o prezentach

Stwórz wykwintne potrawy wegańskie z Atelier Smaku - kurs kulinarny dla osób z niepełnosprawnością

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2024-01-10

Jaka jest Twoja specjalność w kuchni? Potrafisz zrobić danie, które wywołuje ślinotok u najbliższych? Nie? Gotowanie to nic trudnego, zwłaszcza pod czujnym okiem specjalistów z Atelier Smaku. Zespół Marzeń Bez Barier sprawdził, jak wygląda udział w kursie kulinarnym z perspektywy osób z niepełnosprawnością. Przeczytaj relację. 

Kurs w Atelier Smaku

Atelier Smaku to restauracja i szkoła gotowania stworzona przez małżeństwo, pasjonatów kuchni i weganizmu. W ofercie szkoły znajdują się kursy gotowania potraw wegańskich i bezglutenowych. To propozycja idealna dla każdego, kto chciałby jeść zdrowo i smacznie. Spotkanie trwa około 4 godziny, realizator zapewnia potrzebny sprzęt, fartuch i — przede wszystkim — wspaniałe przepisy. 

Kto może wziąć udział w kursie?

Do udziału w kursie kulinarnym zapraszamy wszystkich wielbicieli dobrego smaku, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności. Warto wiedzieć, że: 

  • uczestnictwo wymaga sprawności fizycznej, która umożliwia wykonywanie czynności związanych z gotowaniem: krojenia, obierania, mieszania itp;
  • realizacja odbywa się na stojąco, a blaty są umieszczone na wysokości wyższej niż standardowa (dla wygody), dla osoby poruszającej się na wózku to może być przeszkoda;
  • podczas kursu trzeba słuchać prowadzącego, osoby z niepełnosprawnością słuchu mogą korzystać z pomocy własnego tłumacza języka migowego.


Osoby z niepełnosprawnością ruchu lub narządu wzroku mogą zabrać ze sobą opiekuna, który będzie pomagał w niezbędnych do tego momentach. Nie może on jednak aktywnie uczestniczyć w kursie. Obecność opiekunów jest bezpłatna.  

Realizator deklaruje swoją pomoc, jednak jej zakres i formę należy ustalić przed przybyciem.

Jak dojechać do Atelier Smaku?

Szkoła gotowania znajduje się w gdyńskim Orłowie, w południowej części miasta. W pobliżu szkoły nie ma niestety miejsca parkingowego z kopertą. Można zaparkować na chodniku. 

Z Dworca Głównego w Gdyni na miejsce można dojechać trolejbusami o numerach 27 i 29. 

Przystanek początkowy linii 27 to Gdynia Dworzec Gł. PKP - Wolności 02, kierunek jazdy Kacze Buki 01, a linii 29 to Gdynia Dworzec Gł. PKP 03, kierunek jazdy Wielki Kack Fikakowo 02.

W obu przypadkach należy wysiąść na przystanku Plac Górnośląski 02, skąd pozostaje do przejścia jeszcze około 250 m.

Do przystanku Plac Górnośląski dojeżdżają także linie o numerach: 23, 24, 31, 33.

Wnętrze Atelier Smaku

Do wnętrza pracowni najlepiej dostać się od ulicy Sosnowieckiej, ponieważ tam wejście ma 120 cm szerokości i jest pozbawione schodów.

W środku jest sporo miejsca i swobodnie można poruszać się tam wózkiem.

Na miejscu jest także do dyspozycji gości toaleta. Wejście do niej ma 90 cm i jest płaskie. Nie jest jednak dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Toaleta nie jest podwyższona, brakuje uchwytów pomocniczych. Pomieszczenie jest bardzo małe. 

Komu podarować voucher na kurs gotowania w Atelier Smaku?

Wizyta w Atelier Smaku spodoba się każdemu, kto jest głodny wiedzy i chciałby zgłębić tajniki kuchni wegańskiej, która wielu osobom nastręcza trudności. Polecamy szczególnie tym, którzy chcieliby rozwijać swój naturalny talent i umiejętności.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodniczka ds. atrakcji dla OzN
Kocham podróże i labradory. Jestem urodzoną optymistką, a moja życiowa dewiza to: jeśli życie podsuwa Ci sęki, upiecz z nich sękacz! Poruszam się na wózku i chcę łączyć świat atrakcji z niepełnosprawnością. Dlatego powstał mój autorski projekt „Marzenia bez barier", w którym opisujemy dostępność marzeń dla osób z niepełnosprawnościami.

Data publikacji: 2024-01-10

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!