o prezentach

Nowości w ofercie: Wycieczki po Warszawie na Siedzeniach Kultowych Pojazdów PRL!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Pogoda zaczyna sprzyjać podróżom, dlatego wjeżdżamy do oferty z naszą nową atrakcją. Zapraszamy w warszawską wyprawę do czasów PRL, w którą zabierzemy Cię Fiatem 125p, fiatem 126p lub jelczem 043, czyli słynnym „Ogórkiem”. Gotowy na motoryzacyjny powrót do przeszłości?

Powrót do przeszłości – Warszawa z czasów PRL to ciekawy sposób zwiedzania stolicy, bo inwentarzem całej atrakcji są ciekawe postaci i nie tak odległa historia Polski Ludowej. Kilkugodzinne wojaże w fotelu kultowych aut upływają pod znakiem ciekawostek, historycznych smaczków i dobrej zabawy. Wycieczki obsługują przewodnicy, którzy nie tylko z pasją przekazują wiedzę, lecz także dbają o atmosferę i klimat rodem z tamtych lat. To wszystko składa się na satysfakcjonujące przeżycie i interesującą, jedyną w swoim rodzaju lekcję historii.

Jeżeli chcesz poznać Warszawę zza szyb kultowych samochodów, wybierz jedną z tematycznych wycieczek i odwiedź miejsca z kategorii stołecznych must-see. Jakie są nasze propozycje?

Zwiedzanie zza szyb fiata 125p i fiata 126p

Jest to wycieczka przeznaczona dla maksymalnie 4 osób, wszak wiadomo, że Fiat 125p i Fiat 126p nie należą do największych. Choć podobnież - krążą takie opowieści - niejedna rodzina udała się maluchem na tygodniowe wczasy nad morze z pełnym ekwipunkiem… :-) Tematyka wycieczek stricte dotyczy czasów PRL, ale każda skupia się na innych aspektach tamtych lat.

Najbardziej ogólna jest wycieczka Warszawa w pigułce - to runda po miejscach, które koniecznie trzeba odwiedzić w stolicy. Warszawa okresu PRL to wycieczka, podczas której staniesz na trybunie, z której przemawiał Gomułka w 1956 roku, dowiesz się, co łączyło Dom Partii ze słynną Biblioteką Uniwersytecką i odwiedzisz jeden z najbardziej kultowych warszawskich barów mlecznych – a to z całą pewnością nie koniec atrakcji. Wycieczka Szarm i Szyk, czyli Warszawa przedwojenna to wprowadzenie w klimat międzywojnia – zwiedzanie rozpoczyna się w najsłynniejszej pijalni czekolady, a kończy na Żoliborzu, gdzie wciąż można podziwiać naszpikowane historią uliczki, alejki, wille i inne wytwory historycznej architektury. Inną wycieczką tematyczną powiązana z konkretną dzielnicą jest Cwaniak warszawiak, czyli warszawska Praga. Przewodnik pokaże Ci stare i nowe oblicze Pragi, której wiekowe ceglane kamienice wciąż noszą ślady wojennych zniszczeń. Poznasz kwitnące ówcześnie miejsca kulturowych inicjatyw i spotkań tamtejszej bohemy artystycznej. Podczas przejażdżki odwiedzisz również słynny bazar Różyckiego, a także poindustrialny kompleks hal dawnej fabryki Wódek Koneser.

W podróż Fiatem 126p mogą wybrać się aż 4 osoby.

Nietypowa wycieczka po Warszawie

Jeżeli natomiast interesujesz się historią Żydów, wycieczka Warszawa żydowska z całą pewnością przypadnie Ci do gustu. Podczas przejazdu kierowca pokaże miejsca związane z kulturą i opowie o wpływie Żydów na kształt dzisiejszej stolicy – w klimat tamtych czasów prowadzą dawne zdjęcia i historie obrazujące realia życia. Warszawa Fryderyka Chopina to propozycja dla miłośników naszego najsłynniejszego kompozytora. Wycieczka rozpoczyna się w muzeum poświęconym pianiście i w kościele Świętego Krzyża, gdzie spoczywa serce Chopina. Żeby nie zdradzać wszystkiego, wspomnimy jeszcze tylko, że po drodze uczestnicy wycieczki usłyszą fascynującą historię romansu kompozytora z niejaką panią Sand. A domyślasz się, gdzie konkretnie będzie finał zwiedzania? Podpowiemy, że w Łazienkach Królewskich :-)

Wycieczka legendarnym „Ogórkiem”

Zwiedzanie stolicy z pokładu zabytkowego jelcza 043 to atrakcja przeznaczona dla maksymalnie 40-osobowej grupy. Jest to świetny pomysł nie tylko na zwiedzenie stolicy, lecz także ciekawy element większego wydarzenia, np. jubileuszu urodzin rodzimego warszawiaka. W ofercie mamy dwa bloki tematyczne.

Warszawa szlakiem PRL to lekcja historii, którą przewodnik rozpoczyna na Placu Defilad opowieścią o szarej siermiędze lat 1950-1960 ubiegłego stulecia, nie pomijając propagandy sukcesu epoki Gierka, a kończy na absurdach upadającego systemu lat 1980-1990. Co interesującego czeka uczestników wycieczki? Oczywiście mnóstwo humorystycznych anegdot i ciekawostek historycznych. Padną, chociażby odpowiedzi na pytania: jaka była ulubiona potrawa Towarzysza Gomułki, czy podziemny tunel faktycznie łączy Dom Partii z Pałacem Kultury i Nauki, czy Trasa Łazienkowska nadal jest „jasna, długa i prosta”. Intelektualna uczta dla miłośników historii!

Ogórek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aut PRL na ulicach.

Wycieczka Warszawa w pigułce to kondensacja wiedzy o historycznej stolicy. Zwiedzanie rozpoczyna się na Placu Grzybowskim, gdzie uczestnicy wycieczki poznają historię Żydów warszawskich. Drugim przystankiem będzie zabytkowe Stare Miasto, a tam mnóstwo anegdotek o zamku królewskim, kolumnie Zygmunta i przynoszącym szczęście trójbocznym placyku Kanonia. Uff, później chwila oddechu w parku Łazienkowskim. Ostatnim przystankiem będzie stalinowski monument z 1955 roku, czyli Pałac Kultury i Nauki.

Więcej nie możemy zdradzić! Zachęcamy do zwiedzania stolicy kultowymi autami, w których poczujesz niezwykły klimat czasów Polskiej Republiki Ludowej. Zobacz również pomysły na aktywne weekendy w całej Polsce.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2016-03-23

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.