o prezentach

Planujesz skok ze spadochronem w Warszawie? Zobacz nasz poradnik

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Skok spadochronowy w Warszawie odbywa się m.in. na Lotnisku Chrcynno koło Nasielska (około 40km pod Warszawą). Polega na skoku z instruktorem w spadochronie tandemowym z pokładu samolotu lecącego na wysokości 4000m.

Kiedyś zarezerwowane tylko dla wojska – dziś – stały się popularnym sportem dostępnym dla każdego. Skakać może każdy, a beztroski wiatr we włosach, ogromna prędkość i widok na ziemię przyciągają rocznie tysiące entuzjastów. Oglądając nagrania ze skoku spadochronowego mogą pojawić się dwie reakcje –  „Też tak chcę!” albo „Nigdy w życiu!”. Przybywamy z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, aby przekonać niezdecydowanych i zmotywować odważnych do spełnienia swoich marzeń! Jak zorganizować skok ze spadochronem w okolicach Warszawy?

Ile kosztuje skok ze spadochronem w Warszawie?

Cena skoku ze spadochronem zazwyczaj wynosi kilkaset złotych i waha się w zależności od firmy oraz wysokości, z jakiej się skacze. Im wyżej, tym drożej. Dodatkowo płatne są usługi takie jak filmowanie czy nagrywanie. Skok spadochronowy w Warszawie kosztuje dokładnie 749 zł, a skok z rejestracją wideo – 999 zł. Jest to skok z wysokości 4000 metrów.

Na zdjęciu Aga przed momentem otworzenia czaszy spadochronu.

Czy skok ze spadochronem jest bezpieczny?

Skoki spadochronowe, wbrew temu, co mogłoby się wydawać, są bardzo bezpiecznym sportem i nie są obciążeniem dla organizmu. Aby skoczyć ze spadochronem, nie musisz mieć żadnego doświadczenia ani umiejętności. Nad całą realizacją czuwają wykwalifikowani instruktorzy, którzy na swoim koncie mają tysiące skoków. Przed skokiem odbywa się krótkie szkolenie teoretyczne, które ma za zadanie przybliżenie uczestnikowi zasad bezpieczeństwa. Ze spadochronem w tandemie mogą skakać już dzieci od 12 roku życia, jednak od niepełnoletnich wymaga się zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Jak wygląda realizacja vouchera Skok ze spadochronem w Warszawie?

Lot samolotem i osiągnięcie pożądanej wysokości (4000 metrów) trwa około 20 minut. Samo spadanie trwa niecałą minutę (około 50 sekund), spadacie z prędkością około 200 km/h – po tym czasie instruktor otwiera spadochron i wspólnie dryfujecie jeszcze kilka minut. Jest to czas na odpoczynek, podziwianie widoków, a nawet będziesz mógł posterować spadochronem!

Po otworzeniu czaszy spadochronu zaczyna się przyjemne dryfowanie w powietrzu.

Skakać ze spadochronem, czy nie skakać?

Wiele osób zastanawia się, czy może skakać, jeżeli boi się wysokości. Wysokość i przestrzeń u każdego wzbudza wiele emocji – jest to jeden z mechanizmów obronnych człowieka. Dreszczyk emocji jest więc czymś zupełnie naturalnym. Zwykle boimy się upadku ze stosunkowo małej wysokości. Na wysokości 4000 km bardziej odczuwalna jest przestrzeń, a widok z tej wysokości przez wielu uczestników określany jest jako surrealistyczny. Ziemia jest absurdalnie daleko i bardziej przypomina wielką mapę Google niż realną przestrzeń. Uczucie spadania jest opisywane jako wyzwalające.

Skoki spadochronowe to porządna dawka adrenaliny dla każdego. Mnóstwo emocji, niezapomniane widoki i uczucie satysfakcji po skoku to powody, dla których wiele osób co roku wraca na lotnisko i decyduje się na kolejny skok.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-03-05

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.