o prezentach

4 żywioły. Tydzień pierwszy - Powietrze!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2022-06-09

Marzenia zaklęte w czterech żywiołach. Cykl pierwszy: POWIETRZE

Mamy wiosnę! W końcu pozbyliśmy się mrozu, śniegu i szarego nieba.  Wiele naszych atrakcji rozpoczyna właśnie swój sezon i czeka na spragnionych przygód marzycieli. Stworzyliśmy cykl składający się z atrakcji związanych z czterema żywiołami. Artykuły poświęcone pozostałym trzem żywiołom znajdziesz tutaj: woda, ziemia, ogień.

Atrakcje powietrzne. Jak to jest latać?

Marzenie, aby latać, wzbijać się i unosić ponad chmurami, sięga od początku istnienia człowieka. Przez wieki próbowaliśmy naśladować ptaki, które beztrosko szybowały ponad naszymi głowami. W końcu — niemożliwe stało się możliwe. Pojawiły się lotnie, samoloty, szybowce, a pragnienie zatopienia się w kłębach chmur i spojrzenia na ziemię z wysokości kilkuset metrów stało się całkiem realne. Co więcej – loty indywidualne są w tej chwili dostępne dla każdego, bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Możliwość oderwania się od rutyny i codziennych obowiązków stało się również popularnym pomysłem na prezent. To symbol wolności, szczerych emocji i nieograniczonej radości. Gdzie i jak zorganizować podniebną przygodę? Jaki lot wybrać?

Skrzydło nad głową, czyli lotnie

Lot paralotnią i motolotnią jest idealny dla osób, które chcą poczuć pęd wiatru na własnej skórze. W paralotni lub motolotni nie jesteście ograniczeni wnętrzem statku powietrznego, możecie pomachać nogami, unieść ręce i poczuć wiatr, prędkość, wolność. Paralotnia, motolotnia, motoparalotnia… czym to się właściwie różni? Piszemy o tym na naszym blogu. Zobacz artykuł motolotnia, paralotnia, motoparalotna — różnice i podobieństwa i poznaj szczegółowy opis, różnice i podobieństwa.

od 159 zł od 143 zł
od 179 zł od 161 zł
od 239 zł od 215 zł

Podniebna żegluga — lot balonem

Doświadczenie lotu pierwszym latającym pojazdem to przygoda, która łączy niezapomniane emocje z upragnioną ciszą i spokojem. Taki lot przypomina łagodną żeglugę po bezkresnym oceanie. Widoki z takiej perspektywy to coś, co pamięta się do końca życia. Lot balonem może być oderwaniem od codziennego pędu, ale też pomysłem na magiczne zaręczyny lub prezent ślubny.

Lot balonem to jedna z ulubionych powietrznych atrakcji naszych marzycieli

Beztroskie szybowanie — lot szybowcem

Szybowiec to statek powietrzny bez napędu. Jego działanie może być dla wielu zagadką, ale sam lot – niesamowitym przeżyciem. Lot szybowcem będzie idealną przygodą dla tych, którzy lubią adrenalinę w kontrolowanej dawce. Unoszenie się kilkaset metrów nad ziemią wzbudza mnóstwo emocji, ale sam lot jest raczej spokojny i pozwala na podziwianie pięknych krajobrazów.

Skok ze spadochronem — realistyczna symulacja

Skok ze spadochronem to bez wątpienia porządny zastrzyk adrenaliny. Jest jednak sposób, aby przeżyć porównywalne emocje, nie odrywając się od ziemi... w aerotunelu, czyli symulatorze swobodnego spadania. W tunelu aerodynamicznym wentylatory o ogromnej mocy wytwarzają strumień powietrza, który sprawia, że uczestnik unosi się w powietrzu i — po prostu — może latać. To bardzo realistyczna symulacja dla tych, którzy z jakichś powodów nie mogą zdecydować się na właściwy skok spadochronowy z wysokości 4 kilometrów nad ziemią. Więcej o lotach w aerotunelu piszemu w specjalnym artykule o przygodzie w aerotunelu.

Piękno krajobrazów — loty widokowe

Jeżeli zawsze podczas wakacyjnych podróży wybieracie rejsy łódką po rzece, wchodzicie na wysokie zabytkowe budynki, aby oglądać panoramę miasta, musicie wypróbować loty widokowe. Najbardziej popularną opcją przelotów widokowych są loty samolotem Cessna. Jest to mały samolot silnikowy, w którym z pewnością poczujecie się bezpiecznie. Na start możesz wypróbować lot widokowy nad Warszawą.

Dość nietuzinkowym sposobem podziwiania panoramy okolicy jest też Lot widokowy wiatrakowcem. Wiatrakowce to stosunkowo mało znane statki powietrzne. Są niewielkich rozmiarów i na pierwszy rzut oka przypominają helikopter – mimo że znacząco różnią się od nich pod względem sposobu latania. Lot wiatrakowcem, ze względu na swoją małą popularność, to oryginalny prezent dla miłośnika lotnictwa.

Panie pilocie, marzenia w samolocie!

Dla osób, które interesują się lotnictwem lub ciągnie ich w powietrze… Jeżeli masz niezaspokojony apetyt na nowe, emocjonujące doznania, a jako dziecko marzyłeś o zawodzie pilota – Pierwszy kurs pilotażu jest dla Ciebie. Kurs pilotażu umożliwia osobom bez doświadczenia lotniczego zasmakowania wrażeń za sterem samolotu. Składa się z części teoretycznej i praktycznej. W prosty sposób możesz uczynić pierwszy krok do zrealizowania pasji lotniczej.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Śledzi nowości, testuje marzenia i smakuje kuchnie świata, bo nigdy nie wiadomo, gdzie czeka spełnienie marzeń! Na swojej "bucket list" ma m.in. skok ze spadochronem i spacer z alpaką.

Data publikacji: 2018-03-29

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.