o prezentach

Jak zakochać się z zimie? Poznaj nasze pomysły na zimowe aktywności!

Ocena artykułu: 4/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2022-06-09

OK, umówmy się, nikt nie lubi, gdy marzną mu stópki, a niestety zimą w Polsce nie panują tropikalne upały. No i co zrobić, kiedy taki mamy klimat… A właśnie, że pomysłów na przetrwanie zimy jest całkiem sporo!

Zostańcie przyjaciółmi! Czyli jak polubić zimę?

Zgadza się, zima da się lubić! Wystarczy znaleźć wspólny język. Brzmi paradoksalnie? Skądże. Warto pomyśleć o sezonowym hobby. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji spróbować swoich sił w sportach zimowych, zacznij od nauki jazdy na nartach lub na snowboardzie na symulatorze. Dla początkujących są to komfortowe i bezpieczne warunki – bez stresu i szusujących dookoła fanów zimowego szaleństwa. Gdy natomiast zależy Ci, aby swoją przygodę z nowym hobby rozpocząć na prawdziwym, ośnieżonym terenie, warto rozważyć kurs snowboardowy lub szkolenie z biegania na nartach biegowych, które ostatnio stało się popularnym sportem uprawianym również na zalesionych terenach dużych aglomeracji miejskich – chociażby warszawski Las Bielański! 

Oczywiście opcji zimowych sportów jest znacznie więcej – skituring, snowkiting, jazda na wypasionym sprzęcie Skki Trikke czy po prostu łyżwy ze znajomymi na pobliskim lodowisku. Tylko od ciebie zależy, w jaki sposób zaprzyjaźnisz się z zimą! Po wszystkim ogrzej się ciepłą zimową herbatką i... wykorzystuj uroki zimy, dopóki trwa! Sportowe rozrywki znajdziesz w naszej kategorii aktywnie i sportowo.

Po prostu toleruj zimę

W porządku, nie trzeba się z nią zaprzyjaźniać. Nie trzeba się z nią nawet lubić – wystarczy ją tolerować i ograniczyć mroźne spotkania do minimum, np. do wyjścia z domu. Nawet nie wiesz, dokąd mogą Cię ponieść nogi lub zawieźć auto. Za to my wiemy i chętnie się tą wiedzą podzielimy!

Byłeś już kiedyś w escape roomie? Przygoda w pokoju zagadek to świetny pomysł na spędzenie zimowego dnia w towarzystwie intryg, tajemnic, poszlak, zagwozdek i innych pokrętnych spraw, które rozgrzeją neurony do czerwoności, by odkryć prawdę. A odwiedziłeś już wirtualną rzeczywistość? Tak, tam da się wejść. Więcej, można tam przetestować najnowsze technologie i doświadczyć wrażeń z totalnie innego wymiaru. OK, w 3D jest naprawdę fajnie, ale w 2D może być obłędnie – wizyta w labiryncie luster to nie lada wyzwanie! Będziesz musiał zmierzyć się z setkami luster tworzącymi iluzję, ślepymi zaułkami i korytarzami oblanymi jaskrawymi światłami, które wcale nie oznaczają światełka w tunelu.

Pamiętaj, żeby wcześniej zebrać paczkę znajomych – raźniej i cieplej, a i zabawa ciekawsza!

Nie cierpię zimy — co zrobić?

Możesz szczerze nie lubić zimy, ale to nic nie zmieni – słupki na termometrach nie skoczą w górę, a Polska nie teleportuje się do San Escobar. Dlatego nie przestawaj szukać i spróbuj znaleźć coś, co nieco ociepli wizerunek zimy. Dla niektórych zima to czas śnieżnych sportowych szaleństw, inni spędzają wtedy więcej czasu w domu gotując, czytając książki. Zajrzyj do naszej kategorii prezenty na zimę — może znajdziesz marzenie, które warto zrealizować właśnie tej zimy. Gwarantujemy, zima da się lubić!

Ocena artykułu: 4/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2017-01-24

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.