o prezentach

Jak Wygrać Konkurs w Social Mediach?

Ocena artykułu: 2.3/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2020-09-14

Czy chociaż raz w życiu wziąłeś udział w konkursie w Social Media? Jeśli wygrałeś - z pewnością poczułeś przyjemne uczucie, że zostałeś wybrany spośród innych uczestników. Jeśli nie udało Ci się zdobyć nagrody - na pewno czułeś niedosyt, że nagroda mogła być w Twoich rękach.

Jako Katalog Marzeń organizujemy wiele konkursów na Facebooku i Instagramie. Stworzyliśmy również akcję #ChcęToPrzeżyć, która jest wielkim projektem angażującym aż 700 osób do spełniania marzeń. Dlatego możemy śmiało powiedzieć, że o konkursach w portalach społecznościowych wiemy bardzo dużo! Przekazujemy tę wiedzę w kilku wskazówkach, które mogą przybliżyć Cię do wygranej.

#1 Zapoznaj się z zasadami

Częstym błędem w konkursach na Social Media jest niespełnienie warunków regulaminu. Każdy konkurs w Social Media ma swoje własne zasady, a niespełnienie ich powoduje odrzucenie naszego zgłoszenia.

Sprawdź w regulaminie, czy jest wymagane:

  • polubienie strony organizatora
  • udostępnienie postu z konkursem
  • inna aktywność, poza zadaniem konkursowym

W konkursie na Facebooku należy przeczytać całe zasady poprzez 'Zobacz więcej'.

#2 Przykuj uwagę swoim zgłoszeniem

Tak, wiem - łatwo powiedzieć. A co jeśli zależy Ci na wygranej, a w głowie totalna pustka? Możesz zajrzeć na stronę organizatora i sprawdzić, czy wcześniej dodawał już konkursy. U nas uczestnicy wykazują się niebywałą kreatywnością. Piszą wierszem, tworzą melodyczną piosenkę lub opowiadają wciągającą historię. Jeśli przejrzysz zgłoszenia i zobaczysz, które posty wygrywają - będziesz wiedział, na czym zależy organizatorowi. Czy chodzi o liczbę reakcji pod zgłoszeniem, a może po prostu o kreatywne podejście?

Jak wygrać konkurs na Facebooku? Przykład wygranej.

#3 Dodaj coś innego, niż wszyscy

Znalazłeś fajny konkurs. Przeglądasz komentarze lub relacje konkursowe. Wszystkie wydają się podobne i wieje tam nudą. To szansa dla Ciebie - ZRÓB TO INACZEJ! Dodaj zdjęcie, śmieszny film lub stwórz GIF-a. W konkursach wszystkie chwyty są dozwolone :) Oczywiście, jeżeli są zgodne z regulaminem.

Konkurs we współpracy z Aeroklubem Warszawskim - nagroda trafiła w ręce kreatywnej uczestniczki.

#3 Zaangażuj swoich znajomych

Nie zawsze liczba polubień, czy serduszek decyduje o wygranej. Jednak jeśli zaangażujesz swoich znajomych do reakcji na Twoje zgłoszenie - zwiększasz swoją szansę na wygraną.

#4 Pochwal się tym, w czym jesteś dobry!

Pięknie śpiewasz? Nakręć piosenkę! 
Potrafisz rysować? Zrób autorski rysunek!
Tworzysz interesujące grafiki? Do dzieła!
A może tworzysz słodkości? Nie widzę przeszkód!

W III edycji ChcęToPrzeżyć, jedna z uczestniczek - Martyna odkryła przed nami swój muzyczny talent. Przyznajemy, że po takiej relacji długo nic nie wywołało takiego entuzjazmu! Zobaczcie sami.

Relacja Martyny była jedną z najbardziej kreatywnych w całym konkursie.

#5 Monitoruj i bądź na bieżąco

Marzysz o podróży do odległego zakątka świata - zaobserwuj na Facebooku biuro podróży. Na fanpage’ach często są umieszczane konkursy, więc po prostu czekaj na odpowiedni moment. A może pragniesz spełnić swoje marzenie o locie paralotnią, skoku ze spadochronem czy o pobycie w SPA? Aby szanse nie zwiały Ci sprzed nosa, obserwuj nas na Facebooku i Instagramie, gdzie dodajemy różnego rodzaju konkursy w Social Mediach.

Oczywiście do powyższych rad musimy dodać jeszcze jedną - licz na troszkę szczęścia :) Życzymy wielu wygranych!

Ocena artykułu: 2.3/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-05-20

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.