o prezentach

Karta Podarunkowa — Wszystko o Prezentach z Możliwością Wyboru

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-10-18

Każdego z nas, chociaż raz w życiu dotknęła prezentowa rozterka – podarować coś praktycznego, śmiesznego, czy od serca? Wiemy, że ten wybór nie jest prosty. W końcu w ciągu roku jest tyle okazji, aby wręczać prezenty – rocznice, urodziny, imieniny, Boże Narodzenie, Walentynki… moglibyśmy mnożyć tak szczególne okazje, które wymagają od nas szczególnych upominków. Decyzji nie ułatwia również rozwijająca się branża prezentowa, która podsyła nam coraz więcej propozycji.

Aby pomóc podjąć Ci decyzję stworzyliśmy karty podarunkowe na spełnianie marzeń. W artykule przeczytasz o tym, czym są karty podarunkowe, jak działają oraz jakie karty znajdziesz w Katalogu Marzeń. Dowiesz się również jak wykorzystać karty podarunkowe oraz na jakie okazje warto je podarować.

 

Co to jest kart podarunkowa?

Z definicji karta podarunkowa  to elektroniczny odpowiednik bonu towarowego. Jej posiadacz może zrealizować zakup w odpowiednim serwisie na wartości równej nominałowi wyrażonemu na karcie. Brzmi zagmatwanie? Spokojnie, nas też przerażają niezrozumiałe definicje. Postaramy się więc wytłumaczyć działanie kart w prosty sposób i pokazać je na przykładach.

Innymi słowy – karta podarunkowa jest formą wirtualnej płatności. Dostając kartę prezentową, możesz więc wykonać zakupy i zapłacić za jej pomocą. Zupełnie jak za pomocą gotówki, czy karty płatniczej. Na zakupy masz określony czas, ponieważ każda karta podarunkowa ma datę ważności — najczęściej jest to 12 miesięcy.

Karty podarunkowe możemy spotkać w sieci sklepów odzieżowych, w kinach, w drogeriach, w sklepach spożywczych oraz w wielu sklepach internetowych. Mogą mieć formę karty plastikowej, papierowej lub elektronicznej. Najczęściej spotykamy się z kartami plastikowymi, które przypominają bankową kartę debetową. Ważne: z karty podarunkowej nie możemy wypłacić gotówki.

Rodzaje kart podarunkowych w Katalogu Marzeń

W Katalogu Marzeń mamy 3 rodzaje takich bonów podarunkowych – Gift Voucher, Pakiet Marzeń i Voucher Otwarty. Zasady ich działania są bardzo podobne, jednak dzisiaj przybliżymy ich różnice, abyś wiedział, która z kart podarunkowych jest odpowiednia dla Ciebie lub bliskiej osoby.

Stworzyliśmy 3 rodzaje kart podarunkowych, aby każdy wybrał coś dla siebie.

Gift voucher

Najbliżej idealnej definicji karty podarunkowej jest Gift Voucher, czyli voucher kwotowy. Jest on najprostszą formą bonu prezentowego, ponieważ za jego pomocą możesz wybrać dowolną atrakcję z naszej strony, a Gift Voucher zadziała jak metoda płatności. Dostępne są w nominałach: 25 zł, 50 zł, 100 zł, 150 zł, 200 zł, 250 zł, 300 zł, 400 zł, 500 zł, 600 zł, 700 zł, 800 zł, 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł.

Jak zrealizować Gift Voucher? Obdarowany po otrzymaniu Gift Vouchera 500 zł, może wejść na stronę Katalogu Marzeń, wybrać odpowiednią atrakcję do 500 zł (np. przejażdżka Lamborghini po torze, lot paralotnią dla dwojga, weekendowy pobyt w spa dla dwóch osób) oraz wpisać kod widniejący na Gift Voucherze w koszyku zakupowym. Wartość zamówienia zmniejszy się o 500 złotych. Możesz również wybrać kilka atrakcji w tej kwocie lub atrakcję powyżej 500 zł i dopłacić różnicę. Więcej na temat realizacji kart podarunkowych przeczytasz w sekcji „Najczęściej zadawane pytania”.

Pakiet Marzeń

Pakiet Marzeń to forma bonu prezentowego, który jest zbiorem kilkudziesięciu atrakcji, które są zebrane według tematyki, lokalizacji lub przeznaczenia. Oto kilka z nich:

Pakiet Marzeń dla Niej jest zbiorem atrakcji stworzonych z myślą o kobietach. Koszt pakietu to 199 złotych, a jego posiadaczka będzie mogła wybierać spośród ponad 300 atrakcji dla Pań zlokalizowanych w całej Polsce. Wśród nich m.in. masaże i zabiegi spa, romantyczna kolacja we dwoje, czy degustacja wina z sommelierem.

Drugim rodzajem są pakiety dostosowane do lokalizacji. Idealnym przykładem jest Pakiet Marzeń w Warszawie, który jest zbiorem atrakcji w okolicach stolicy. Obdarowany będzie mógł wybierać spośród 150 propozycji na atrakcje w Warszawie. Z Pakietem Marzeń w Warszawie można wybrać się na gokarty we dwoje, wieczór w teatrze, widokowy lot awionetką, czy degustację piwa z kiperem. Koszt pakietu to 159 złotych.

Tematyczne Pakiety Marzeń to świetna propozycja na prezent, jeśli wiesz, w jakiej kategorii obdarowany będzie czuł się najlepiej. Jeżeli znasz osobę, którą fascynują loty – podaruj mu Pakiet Marzeń w Powietrzu. Cena pakietu to 299 złotych, a w ramach pakietu obdarowany będzie mógł wykorzystać jedną z lotniczych atrakcji – lot paralotnią, szybowcem, awionetką, motolonią. Loty dostępne są w wielu lokalizacjach w Polsce.

Voucher otwarty

Najwęższy wybór z dostępnych kart podarunkowych oferuje Voucher Otwarty. Jest to voucher na konkretną atrakcję, z której obdarowany może skorzystać w określonej kwocie. Jakie atrakcje możemy testować z konkretnymi voucherami otwartymi?

Z Voucherem Spa 200 zł możesz korzystać z dobrodziejstw masaży oraz zabiegów w wybranym spa za łączną kwotę 200 złotych. Dlaczego takie vouchery zyskują popularność? Ponieważ obdarowany może decydować, jakie zabiegi są dla niego najlepsze. Korzystanie z gotowych propozycji niesie za sobą ryzyko, że nie trafimy w gusta bliskiej osoby. Z voucherem otwartym do spa to ryzyko jest równe zero! W końcu obdarowany sam będzie mógł zdecydować się na ulubiony zabieg.

W ofercie posiadamy również Vouchery Otwarte do restauracji, na detailing auta, czy zestaw sushi z dostawą do domu.

Jaką ważność ma karta podarunkowa?

Pakiety Marzeń i Vouchery Otwarte mają ważność 12 miesięcy od daty zakupu. Daje to dużą swobodę w realizacji, ponieważ obdarowany będzie mógł wybrać termin dopasowany do siebie. Rozumiemy, że w zabieganym świecie nie jest łatwo znaleźć chwilę dla siebie. Jednak w ciągu 12 miesięcy z pewnością się to uda! 

Gift Voucher jest wyjątkowy spośród wszystkich kart podarunkowych, ponieważ na jego realizację możesz zyskać aż 24 miesiące! 12 miesięcy na zarejestrowanie vouchera i wymianę na odpowiednią atrakcję oraz kolejne 12 miesięcy na zrealizowanie atrakcji! Katalog Marzeń jako jedyny oferuje tak długi termin ważności Gift Vouchera!

Na jaką okazję podarować kartę podarunkową?

Prezenty w formie karty podarunkowej to uniwersalny pomysł, który sprawdzi się na większość okazji. Szczególnie jeśli nie masz pomysłu na konkretny pomysł – lepiej  podarować możliwość wyboru, niż obawiać się nietrafionego upominku. Bony prezentowe to rozwiązanie, gdy poszukujesz prezentu dla mamy na imieniny. Wielu pracowników deklaruje, że woli otrzymywać od swoich szefów karty podarunkowe. Podaruj więc swojemu zespołowi bony prezentowe, które spełniają marzenia. Nie musisz obawiać się, że popełnisz prezentowe faux-pa!

 Dodatkowo każdą z kart podarunkowych możesz otrzymać w ciągu minuty na maila. Taka możliwość uratowała już niejedną prezentową gapę, która zapomniała o ważnej dacie lub imprezie. Wystarczy, że wybierzesz opcję eVoucher PDF, wydrukujesz voucher, przywiążesz wstążką i prezent jest gotowy do wręczenia!

Mamy nadzieję, że ułatwiliśmy Ci wybór prezentu, a karty podarunkowe nie stanowią już dla Ciebie zagadki. Pamiętaj również, że możesz zadzwonić do naszego Biura Obsługi Marzeń – z przyjemnością podpowiemy Ci, jaki prezent ucieszyłby Twoich bliskich.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-10-18

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.