o prezentach

10 Filmów dla Marzycieli

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Zdarza Ci się chodzić z głową w chmurach lub czujesz, że czasem unosisz się nieco nad ziemią? Bycie marzycielem to jednak nie tylko bujanie w obłokach, ale umiejętne przekuwanie planu w działanie, by zrealizować marzenie. Nie jest to proste i wymaga wytrwałości i ogromnej wiary w siebie, którą konsekwentnie się buduje. Porażki uczą, jeśli potrafisz wyciągnąć wnioski. Nam także zdarza się bujać w obłokach, szczególnie gdy testujemy wrażenia naszych partnerów i prawie dotykamy chmur.

Schodzimy potem jednak na ziemię i wdrażamy nowe pomysły,  realizujemy plany i postanowienia. Marzymy, ale wiemy jak te marzenia spełniać. Dlatego tak kochamy filmy o spełnianiu marzeń. Oto lista 10 filmów dla marzycieli:

  1. Walt Before Mickey, Reżyseria: Khoa Le
  2. Dzika droga, Reżyseria: Jean-Marc Vallee
  3. W pogoni za szczęściem, Reżyseria: Gabriele Muccino
  4. La La Land, Reżyseria: Damien Chazelle
  5. Wszystko za życie, Reżyseria: Sean Penn
  6. Sekretne życie Waltera Mitty, Reżyseria: Ben Stiller
  7. Merida Waleczna, Reżyseria: Brenda Chapman, Marc Andrews
  8. Wszystko za życie, Reżyseria: Sean Penn
  9. Ze wszystkich sił, Reżyseria: Nils Tavernier
  10. Rocky, Reżyseria: John G. Avildsen

Wybraliśmy 10 inspirujących opowieści o drodze do spełniania marzeń.

Każda historia jest inna, ale łączy je bardzo ważna cecha, którą posiada każdy Marzyciel, choć czasem musi jeszcze ją w sobie odnaleźć – ODWAGA! Odwaga, by podążać własną drogą! Kolejna ważna cecha, którą warto w sobie umacniać to…bez niej po prostu nic się nie udaje. Wiesz już co nią jest? Poznaj każdą opowieść i napisz nam co jest dla Ciebie najważniejszym składnikiem, aby Twoje marzenia nabierały realnych kształtów. Czekamy na Twoje komentarze. Miłego oglądania Marzyciele.

#1 Walt Before Mickey, Reżyseria: Khoa Le

Kto nie zna uroczej Myszki Mickey? A czy wiecie jak pojawiła się na ekranie? Jaką drogę musiał przejść Walt Disney, by mała, rezolutna myszka mogła cieszyć tyle pokoleń. Film „Walt Before Mickey” pokazuje, jak bardzo w realizacji własnych marzeń ważna jest wiara w to, co chcemy osiągnąć. Ta wiara potrafi czynić cuda.

#2 Dzika droga, Reżyseria: Jean-Marc Vallee

Film oparty na prawdziwej historii znanej pisarki Cheryl Strayed. Zanim jednak napisała bestsellerową książkę o drodze do siebie, na podstawie której powstał film Dzika droga, stoczyła prawdziwą walkę z samą sobą o siebie. Trudna, bolesna wyprawa jakiej podejmuje się bohaterka staje się oczyszczającą terapią, która zmusza Cheryl do udania się znacznie dalej niż na PST (Pacific Crest Trail, którym podąża). Cheryl udaje się w głąb siebie i dociera do najważniejszych zakamarków z którymi musi się zmierzyć, bo wygrać swoje własne życie.

#3 W pogoni za szczęściem, Reżyseria: Gabriele Muccino

Ta historia to dowód na to, że niemożliwe nie istnieje. Jeśli czegoś naprawdę chcesz, potrafisz też to osiągnąć. Naszykuj się jednak na ciężką pracę, dużo nauki i pokory i walcz o swoje marzenia, bo tylko Ty możesz je zrealizować. Oglądając ten przepiękny obraz przygotujcie chusteczki - film wyciska krokodyle łzy.

#4 Sekretne życie Waltera Mitty, Reżyseria: Ben Stiller

Wydaje Ci się, że w swoim własnym życiu grasz drugie skrzypce lub czujesz się jak statysta w cudzej historii? Nie musi tak być, jeśli przełamiesz własne bariery, opuścisz strefę komfortu i udasz się w nieznaną dotąd podróż, która pokaże Ci kim naprawdę jesteś. Odważ się zagrać główną rolę w swoim własnym życiu. Tak naprawdę jest to jedyna rola, jaka Ci przysługuje więc wykonaj ją najlepiej jak potrafisz.

#5 La La Land, Reżyseria: Damien Chazelle

Marząca o karierze aktorskiej dziewczyna i marzący o karierze muzycznej chłopak. Czy takie marzenia da się połączyć z rodzącym się uczuciem pomiędzy tą dwójką? Piękna opowieść nie tylko o marzeniach i miłości, ale o wspieraniu się nawzajem i umiejętności pozostania w zgodzie ze sobą.

#6 Merida Waleczna, Reżyseria: Brenda Chapman, Marc Andrews

Kiedy mała dziewczynka zamiast zabawy lalkami wybiera wspinaczki po drzewach i szybką jazdę na swoim wiernym kucyku, możemy być pewni, że mamy do czynienia z niepowtarzalną i bardzo pewna siebie postacią. Merida może jeszcze nie wie czego chce, ale wie z całą pewnością czego nie chce i nikt, nie zmusi ją do działania wbrew sobie. Możemy pozazdrościć jej odwagi, sprytu i pięknych rudych włosów, które sprawiają, że jest jeszcze bardziej wyjątkowa.  

#7 Wszystko za życie, Reżyseria: Sean Penn

Młody człowiek zaraz po studiach postanawia wyruszyć w samotną podróż. Pozbywa się wszystkiego, opuszcza rodzinę i rozpoczyna długą i krętą drogę w głąb swojej duszy. Obraz dostarcza wielu przemyśleń nad życiem i sensem istnienia. Skłania do refleksji nad faktem posiadania. Bohater stawia na być, nie mieć, a po zakończonym seansie my również zastanowimy się czego tak naprawdę najbardziej potrzebujemy w życiu.

#8 Mała Miss, Reżyseria: Valerie Faris, Jonathan Dayton

Osiąganie własnych marzeń, to przede wszystkim ogromna wiara w siebie i w swoje marzenie. Wtedy nic i nikt nie sprawi, że choć na chwilę stracisz uśmiech na twarzy dążąc do swojego marzenia. Taka jest Olive, główna bohaterka, która namawia całą swoją rodzinę, by pomogli jej w osiągnięciu swojego celu. Cudownie pozytywna dziewczynka i szalona rodzinka, która sprawia, że wszystko staje się możliwe.

#9 Ze wszystkich sił, Reżyseria: Nils Tavernier

Dopóki nie spróbujesz nigdy się nie dowiesz na co tak naprawdę Cię stać. A stać Cię na więcej, dużo więcej niż możesz przypuszczać. Odwaga to klucz do sukcesu. Determinacja i wiara w to, że się uda. A kiedy wydaje Ci się, że nie starcza już sił przypomnij sobie, po co zacząłeś i dla kogo. Wtedy sił starczy Ci jeszcze na dużo więcej. Wzruszający film o trudnych relacjach ojca z synem.  Ich wspólna droga do porozumienia i walki o spełnianie marzeń doprowadzi ich do kresu sił fizycznych. Kto okaże się silniejszy – wysportowany ojciec, czy niepełnosprawny syn poruszający się na wózku?  Finał filmu na pewno Cię zaskoczy i sprawi, że wstaniesz z kanapy i zmierzysz się z własnymi ograniczeniami. Naprawdę nie ma na co czekać.

#10 Rocky, Reżyseria: John G. Avildsen

Kto nie zna tego filmu, tego bohatera, który nie poddaje się nawet wtedy, gdy podczas walki na ringu przestaje widzieć swojego przeciwnika. Rocky Balboa to wzór na to, że wytrwałość, siła, odwaga to cechy, które można i należy doskonalić, ćwiczyć. Przygotowanie się do osiągania swojego celu to trudna i ciężka praca, ale tylko dzięki temu mamy szansę na wygraną. My możemy ten film oglądać w nieskończoność i za każdym razem powoduje w nas ten sam przypływ energii i pozytywnych wrażeń. Rocky Balboa to legenda, którą warto sobie przypominać.

Jeśli oglądałeś film, którego nie ma na naszej liście, koniecznie daj nam znać. A może Twoje życie to gotowa historia na inspirujący film? Jeśli tak, napisz do nas (z dopiskiem "Spełnione marzenie"). Może to właśnie Twoją historię opiszemy na naszym blogu, a Ty dołączysz do Prawdziwych Marzycieli, którzy inspirują jak osiągnąć upragniony cel.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Paula
2022-05-25
Bardzo dobry wpis i fajny blog :) Polecam rozwinięcie tematu albo obejrzenie po prostu z ciekawości nieco historii reżyserii, jak to było kiedyś grane i produkowane :) https://cyfrowa.tvp.pl/video/sztuki-audiowizualne,zblizenia-magazyn-filmowy-cz-1,58555871
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-10-25

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.