o prezentach

5 Cech Prawdziwego Marzyciela

Ocena artykułu: 4.5/5(2 opinie)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Marzycielem się nie bywa, marzycielem się jest! To właśnie dzięki tym, którzy potrafią marzyć, możemy cieszyć się wieloma osiągnięciami z najróżniejszych dziedzin. Podróżnicy, naukowcy, przedsiębiorcy, pisarze, architekci… Każdy z nas ma w sobie coś z marzyciela, pragnie więcej, chce wypełnić swoje życie chwilami, które przyniosą radość nie tylko nam samym, lecz także innym.

Z okazji obchodzonego 8 września Dnia Marzyciela zebraliśmy 5 cech prawdziwego marzyciela. Sprawdź, czy jesteś jednym z nich!

1. Marzyciel zmaga się ze światem

Wychodzi poza schematy i walczy z ograniczeniami. Jest kreatywny. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, jeżeli na czymś mu zależy, dołoży wszelkich starań, by to osiągnąć. Jednak determinacja nie przesłania mu tego, co najważniejsze. Dba o relacje z bliskimi, potrafi odpoczywać, cieszy się małymi rzeczami i osiągnięciami.

2. Marzyciel jest optymistą

Uśmiecha się do świata. Wie, że po deszczu zawsze wychodzi słońce i że każdy problem da się rozwiązać. Pomaga. Jeżeli poprzez realizację swoich marzeń może kogoś uszczęśliwić, robi to. W dążeniu do celu jest cierpliwy. Potrafi planować, ale nie boi się spontanicznych pomysłów. Nie żałuje złych decyzji, wyciąga wnioski. Nie krytykuje. Służy dobrą radą. Zaraża radością i pozytywnym podejściem do życia. Ludzie dobrze czują się w jego towarzystwie.

3. Marzyciel nie poddaje się

Wie, że realizacja marzeń to wyprawa na szczyt góry, a nie droga usłana różami. Zdaje sobie sprawę z różnych trudności, wyrzeczeń i potrzeby ciężkiej pracy. Ma świadomość, że może się potknąć, ale nie poddaje się. Jest konsekwentny i cierpliwy. Nie przerażają go małe kroczki w drodze na szczyt – wie, że z góry widać lepiej, ale żeby na nią dotrzeć, trzeba robić postoje, by złapać oddech i nabrać sił. Cieszy się z małych sukcesów.

4. Marzyciel buja w obłokach

Jednak nie marzy o niebieskich migdałach! Nigdy nie stoi w miejscu. Zdobywa nowe umiejętności, uczy się, poszerza horyzonty, podróżuje, czyta, smakuje. Chce wiedzieć więcej. Ma różne zainteresowania, jest ciekawy świata. Pyta. Chętnie dyskutuje, dzieli się swoimi pomysłami. Jest otwarty na nowe znajomości. Racjonalnie podchodzi do swoich marzeń, dlatego zgłębia interesujące go tematy. Nie boi się tego, co nowe. Wychodzi naprzeciw wyzwaniom.

5. Marzyciel kolekcjonuje przeżycia

Ma świadomość, że przedmioty dają chwilową radość. Koncentruje się na doświadczaniu, zapamiętywaniu chwil, momentów, widoków, dźwięków. Ma dobrą pamięć. Skrzętnie przechowuje wspomnienia – chętnie do nich wraca. Uwiecznia przeżycia, chwyta emocje. Fotografuje. Uśmiecha się do tego, co było. Dba o tych, na których mu zależy. Robi wszystko, by wspólnych wspomnień było jak najwięcej. Docenia każdą, nawet najbardziej prozaiczną czynność dnia.

A teraz odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie: jesteś szczęśliwy?

Zastanów się, pomyśl chwilę. Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, wszystko wskazuje na to, że jesteś prawdziwym marzycielem. Bo ci, którzy realizują swoje marzenia i cieszą się życiem, są prawdziwymi szczęśliwcami. Marzyciel to człowiek szczęśliwy.

Pssst! Spraw radość bliskiemu i podaruj mu możliwość realizacji marzenia. Polecamy Pakiet Marzeń dla Niej i Pakiet Marzeń dla Niego, czyli pakiety pełne atrakcji, spośród których obdarowane osoby mogą wybrać tę, która najbardziej przypadnie do gustu.

Ocena artykułu: 4.5/5(2 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2017-08-31

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.