o prezentach

Szukasz prezentu na Mikołajki? Sprawdź promocje

Dream Jump, czyli przygoda na wysokości

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2020-07-08

Od niepamiętnych czasów człowiek unosił głowę w górę zastanawiając się co zrobić, by móc zanurkować w powietrznych przestworzach i bezpiecznie wrócić na ziemię. Tak zaczęły powstawać różne wynalazki, które sprowadzają nas ponownie na twardy grunt. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia – a szczególnie jeśli chodzi o przygody. Dlatego Dream Jump to ekstremalna, ale nadal w pełni bezpieczna zabawa na wysokości. My natomiast opowiemy Wam dzisiaj wszystko, czego chcielibyście dowiedzieć się o tej formie powietrznej atrakcji.

Dream Jump co to jest?

Czym w ogóle jest Dream Jump? To stuprocentowe korzystanie z przyjemności spadania. Sztuczka polega na wykorzystaniu układu asekuracyjnego stworzonego z dynamicznych lin oraz bloczka. Dzięki zastosowanemu specjalnego sposobu ich rozwieszenia (pierwotnie przybierają kształt litery „U”) możliwe jest maksymalne wykorzystanie potencjału skoku. Swobodne spadanie odbywa się bowiem przez 90% wysokości obiektu, na którym odbywa się atrakcja. Dzięki temu skoczek ma możliwość wykonywania w powietrzu niezliczonych akrobacji: salt, gwiazd, przewrotów, czego tylko dusza zapragnie i umiejętności pozwolą.

Źródło: Dream Jump Wrocław

Jak się przygotować do Dream Jump?

Jeśli jest to Twoja pierwsza powietrzna przygoda może (ale wcale nie musi) być Ci potrzebne obeznanie z wysokością. Jak się przygotować do Dream Jump? Cóż po pierwsze oswoić się z dużą odległością od ziemi. Jeśli mieszkasz w wysokim budynku sprawa jest ułatwiona – po prostu wyjdź na balkon lub udaj się na ostatnie piętro swojego wieżowca i… wyjrzyj przez okno. Wyobraź sobie, że podobną wysokość, będziesz miał do pokonania skacząc właśnie na Dream Jump.  

Jeśli natomiast miejsce Twojego zamieszkania nie należy do tych najwyższych, w takim razie będzie musiała tutaj wkroczyć wyobraźnia. Stań na krawędzi łóżka lub krzesła, wyobraź sobie, że pod Tobą nie znajduje się podłoga a głęboki spadek i… skocz! Chwila takich praktyk i będziesz oswojony z wysokością, a przynajmniej z przekraczaniem progu.

Gdzie wykonać skok Dream Jump?

Mamy w ofercie wiele miast, w których możemy wykonać skok. Pokrótce przedstawimy Wam ofertę każdego z nich:

Dream Jump Głogów

Tutaj właśnie znajduje się druga najwyższa wieża do skoków w całej Europie. Jej wysokość to aż 218 metrów. Specjalnie na potrzeby skoku została również wybudowana platforma, która podwyższa wysokość obiektu o dodatkowe 4 metry. W ramach jeszcze lepszego zabezpieczenia ta sama platforma jest wysunięta o 10 metrów poza obrys płaszcza, by zapewnić osobie skaczącej pełne bezpieczeństwo. Dodamy, że wieża do Dream Jump w Głogowie jest wyższa niż szwajcarska tama, z której skakał James Bond, zatem może Ty zostaniesz teraz agentem specjalnym?

Dream Jump Warszawa

W tym miejscu specjalnie zadbano o komfort skakania. Dwie wieże – czyli firma, która wykona realizację skoku na Dream Jump w Warszawie wybudowała nowe miejsce specjalnie dedykowane właśnie pod tę atrakcję. Stworzona tam piaszczystą plażę a pozostałe parametry zostały dobrane tak, by zapewnić idealną proporcję spadania względem hamowania. Przetestujcie zatem możliwości atrakcji, którą firm nazywa swoją koronną opcją.

Dream Jump Wrocław

Wrocławska wieża do skoku ma wysokość 40 metrów, co na pewno wystarczy do dostarczenia masy adrenaliny. Tak jak wspominaliśmy, Dream Jump daje zupełnie nowe możliwości, także skok z takiej wysokości za pomocą tej techniki daje taki sam czas swobodnego spadania jak skok na bungee z wysokości 90 metrów! Jeśli nie wierzysz, serdecznie zapraszamy, najlepiej przekonać się testując coś na własnej skórze.

Dream Jump Szczecin

Powracamy na duże wysokości, wieża do skoku Dream Jump w Szczecinie ma wysokość 252 metrów co czyni ją najwyższą budowlą na świcie przeznaczona właśnie do tego sportu. Stworzona została z pozostałości po miejskiej fabryce sztucznego jedwabiu i zyskała zupełnie nowe, ekstremalne życie. Wpadnij zobaczyć, jak to teraz wygląda.

Dream Jump Sosnowiec

Tutaj skok wykonujemy z wysokości 28 piętra, czyli dokładnie 80 metrów. Atrakcję realizuje się z doprawdy ciekawego miejsca, mianowicie ze szczytu gmachu Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego co oznacza, że po godzinach zyskuje ona zupełnie nowe, szalone oblicze, kto powiedział, że nauka nie dostarcza adrenaliny? Zapraszamy na Dream Jump w Sosnowcu 

Ile kosztuje Dream Jump?

W zależności od miejsca skoku ceny mogą się od siebie różnić, może to być uwarunkowane np.: wysokością wieży, z której mamy wykonać nasz Dream Jump. Wahają się one w wysokościach od 79 złotych za skok w Warszawie do 495 złotych za skok z największej wieży na świecie znajdującej się w Szczecinie. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać myśląc o cenie wykonania atrakcji? Na miejscu możemy dokupić specjalną koszulkę, która zaraz obok niesamowitych wspomnień będzie pamiątką na długie lata. Istnieje także możliwość nagrywania swojego skoku, może za jakiś czas film z naszego odważnego wyczynu będziemy z dumą pokazywać swoim wnukom?

Dream Jump Wrocław

Dream Jump, czyli ekstremalne przeżycia nie do zapomnienia

Jak opisać emocje i wrażenia, które towarzyszą podczas skoku Dream Jump? Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że jest to szalenie trudne. Dlaczego? Dlatego, że atrakcje jak ta, trzeba przeżyć na własnej skórze. Ciężko w końcu opisać uczucie swobodnego lotu, a później spadania z dużej wysokości. Ten moment, kiedy nic Cię nie ogranicza, kiedy w środku Twojego brzucha narasta uczucie podrywania całego organizmu. Z pewnością możemy powiedzieć, że towarzyszyć Wam wtedy będzie wybuchowa mieszanka: szczęścia, adrenaliny i mała domieszka strachu przed samym przekroczeniem progu platformy. Jednak nie przejmujcie się tym ostatnim, to właśnie on gwarantuje najlepszą zabawę. Kiedy bowiem wszelkie lęki zostaną przełamane a skok odbyty, satysfakcja ze spełnionego marzenia będzie jeszcze większa. Jeśli chcielibyście natomiast informacji z pierwszej ręki, polecamy artykuł o Dream Jump, który napisała nasza Testerka Marzeń. Dzięki zeszłorocznej akcji #Chcętoprzeżyć Elczi miała możliwość skorzystania właśnie z tej atrakcji, zobaczcie, jak ona wyglądała z jej perspektywy.

Dream Jump, czyli prezent marzeń

Dream Jump to z pewnością prezent, który wywoła u Obdarowanego wspomnienia na całe życie. Jeśli wiesz, że osoba, której chcesz sprawić niespodziankę, lubi czuć na plecach dreszcz adrenaliny, to na pewno będzie to dla niej podarunek marzeń. Dodatkowo jest to możliwość do przełamania swoich lęków i odkrycia zupełnie nowego wymiaru przyjemności. Szczęścia czerpanego z poskromienia strachu i ekscytacji z wykonanego zadania. Wszystko to właśnie składa się na prezent marzeń, jakim jest Dream Jump.

Zabawy na wysokościach

Gdyby jednak Dream Jump okazał się niewystarczający, a chęć adrenaliny i ekstremalnych przeżyć jeszcze większa serdecznie zapraszamy Cię na naszą stronę. W kategorii skoki na linie znajdziesz jeszcze parę powietrznych inspiracji. Życzymy miłego poznawania, sztuki spadania!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2020-07-08

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.