o prezentach

Sprezentuj Sobie Wymarzony Weekend na Zakończenie Lata

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Koniec sierpnia zawsze oznacza jedno – wakacje na finiszu. Przed nami ostatni weekend beztroski i, choć afrykańskie temperatury już z całą pewnością nie powrócą, warto przeżyć go jak najlepiej. My podrzucamy kilka pomysłów, a Ty zastanów się, jak wyglądałby Twój wymarzony ostatni wakacyjny weekend. Nie patrz na budżet, załóż, że pogoda będzie sprzyjająca – puść wodze fantazji i zaplanuj, choćby na niby, przygodę życia. O pomysłach na wymarzony weekend pisaliśmy już na naszym blogu, jednak chcemy rozwinąć ten temat i podrzucić więcej nietypowych propozycji. Mamy nadzieję, że znajdzie się podczas niej czas na jednen z naszych pomysłów!

Zwiedzanie w nowej odsłonie!

Zwiedzanie wcale nie musi być nudne – warto przyjąć właśnie taki punkt widzenia, gdy planuje się wyprawę. Jeżeli będzie to zwiedzanie miasta czy większej aglomeracji, dobrze byłoby sprawdzić, jakie ciekawe środki transportu są w ofercie. Coraz częściej pojawia się możliwość przejazdu rowerem tandemowym oraz segwayem. Z całą pewnością są to niecodzienne formy przemieszczania się, dlatego warto je wypróbować. To nie tylko pomysł na alternatywne zwiedzanie, lecz także gwarancja dobrej zabawy i możliwość doświadczenia czegoś nowego. Jeżeli masz ochotę wyznaczyć swoją własną trasę wycieczki – te propozycje są właśnie dla Ciebie!

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie ostatniego weekendu wakacji może być wycieczka tematyczna. Jeżeli jesteś koneserem chmielowego trunku, polecamy zwiedzanie Tyskiego Browarium lub wyprawę warszawskim piwnym szlakiem – podczas obu wycieczek dowiesz się o historii tego alkoholu, posłuchasz interesujących anegdot i oczywiście będziesz miał możliwość spróbowania kilku rodzajów piwa.

Wycieczki nie tylko z przewodnikiem

Poziom adrenaliny z całą pewnością podniesie zwiedzanie tajemniczej kopalni uranu w Kowarach. Jeżeli jesteś ciekawy świata, lubisz nowe wyzwania i zastanawiasz się, co kryje się pod powierzchnią Ziemi, ekstremalna wyprawa po podziemnych korytarzach to zdecydowanie opcja dla Ciebie. Dodatkową atrakcją może być zjazd w nieczynnym szybie górniczym, którego dno pokrywa lśniąca tafla wody.

Koniec wakacji to także dobry czas na wyruszenie na górski szlak. Wtedy na trasach jest mniej turystów i w spokoju można delektować się pięknem natury oraz niczym niezmąconą muzyką przyrody. Jeżeli jesteś zagorzałym taternikiem, warto podjąć nieco trudniejsze wyzwanie niż przechadzka na Kasprowy Wierch czy wędrówka nad Morskie Oko. Wejście na Mnicha – to dopiero wymarzona końcówka wakacji dla miłośnika gór!

Spełnij swoje marzenie podczas wolnego weekendu

Powyższe propozycje nie zapełniają całego weekendu – można je wkomponować w plan dnia i jeszcze zostanie czas na inne atrakcje. A gdyby tak zaplanować dwa dni, tak porządnie – od A do Z? Proszę bardzo – można wyjechać za miasto do totalnej głuszy i w niej spędzić ostatni weekend wakacji. Ale można też z takiego pomysłu zrobić zupełnie ekstremalną wyprawę survivalową i to już za całą pewnością będzie weekend, który na długo zapadnie w pamięć.

od 349 zł
od 199 zł od 179 zł

Przeżycia weekendowe

Warto też zastanowić się, czy jest coś, czego nie udało się doświadczyć na przestrzeni wakacji i… właściwie dlaczego by nie zrealizować swojego marzenia w ostatni wakacyjny weekend? Może marzyłeś o beztroskim locie paralotnią, ekstremalnym skoku spadochronowym, błotnistej wyprawie po bezdrożach w aucie z napędem 4×4 albo żeglarskiej przygodzie spod pirackiej bandery? Do dzieła – sprezentuj sobie niezapomniane wrażenia, złap je na wędkę i dołącz do letniej kolekcji. Żadne materialne pamiątki nie zastąpią wspomnień :)

Pamiętaj, grunt to wyobraźnia i chęć sięgania po marzenia! Więcej inspiracji znajdziesz w kategorii Weekendy i Wycieczki. Jeżeli przyszedł Ci do głowy ciekawy pomysł na niezapomniany weekend – napisz do nas i podziel się swoimi propozycjami.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2019-10-08

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.