o prezentach

Jaki prezent dla prawnika?

Ocena artykułu: 4.7/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-14

Kiedy wizualizujemy sobie prawnika, prawdopodobnie myślimy o poważnym człowieku w marynarce z neseserem w ręku. To wyobrażenie o elegancko ubranych ludziach, którzy non stop wdają się w potyczki słowne i mają wielkie gabinety, rozwinął niezwykle popularny serial „Suits”(pol. tłum.: "W garniturach"). Ta amerykańska produkcja dołożyła na zawsze swoją cegiełkę, budując wizerunek prawnika jako dystyngowanej osoby, gotowej wyłapać każdą nieprawość i wygrywającej każdą dyskusję. Rzeczywistość natomiast, może przedstawiać się nieco inaczej. Prawnik też człowiek, uśmiecha się, cieszy i... celebruje święta. Na tej celebracji właśnie się skupmy, bo jeśli jest okazja, musi być też prezent. Tak więc: oto (naszym zdaniem) najlepsze prezenty dla prawnika!

Kim jest prawnik, a kto to adwokat?

Może na początku rozwiejmy dość częstą i istotną wątpliwość. Kogo nazywamy prawnikiem, a kogo adwokatem? Prawnik to osoba, która ukończyła studia prawnicze. Natomiast adwokatem, jest każda osoba, która po studiach wybrała i ukończyła 3-letnią aplikację adwokacką, zakończoną egzaminem wiedzy. Można więc powiedzieć, że adwokat to taki „dalszy poziom prawnika”.

Z jakiej okazji wręczyć prezent dla prawnika?

Z jakiej okazji warto wręczyć upominek dla radcy prawnego? Jak mawiają prawnicy: „to zależy". Przede wszystkim od tego, jak bliski jest Ci prawnik, któremu chcesz podarować prezent. Jeśli jest to osoba Ci bliska, jak np. mąż, synowa, przyjaciółka - z pewnością potrzebujesz prezentu z okazji urodzin, świąt czy ważnych sukcesów. Upominek dla prawnika warto wręczyć:

  • po zdanym egzaminie na studia prawnicze,

  • po obronie pracy magisterskiej i latach nauki prawa,

  • po zdanej aplikacji,

  • po wygranej sprawie w sądzie.

Z nami znajdziesz prezent dla prawnika na każdą okazję. Zatem niezależnie od tego, czy bliska Ci osoba jest prawnikiem i chcesz podarować urodzinowy prezent, który nawiązuje do profesji, czy też szukasz podarunku, którym okażesz wdzięczność za pracę i profesjonalizm swojego adwokata, jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziesz idealny prezent.

Prawnicy mają również w kalendarzu swoje święto. Europejski Dzień Prawnika przypada na 25 października. To nietypowe święto ma być okazją do pokazania osób pracujących w tym zawodzie w przystępnym świetle i przypomnieć, że prawnicy to nie tylko prokuratorzy i oskarżyciele, ale również obrońcy, którzy bronią swoich klientów.

Uniwersalny prezent dla adwokata

Adwokat chcąc najlepiej wykonać swoją pracę, skupia się na powierzonych sprawach i reprezentacji klientów. W swoim zawodzie musi zatem pamiętać o różnych terminach, jest to niezbędne, ponieważ większość spraw urzędowych ma ograniczoną ilość dni na załatwienie. Tak więc jednym z idealnych prezentów dla adwokata będzie możliwość stworzenia własnego terminarza. 

Dzięki naszemu voucherowi Obdarowany będzie mógł dopasować terminarz do swoich potrzeb. Zaznaczy ważne dla siebie daty, załączy potrzebne informacje. Prezent stwórz własny planner, daje możliwość dowolnej personalizacji, taki terminarz z pewnością przyda się w pracy adwokata.

W kancelarii sprawdzi się z kolei własny las w słoiku! To idealna alternatywa dla kwiatów doniczkowych. Raz zamknięty w szkle ekosystem nie potrzebuje pielęgnacji, by się rozwijać. Nie musimy go podlewać ani martwić się o podcinanie liści, las w słoiku jest samowystarczalny, jedyne, o co trzeba dbać, to o to, by nie uszkodzić słoika, który ochrania rośliny. Prezent idealny do gabinetu prawnika, w końcu, ile razy zapominamy o podlaniu kwiatka na parapecie w pracy?

Śmieszny prezent dla prawnika

Zawody prawnicze owiane są aurą powagi, nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby podarunki bliskich prawników potraktować w sposób humorystyczny. W końcu nie samą pracą żyje człowiek, a każdemu przyda się okazja, by złapać dystans do bieżących spraw. Niech ten prezent dla prawnika dostarczy mu wielu przyjemnych wrażeń.

Takie właśnie pozytywne doświadczenie gwarantuje spacer z alpaką. Alpaki to zwierzęta o niezwykle pociesznym wyglądzie, które chętnie udają się na spacery. W trakcie przechadzki potrafią wydawać z siebie urocze odgłosy, a ich futro jest tak miękkie, że nawet poważny adwokat nie powstrzyma się przed przytulaniem. Spacery z alpakami polecamy w ramach niecodziennego relaksu dla wszystkich, również alergików, którzy na co dzień stronią od towarzystwa zwierząt. Futro alpak jest bowiem hipoalergiczne, a na niektórych farmach można kupić kołdry i poduszki, które z pewnością zachwycą prawnika alergika.

Prawnikom, którzy na co dzień pracują z policją i nie cenią nadto policyjnej roboty, polecamy wizytę w escape roomie. To okazja, by samodzielnie stanąć przed zadaniem rozwikłania (niejednej) zagadki i poczuć się jak najlepszy detektyw. W naszej ofercie znajdziesz vouchery do pokoi zagadek w całej Polsce (oraz gier terenowych na świeżym powietrzu), z których z pewnością wybierzesz porywającą historię, która zachwyci bliskiego Ci prawnika.

Praktyczny prezent dla mecenasa

Do każdego zawodu można podejść praktycznie i takie prezenty też mają w sobie swój urok. Pod warunkiem że takim praktycznym prezentem dla prawnika nie będzie kolejny kubek z nadrukiem, zestaw długopisów czy skarpetki.

W przypadku praktycznych prezentów też można wykazać się pomysłowością i kreatywnością. Voucher na lunch to doskonały pomysł na praktyczny podarunek dla zabieganego prawnika, który czasami zapomina zjeść posiłek. Ogrom pracy, kolejne spotkania i czas potrafi mknąć, prowadząc do poważnych uszczerbków na zdrowiu. Pamiętaj, że do wykonywania tego zawodu potrzebne jest zdrowe i silne ciało, dlatego wszelkiego rodzaju pomoc w zakresie żywienia, może być nieoceniona.

Do praktycznych prezentów można również podejść z dystansem, wręczając prawnikowi prezent, który stworzy okazję do nauki i dostarczy emocji. Takim właśnie podarunkiem będzie voucher na strzelnicę. Podczas spotkania z profesjonalnym instruktorem, prawnik będzie miał okazję zapoznać się z obsługą różnych modeli broni palnej i poćwiczyć strzelanie do tarczy. To świetny prezent dla kogoś, kto chętnie nabywa nowe umiejętności i może stać się początkiem fajnego hobby.

Prezent dla młodego prawnika

Aby uczcić zakończenie 5 lat nauki o prawie, na upust emocji, można zrobić coś szalonego. Dodatkowo takie wydarzenie trzeba obchodzić z pompą! Biorąc to wszystko pod uwagę i myśląc, jaki dla prawnika wybrać prezent nasuwa się na myśl skok ze spadochronem! Taka atrakcja to mocna rzecz, która świetnie podkreśli te lata spędzone na nauce. Dzięki tej niespodziance, z pewnością zapamiętamy ten dzień.

A może wręcz odwrotnie? Prawnik, którego Ty znasz, po zakończonej nauce najchętniej wybrałby… relaks! Podaruj voucher na masaż lub cały pakiet w SPA. Na łóżku do masażu zmęczony i wytężony umysł młodego adwokata odpocznie, a mięśnie rozluźnią się podczas zabiegów. Podaruj adwokatowi chwile pełne wytchnienia, by z nową energią wszedł w swoje pierwsze lata pracy.

Prezent dla przyszłego prawnika

Co natomiast podarować przyszłemu prawnikowi? Ciągłe podnoszenie swoich umiejętności, to zawsze dobra droga do sukcesu. Dlatego voucher otwarty na szkolenia, będzie świetną inwestycją w przyszłość młodego adepta prawa. Sam dokona wyboru, które warsztaty będą mu najbardziej przydane. My możemy polecić, kurs Excela. Umiejętność władania tym cyfrowym narzędziem bardzo przydają się w późniejszym świecie, zwłaszcza pracodawcy lubią sprawdzać tę pozycję w CV.

Pomysł na prezent dla prawniczki

Kobiety radzą sobie w zawodach prawniczych równie dobrze, jak mężczyźni. Jeśli osobą, którą chcesz obdarować prezentem, jest właśnie prawniczka, koniecznie wybierz prezent, który podkreśli jej inteligencję i wyjątkowość.

Postaw na prezent, z którym będzie mogła wyrazić swoją osobowość. Podaruj voucher na stworzenie własnej torebki, z którym osobiście zdecyduje, jakie kolory, materiały i elementy będzie miała torebka, z którą pojawi się w pracy. Taki prezent idealnie nadaje się dla prawniczki, która interesuje się modą i lubi unikatowe rzeczy.

Wśród upominków, które szczególnie spodobają się kobietom, sprawdzą się też te relaksujące, które pomagają jednocześnie odrobinę się zrelaksować. W prezencie dla prawniczki polecamy wszelkiego rodzaju masaże i zabiegi SPA, które pomogą jej zadbać o zdrowie i urodę. Możesz sprawić jej radość, decydując się na otwarty voucher do SPA, z którym prawniczka sama wybierze, z jakiego zabiegu chce skorzystać. To sposób na to, by pozostawić bliskiej kobiecie swobodę decydowania i skorzystania z dokładnie takiego zabiegu, jakiego najbardziej potrzebuje.

Elegancki prezent dla radcy prawnego

Prawnik to zawód, który wymaga wręcz elegancji, dlatego nie dziwi nas, że szukasz prezentu w dobrym guście. Wybierz podarunek, który wywoła uśmiech i podaruj wyjątkowy czas coś więcej niż spinki do mankietów czy kolejny krawat.

Sprawdź warianty jazdy super samochodem, czyli szykowny prezent, który z pewnością ucieszy prawnika, lubiącego poczuć dreszczyk adrenaliny poza salą sądową. Argumenty przemawiające za tym podarunkiem wykraczają dalece poza dobrą zabawę, bo jazda Lamborghini i Ferrari, to po prostu świetny prezent dla każdego mężczyzny. Niezobowiązujący i gwarantujący niezapomniane przeżycia.

Ekskluzywny prezent dla prawnika

Znamy parę prezentów, które mogą być postrzegane jako ekskluzywna niespodzianka, w świecie prawników. Na początek klasyka, czyli dobry alkohol, ale w nieco innym wydaniu. Whisky uznawana jest za naprawdę szlachetny trunek. Może więc degustacja whisky? Dzięki takim warsztatom można dowiedzieć się nie tylko tego, jak smakują różne odmiany tego alkoholu, a również, jaka jest jego historia i jak dobiera się aromaty. Ten voucher z pewnością można zaliczyć do eleganckich prezentów dla prawnika.

Ekskluzywna kolacja dla dwojga, to wytworna niespodzianka. Podczas tej atrakcji kubki smakowe gości odbędą podróż kulinarną, bo dowolnie wybranym zakątku świata. Każdy prawnik zapomni o stresach związanych z pracą, gdy rozpłynie się w kosztowaniu dań wysokiej klasy. Prezent podwójnie fantastyczny, bo dla dwóch osób. Co oznacza… więcej radości z niespodzianki! To chyba idealny, ekskluzywny prezent dla prawnika?

Najlepszy prezent dla prawnika

Jaki dla prawnika prezent jest najlepszy? Na to pytanie przypuszczalnie nie znają odpowiedzi nawet sami wspominani. A to dlatego, że każdy z nas jest inny, każdy ma inne wymagania potrzeby, dlatego to właśnie Ty powinieneś zdecydować, co bliska Ci osoba związana z prawem kocha najbardziej. A może właśnie potrzebuje czegoś, co skutecznie odciągnie myśli od tego tematu? Jeśli szukasz czegoś innego, niż któraś z powyższych propozycji, koniecznie przejrzyj naszą ofertę prezentową, może znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko!

Ocena artykułu: 4.7/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-08-23

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!