowaniem to niezapomniana podróż nie tylko po smakach i zapachach najróżniejszych zakątków świata, lecz także możliwość poznania tradycji i zwyczajów poszczególnych krajów czy regionów. Zwiedzanie przez smakowanie – to jest to! Sprezentuj swojemu geografowi możliwość spojrzenia na świat od kuchni.

Prezent dla nauczyciela chemii

Kto uwielbia kombinować, mieszać i przelewać z probówki do probówki? Chemicy! Nauczycielom, którzy wykładają ten nieco wybuchowy przedmiot, polecamy komponowanie własnych perfum. Wbrew pozorom nie jest to takie proste – proporcje, i jeszcze raz proporcje. Zapach, który otrzymają, będzie jedyny w swoim rodzaju!

Prezent dla nauczyciela biologii

Jeden z działów biologii zajmuje się anatomią człowieka. I tak: problem z pomysłem na prezent dla nauczyciela biologii zostaje rozwiązany! Masaże i zabiegi SPA to bardzo realistyczna lekcja anatomii, podczas której można poczuć każdy mięsień w ciele. Jednak dla nauczyciela kwestią pierwszorzędną będzie najpewniej okazja do oddania się błogiemu odprężeniu… I o to chodzi!

Prezent dla nauczyciela fizyki i matematyki

Fizycy i matematycy kochają liczby, pomiary, kąty nachylenia… Z pewnością pokochają też sporty powietrzne, dla których precyzja i właściwy wynik mają spore znaczenie. Ponieważ każdy z nas ma różną odporność na stres, szczególnie polecamy podniebne przeżycia w wersji light. Relaksacyjny lot paralotnią oraz lot szybowcem, które z całą pewnością będą interesującą zagwozdką zwłaszcza dla fizyka!

Prezent dla nauczyciela historii

Historyk z całą pewnością ucieszyłby się z możliwości pogłębienia swojej wiedzy – niekoniecznie tej książkowej. Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Nauczyciela dla historyka będzie więc wycieczka tematyczna. Wyprawa historycznym szlakiem piwa, możliwość posłuchania intrygujących legend warszawskich czy okazja do poznania wybitnych kobiet historycznej stolicy. Dokonanie ostatecznego wyboru leży po stronie obdarowanego! Taki prezent dla profesora nie tylko poszerzy jego horyzonty, lecz także udowodni, że wiedzę można przekazywać na wesoło. Dzięki temu Wasze lekcje staną się jeszcze ciekawsze.

Więcej inspiracji na prezenty dla nauczyciela!

Oczywiście poszczególne atrakcje różnią się ceną. Bardzo często to rada rodziców organizuje zbiórkę funduszy na prezent z okazji Dnia Nauczyciela. Dzięki temu, że w przeciętnej klasie jest ok. 30 uczniów, składka na upominek dla profesora nie powinna przekroczyć 10-20 złotych. To stosunkowo niewiele, a może sprawić obdarowanemu masę radości! Wszystkie powyższe prezenty przeżycia znajdziecie na stronie prezenty dla nauczyciela.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Sport od zawsze stanowił część mojego życia, zarówno jako osoba aktywna, jak i kibic. Od dobrych kilku lat naprawdę dużo radości sprawia mi trekking górski. Wolny czas chętnie spędzam w gronie znajomych albo zagłębiając się w różne tematy jak geopolityka, inwestycje czy po prostu interesujące informacje ze świata :)

Data publikacji: 2019-10-14

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!