o prezentach
Wybierz eVoucher i zyskaj 7% rabatu. Wpisz w koszyku kod MAMA7. Promocje łączą się!

Ile kosztuje lot helikopterem w Polsce i za granicą?

Ocena artykułu: 4.7/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2024-02-14

Jeśli leciałeś już kiedyś helikopterem, to jesteśmy pewni, że towarzyszyły Ci wówczas emocje, których nie zapomnisz naprawdę długo. Szum olbrzymiego śmigła, zawrotna prędkość, piękne widoki widoczne z niewielkiego okienka śmigłowca…

Lot helikopterem to wyjątkowy sposób spędzenia wolnego czasu, który sprawdzi się podczas rozmaitych okazji. Jeżeli natomiast jeszcze nigdy nie stałeś na pokładzie helikoptera, którym na co dzień podróżują nie tylko bohaterowie słynnych filmów akcji („Czas Apokalipsy” i niezapomniany „Marsz Walkirii” Wagnera), ale także odważni i doświadczeni przedstawiciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, to… wszystko przed Tobą! Zanim jednak przystąpisz do spełniania tego marzenia, sprawdź, ile kosztuje lot helikopterem w Polsce i za granicą i od czego zależą koszty takiej atrakcji.

Ile kosztuje lot helikopterem w Polsce?

Najtańsze propozycje lotu helikopterem zaczynają się już od kilkuset złotych. Za Niecałe 400 zł polecimy na przykład śmigłowcem nad Bydgoszczą, jednak taki przelot będzie trwał jedynie około 20 minut. Mimo zaledwie kilkudziesięciu minut, taka propozycja lotu śmigłowcem wydaje się doskonałym pomysłem dla osób, które nigdy wcześniej nie próbowały tego rodzaju atrakcji. Perła województwa kujawsko – pomorskiego widziana z lotu ptaka pokazuje swoje zupełnie nowe oblicze, a 20 minut to czas, w którym można z powodzeniem oswoić się z wysokością, na której znajduje się maszyna, panującym w niej szumem (to wszystko wina olbrzymiego śmigła!), czy uczuciem towarzyszącym lotowi tą wyjątkowo zwrotną maszyną.

od 1 599 zł

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje lot helikopterem w Polsce, poszukuje codziennie naprawdę duża grupa Marzycieli. Nic w tym dziwnego! Nietrudno się domyślić, że to właśnie cena lotu helikopterem jest jedną z kluczowych informacji, jeśli chodzi o proces podejmowania decyzji o spełnianiu marzenia. Ceny lotu śmigłowcem wahają się, rzecz jasna, w zależności m.in. od długości rejsu, terenu, na którym się on odbywa, a także modelu maszyny, do której wsiadamy czy innych atrakcji, którymi wzbogacony jest przelot.

Za nieco dłuższy, półgodzinny rejs, zapłacimy już niemal dwa razy więcej. Niech ceny nas jednak nie przerażają – najczęściej można je bowiem podzielić pomiędzy wszystkich uczestników lotu, a zatem z przykładowych 900 zł, czyli ceny lotu widokowego nad Wrocławiem, „na głowę” wychodzi tylko około 300 zł.

Nieco droższe są loty nad miastami nie bez powodu uważanymi za „perły” naszego kraju. Kazimierz Dolny, będący jednym z najpiękniejszych przykładów architektury renesansowej w Polsce, obejrzymy z pokładu śmigłowca za mniej więcej 1400 zł, a Warszawę – 1650 zł. W ofercie wielu firm proponujących swoim klientom różnorodne loty helikopterem, znajdziemy dziś także atrakcje tematyczne. Mowa choćby o romantycznym locie śmigłowcem, który odbywa się najczęściej przy zachodzie słońca. Za taką 10-minutową atrakcję przyjdzie nam zapłacić około 650 zł, ale w ramach tej formy spędzania wolnego czasu będziemy mieli szansę podziwiać piękne krajobrazy okolic stolicy Polski skąpane w ciepłym świetle żarzącego się na pomarańczowo słońca.

Od czego zależy cena lotu helikopterem?

Kiedy zastanawiamy się nad tym, od czego zależy cena lotu śmigłowcem, w pierwszej kolejności z całą pewnością przychodzą nam do głowy: długość lotu i ilość osób, które wezmą w nim udział. Nie jest jednak tajemnicą, że to niejedyne informacje, które należałoby wziąć pod uwagę.

Pośród innych aspektów wpływających na cenę lotu helikopterem znajdziemy jeszcze m.in.:

  • Model helikoptera. Tutaj znaczenie mają zarówno wielkość maszyny, jak i moc silnika. Oczywiście – im większe gabaryty śmigłowca, tym prawdopodobnie wyższa cena atrakcji. Nie zapominajmy jednak, że wraz ze zwiększeniem powierzchni pokładu, rośnie też ilość osób, które mogą się na nim zmieścić. Co to oznacza w praktyce? To, że potężnym śmigłowcem możesz zabrać w rejs całą grupę swoich znajomych lub krewnych, a wtedy faktyczne koszty zmniejszają się, a ilość zabawy wzrasta!
  • Scenariusz lotu śmigłowcem. Podczas przelotu wcielisz się w rolę niedoświadczonego pasażera? A może raczej spróbujesz swoich sił w kabinie pilota i znajdziesz się naprawdę blisko sterów? Możliwości nie brakuje! Zastanów się przez moment, o czym tak naprawdę marzysz, a potem wybierz taką ofertę lotu śmigłowcem, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.
  • Miejsce lotu. W tych najbardziej turystycznych rejonach Polski i świata ceny niemal wszystkich dostępnych atrakcji są znacznie wyższe niż na terenach rzadziej odwiedzanych przez podróżników czy urlopowiczów. Nie ma w tym nic dziwnego, to przecież podstawowe prawo każdego wolnego rynku. Nie inaczej jest w przypadku ceny lotu helikopterem. Im chętniej odwiedzany rejon – tym wyższa cena takiego rejsu. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru oferty warto się więc zastanowić nad tym, na czym tak naprawdę zależy nam najbardziej. Przepięknych widokach? Dzikości natury? A może możliwości spojrzenia z lotu ptaka na jedno z miejsc uważanych za mekkę turystów?

Ile kosztuje lot helikopterem na świecie?

Nieco inaczej ceny kształtują się, jeśli mowa o lotach śmigłowcem za granicą. Chcąc podziwiać z zawrotnej wysokości Dubaj, trzeba przygotować się na naprawdę spory wydatek. Mowa o kwotach rzędu 217 – 2437 dolarów, czyli od 860 do nawet 10 000 zł. Skąd takie ceny? Przede wszystkim zależą one od tego, jak bardzo ekskluzywną wersję lotu helikopterem wybierzemy. Oczywiste jest, że lot dla jednej osoby to koszt znacznie większy niż ten organizowany w grupie. Poza tym, podczas prywatnych lotów często organizowane są różnorodne, dodatkowe atrakcje, takie jak choćby niewielki poczęstunek, za który trzeba oczywiście odpowiednio dopłacić.

Jednak na lot helikopterem bez trudu wybierzemy się również w Europie. Wystarczy tylko odwiedzić słoneczną Barcelonę i cieszyć się widokowym lotem śmigłowcem za około 150 dolarów (600 zł) za 120 minut. Albo spojrzeć z góry na tajemniczą Islandię (30-45-minutowy lot to koszt około 315 dolarów, czyli 1240 zł). Inną propozycją lotu śmigłowcem w Europie może też być też 1,5-godzinny przelot nad słynnym Wersalem (250 dolarów – 990 zł). Wszystko zależy od tego, dokąd poniesie nas wyobraźnia!

Czy warto wybrać lot helikopterem w Katalogu Marzeń?

Taki rejs helikopterem to marzenie, które łatwo i szybko spełnisz dzięki niewielkiemu, kolorowemu voucherowi na lot helikopterem z logo Katalogu Marzeń na okładce i kopercie. Wystarczy wybrać go z naszego sklepu online, a następnie umówić się z naszym partnerem na wybrany termin i godzinę – i już! Lot helikopterem to propozycja dla każdego. Pokonaj swój strach przed wysokością, sprawdź się w roli uważnego obserwatora dobrze znanych miejsc z całkiem nowej perspektywy, albo po prostu spędź czas wśród chmur, ciesząc się wolnością i uczuciem lekkości na wyciągnięcie ręki. 

Ocena artykułu: 4.7/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Michał
2022-02-22
To super przygoda.
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Gdyby do dyspozycji było tylko 100 znaków ze spacjami, podsumowałabym siebie tak: miłośniczka podróży, (mo)psów i czekolady. Wciąż szukam swojego miejsca na świecie, trudno mnie utrzymać długo w jednym miejscu, bo wierzę, że za każdym rogiem czai się przygoda. W wymarzonym domu, na ścianie powieszę mapę-zdrapkę, która pomoże mi wyznaczać kolejne kierunki małych i dużych wypraw.

Data publikacji: 2022-02-18

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!