o prezentach

Lot Widokowy Nad Warszawą — Jak To Wygląda?

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-09-21

Choć niestety jestem już dorosła, ciągle jednym z moich ulubionych dni w roku jest Dzień Dziecka. To okazja na powrót myślami do dziecinnej beztroski i szansa na dodatkową porcję lodów… :) W tym roku mój Dzień Dziecka był szczególnie wyjątkowy. Dzięki uprzejmości naszego Partnera, właściciela firmy Ibex, miałam szansę przetestować Lot widokowy nad Warszawą! Na dodatek w najlepszym towarzystwie Magdy i Justyny z naszego zespołu!

Lotnisko w środku Warszawy?

Dotarłam na lotnisko Babice na Bemowie autem bez problemu. Dobra rada: w nawigacji należy wpisać adres ulica Księżycowa 3, a nie „lotnisko Babice” - poprowadzi z drugiej strony, z której nie ma wjazdu. Okolica firmy jest spokojna, pod obiektem jest duży parking. Miejsca wystarczy dla każdego.

Jak trafić do siedziby firmy Ibex i miejsca, z którego startują loty widokowe w Warszawie

Wakacyjny klimat

Pan Wiesław, właściciel, oprowadził nas po całym obiekcie. Na co dzień Ibex prowadzi wiele szkoleń szeroko związanych z lotnictwem. W budynku znajduje się nawet symulator lotów! Dla oczekujących dostępna jest przytulna kawiarenka. Można obserwować startujące samoloty i szybowce. Pogoda zdecydowanie dopisała. Pełna lampa i czyste niebo. Dzięki temu mogłyśmy poczekać na swoją kolej sącząc zimny napój i wygrzewając się w słońcu razem z innymi oczekującymi. Atmosfera była wręcz piknikowa. Wolna sobota, słoneczko, uczucie wolności, które roztaczają te podniebne stworzenia…

Zapraszamy na pokład Cessny

Nadeszła nasza kolej! Na początku była oczywiście ciekawość. Wielokrotnie latałam samolotami rejsowymi, jednak to zupełnie inne doświadczenie. W Ibexie można przelecieć się Cessną 172, 182 lub 206. Jednym samolotem może polecieć maksymalnie 5 osób i tyle było u nas na pokładzie. Pilot rozdał nam słuchawki i uprzedził, że wrażliwsze osoby mogą poczuć lekki dyskomfort związany ze zmianami wysokości i przeciążeniami. Osobiście tego nie odczułam w trakcie trwania lotu. Pilot sprawdził też, czy mamy poprawnie zapięte pasy. A po krótkiej instrukcji…

Panie pilocie, dziura w samolocie!

Silnik startuje, krótki podjazd na pas startowy i hop! To uczucie, kiedy odrywasz się od ziemi jest niewyobrażalnie ekscytujące. Bardzo ciężko ubrać je w słowa. I to jest powód, dla którego każdy powinien poczuć je na własnej skórze. I w uszach — bo jak to w samolocie, jest dosyć głośno. :)

Lot widokowy nad Warszawą to gwarancja nieziemskich widoków

Sam lot to radość w najczystszej postaci. Mieszkam w Warszawie od kilku lat i nie spodziewałam się, że ta perspektywa ukaże stolicę w jeszcze piękniejszym wymiarze. Mijały nas spokojnie inne małe samolociki, a pod nami przesuwały się majestatyczne budynki, wieżowce, szeroka Wisła… Z wysokości wszystko wygląda inaczej. Piękniej! Minęliśmy Stare Miasto, Stadion Narodowy i dotarliśmy aż do Mostu Siekierkowskiego. Miałam wrażenie, że czas stanął w miejscu.

Miałyśmy okazję z bliska przyjrzeć się wielu modelom samolotów, a potem lecieć nad Wisłą, Stadionem Narodowym, Starym Miastem...

Wszystko dobre, co się szybko kończy

Po wylądowaniu z dziewczynami zgodnie stwierdziłyśmy, że chcemy jeszcze raz! Nasz lot widokowy trwał 15 minut. Można zdecydować się na dłuższą przygodę w chmurach i kołysać się po niebie nawet 30 minut! Nawet jeśli byłybyśmy w górze przez godzinę, pewnie chciałoby się więcej. Takie wrażenia szybko uzależniają!

Co warto wiedzieć przed lotem widokowym?

Uwaga, to bardzo ważne, żeby dotrzeć na miejsce minimum 15 minut przed startem! Grafik lotów jest napięty i jeśli się spóźnimy, może nie być dla nas miejsca i czasu w kolejnej turze. Poza tym zwyczajnie warto pojawić się w Ibexie wcześniej. Można zadać nużące nas pytania dotyczące lotu, wypić przepyszną kawę i poznać wiele ciekawostek z podniebnego świata. To miejsce, które tworzą ludzie z pasją i to się czuje!

W imieniu Katalogu Marzeń dziękujemy Panu Wiesławowi za możliwość przeżycia tej zapierającej dech w piersiach przygody!

Komu spodoba się lot widokowy nad Warszawą?

Każdemu! Młodszemu, starszemu. Kobiecie i mężczyźnie. Lot widokowy nad Warszawą to świetny pomysł na pokazanie miasta z innej perspektywy rodzicom lub znajomym, którzy wpadli odwiedzić Cię w stolicy. To też idealny pomysł na prezent urodzinowy dla partnera czy prezent dla męża. Gwarantuje niezapomniane emocje i piękne wspomnienia. W myśl zasady “być, nie mieć” polecam wręczyć taki voucher na prezent ślubny dla młodej pary lub jubileusz dla dziadków. Lot widokowy to nietuzinkowy podarunek na imieniny, obronę, rocznicę — ten prezent jest wyjątkowo uniwersalny. I po prostu — wyjątkowy!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Content Specialist
Moje największe miłości to podróże, jedzenie i... jedzenie. Lubię aktywnie spędzać czas i tylko dlatego mieszczę się jeszcze w drzwiach do biura. W wolnych chwilach czytam, piszę i generuję nowe pokłady pozytywnej energii podczas górskich wędrówek.

Data publikacji: 2019-06-28

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.