o prezentach

Co Robimy Po Szkole? Poznaj Najciekawsze Atrakcje Edukacyjne!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Zeszyty kupione? Podręczniki przygotowane? Gotowi na rozpoczęcie roku szkolnego? Koniec wakacji nie musi oznaczać końca wrażeń i pozytywnych emocji. Odpowiednio dobrane zajęcia dodatkowe pozwolą dziecku rozwijać umiejętności i czerpać z nauki maksimum przyjemności. A my pomożemy Wam wybrać niebanalne i zupełnie wyjątkowe zajęcia po szkole!

Sport to zdrowie

Można śmiało powiedzieć, że ruch jest niezbędnym składnikiem prawidłowego rozwoju dziecka. Zdrowy ruch stymuluje układ odpornościowy, wzmacnia kości i mięśnie, dotlenia mózg, a nawet wpływa na równowagę psychiczną. Dlatego zajęcia sportowe idealnie sprawdzą się w roli dodatkowych zajęć po szkole - kto wie, być może sport przerodzi się w pasję na całe życie?

Dobrym pomysłem na start będzie nauka jazdy konnej - to piękny sport, który dodatkowo rozwija empatię i uczy współpracy. Obcowanie z żywym zwierzęciem z pewnością zainteresuje dziecko i przyniesie mu dużo radości. Oprócz tego, można poeksperymentować z tenisem, golfem, wrotkami czy deskorolką.

W wirtualnym świecie

Twoje dziecko ciężko oderwać komputera i zdaje Ci się, że tylko to sprawia mu frajdę? Na to narzeka wielu rodziców, choć intensywne zainteresowanie technologią wcale nie musi budzić obaw! Warsztaty programowania MINECRAFT to jedna z propozycji, w jaki sposób można wykorzystać pasję malucha. Świat Minecrafta wciąga i interesuje miliony dzieci na całym świecie - a podczas kursu mali uczestnicy nauczą się podstaw programowania w swoim ulubionym środowisku Minecraft. Taki kurs to mnóstwo ciekawych projektów i jeszcze więcej dobrej zabawy!

A może Twoja pociecha z zafascynowaniem ogląda YouTuba...? Akademia YouTubera to kreatywne zajęcia dla najmłodszych, którzy pragną nagrywać swoje filmy i publikować je na YouTube. To dawka wiedzy dotyczącej funkcjonowania tego typu stron, a przede wszystkim świetna zabawa, rozwijająca twórczość i wyobraźnię! 

Muzykowanie

Zalet nauki gry na instrumencie jest mnóstwo. Nie trzeba wcale mieć niepowtarzalnego talentu czy aspirować do filharmonii. Sam proces nauki jest treningiem dla ciała i duszy. Przede wszystkim, muzyka pozwala wyrażać emocje i budzi kreatywność. Uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Już sama lekcja z nauczycielem rozwija umiejętności społeczne i przyzwyczaja do wystąpień publicznych - co w przyszłości wpłynie na pewność siebie. Nie można zapomnieć o najważniejszej z zalet - muzykowanie jest po prostu przyjemne! Nic tak nie relaksuje jak muzyka, zwłaszcza jeżeli wiemy, że to MY ją tworzymy!

Na start proponujemy klasykę - naukę gry na gitarze lub na pianinie. Później można poeksperymentować z bardziej wymyślnymi instrumentami - saksofon, gitara basowa czy wiolonczela. 

Rób to, co kochasz!

Warto zadbać o to, by zajęcia dodatkowe Twojego dziecka były dla niego czystą przyjemnością. Widzisz, że maluch świetnie czuje się na scenie, a szkolne przedstawienie to dla niego genialna zabawa? Warsztaty aktorskie prowadzone przez gwiazdy takie, jak: Grażyna Szapołowska, Marian Dziędziel, Sonia Bohosiewicz, Edyta Olszówka czy Bartosz Opania będą strzałem w dziesiątkę. Kto wie, być może warsztaty przerodzą się w realną szansę na pojawienie się na wielkim ekranie? 

Albo zupełnie z innej beczki - Twoje dziecko uwielbia wspólne gotowanie i chętnie pomaga Ci w kuchni? Tu z pewnością wygra pomysł z warsztatami kulinarnymi dla dzieci i młodzieży. Uczestnictwo w warsztatach tematycznych to zdobywanie umiejętności i wiedzy przydatnej przez całe życie! Zobacz wszystkie propozycje w kategorii aktywności dla dzieci.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-08-24

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.