Pierwszy kurs pilotażu

BESTSELLER

Opis

Pierwszy kurs pilotażu to lot zapoznawczy z przygotowaniem dla 1 osoby, który może stanowić wstęp do dalszej przygody z lotnictwem. 

Kurs pilotażu to okazja, by rozpocząć swoją przygodę z lotnictwem. Szkolenie dzieli się na część teoretyczną i praktyczną. Podczas kursu zapoznasz się z zasadami aerodynamiki, budową samolotu, urządzeniami i przyrządami, które się w nim znajdują oraz zasadami bezpieczeństwa i przepisami, obowiązującymi w przestrzeni powietrznej. Część teoretyczna trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od wybranej lokalizacji.

W części praktycznej kandydat na pilota odbywa swój pierwszy lot zapoznawczy. Co to jest lot zapoznawczy? To krótki lot okrężny, który wykonujesz pod opieką zatwierdzonej organizacji szkoleniowej. Loty zapoznawcze wykonuje się, by pozyskać nowych pilotów lub zachęcić do sportów powietrznych czy latania rekreacyjnego. Mówiąc prościej: lot zapoznawczy pozwala Ci sprawdzić, czy latanie sprawia Ci przyjemność, ciekawi Cię i chcesz się w tym kierunku rozwijać (np. pozyskując licencje).

SAMOLOTY SZKOLENIOWE NA KURSIE PILOTAŻU

Kursy odbywają się na samolotach treningowo-szkoleniowych. W zależności od wybranej lokalizacji będziesz uczyć się na jednym z wymienionych niżej samolotów: 

 • Cessna 150
 • Cessna 172
 • Skyleader 500
 • P 220 ULR
 • EUROSTAR
 • PZL Koliber 150

Pierwszy kurs latania może być okazją do przejęcia sterów. Instruktor oceni Twoje umiejętności i być może pozwoli Ci na samodzielne pilotowanie maszyny, także warto przykładać się na szkoleniu!

PIERWSZY LOT ZAPOZNAWCZY - WYMAGANIA

Loty zapoznawcze podczas kursów pilotażu wykonywane są na samolotach, które mogą przewozić maksymalnie 2-4 osoby (zależnie od szkoły oraz floty, jaką dysponuje). Aby zasiąść u boku pilota, musisz spełnić następujące wymagania: 

 • ważyć maksymalnie 100 kg
 • mieć maksymalnie 190 cm wzrostu
 • być w dobrym stanie zdrowia, bez chorób układu krążenia
 • być trzeźwym 
 • podpisać zgodę na odbycie lotu

Podczas pierwszego kursu pilotażu otrzymasz od prowadzącego pełne szkolenie. Jedyne, co musisz zrobić, to przygotować się na dużą dawkę wiedzy i emocjonujące przeżycie. Całość odbywa się pod czujnym okiem instruktora, więc przygoda jest bezpieczna i będzie najlepszą formą nauki.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO KURSU PILOTAŻU

Termin kursu pilotażu należy ustalić wcześniej. Realizacja atrakcji zależy bowiem od pogody. Kursanci powinni założyć wygodne ubrania, które zapewniają swobodę ruchów. Przyda się obuwie sportowe lub po prostu wygodne buty na płaskiej podeszwie. 

W słoneczne dni polecamy zabrać ze sobą czapkę z daszkiem i okulary przeciwsłoneczne.

Jeśli chcesz, podczas kursu możesz filmować swoją przygodę. Zabierz aparat lub smartfona (możliwość nagrywania sprawdź przy wyborze lokalizacji). 

ILE TRWA LOT ZAPOZNAWCZY?

Loty w ramach kursu pilota samolotu trwają od kilkunastu minut, nawet do godziny. Długość atrakcji uzależniona jest od miejsca jej realizacji. Sprawdź poniżej, gdzie można odbyć kurs pilotażu i wybierz najlepszy dla siebie wariant. 

GDZIE MOŻNA ODBYĆ KURS PILOTA?

W całej Polsce znajdziesz organizacje, które mogą nauczyć Cię latać. Wybierz miejsce, w którym chcesz odbyć swój pierwszy lot zapoznawczy w ramach kursu pilota samolotu: 

CZY PO KURSIE PILOTAŻU MOŻNA LATAĆ SAMOLOTEM?

Pierwszy kurs pilotażu nie wystarczy, by uzyskać licencję, ale będzie świetnym wstępem do dalszego szkolenia. Samoloty, na których odbywają się loty, to w większości jednostki szkoleniowe, dlatego pierwszy kurs pilotażu może być wstępem do uzyskania takich licencji jak LAPL(A), PPL(A), CPL(A) lub ATPL. 

Wybrana licencja pilota pozwala odpowiednio na samotne turystyczne podróże lub loty komercyjne. Szkolenie lotnicze w wersji podstawowej, uprawnia jedynie do lotów niekomercyjnych. Oznacza to, że po zdobyciu uprawnień, można latać samodzielnie i przewozić znajomych bezpłatnie. Oczywiście, jeśli tylko chcesz, nauka latania może trwać dłużej, a kariera stoi przed Tobą otworem. 

KURS PILOTAŻU - CENA

Cena kursu pilotażu zależy głównie od tego, jak długo trwać będzie sam lot. Na koszt składa się opieka profesjonalnego pilota, paliwo i wszelkie pozwolenia. Pierwszy kurs pilotażu odbędziesz już w cenie poniżej 500 zł. Dłuższe loty (60-90 minut) będą kosztowały około 1500 zł. Wybierz wariant długości lotu i dogodną lokalizację. 

VOUCHER NA PIERWSZY KURS PILOTAŻU 

Jeśli szukasz prezentu dla osoby, która nie boi się wyzwań — wybierz voucher na pierwszy kurs pilotażu. To świetny prezent nawet dla osoby, która nigdy nie latała samolotem! Podaruj voucher na prezent urodzinowy tacie, bratu, mężowi lub przyjacielowi, który chciałby spróbować swoich sił za sterami samolotu. Pierwszy kurs pilotażu pozwoli mu poznać tajniki lotnictwa i zakochać się w oglądaniu świata z góry.

Pierwszy kurs pilotażu to prezent, który sprawdzi się zarówno dla niego, jak i dla niej. Voucher ucieszy każdą kobietę, którą fascynują przestworza. To genialny pomysł na prezent z okazji urodzin dla dziewczyny lub pod choinkę dla osoby, która uwielbia adrenalinę. 

Aby poznać czas trwania, lokalizację i inne szczegóły WYBIERZ MIASTO / WARIANT
Opinie
Ocena 4.9/5 (250 opinii)

Opinie

DODAJ OPINIĘ 4,9/5
na podstawie 250 opinii

5

226

4

18

3

6

2

0

1

0

Tylko Klienci którzy kupili lub zrealizowali usługę mogą ocenić produkt. Aby wystawić opinię, należy skorzystać z adresu e-mail wykorzystanego przy zakupie lub rezerwacji.

Wszystkie recenzje zatwierdzane są przez moderatora, publikujemy wybrane opinie.

Publikujemy również odpowiedzi na mailowe ankiety satysfakcji wysyłane po realizacji usługi.

Opinie

4,9/5
na podstawie 250 opinii

5

226

4

18

3

6

2

0

1

0

Umieszczamy tylko zweryfikowane treści. Tylko Klienci którzy kupili lub zrealizowali usługę mogą wystawiać opinie. Aby wystawić opinię, należy skorzystać z adresu e-mail wykorzystanego przy zakupie lub rezerwacji.

Wszystkie recenzje zatwierdzane są przez moderatora, publikujemy wybrane oceny.

Jako opinie publikujemy również odpowiedzi na mailowe ankiety satysfakcji wysyłane po realizacji usługi.

Pierwszy kurs pilotażu (Wrocław)data: 2023-09-25
Super przeżycie, niesamowite widoki i opanowany instruktor. Mam nadzieję, że jeszcze wrócę za stery samolotu ;)
Pierwszy kurs pilotażu (Wrocław)data: 2023-09-24
Świetna sprawa, polecam każdemu!
Pierwszy kurs pilotażu (Wrocław)data: 2023-08-24
Marzenia się spełniają... Cudowna przygoda.... Polecam każdemu komu serce mocniej biję na widok lecącego samolotu
Pierwszy kurs pilotażu (Wrocław)data: 2023-08-21
Bardzo miły pilot Tomasz idealnie odpowiedział na wszystkie moje pytania, sam pilotaż i lot- idealny. Jestem bardzo zadowolona.
Pierwszy kurs pilotażu (Wrocław)data: 2023-08-21
Super prezent na spełnienie marzeń o lataniu Polecam początkującym lotnikom
Pierwszy kurs pilotażu (Wrocław)data: 2023-08-20
Świetna ekipa na miejscu i bardzo przyjemny lot
Pierwszy kurs pilotażu (Poznań (30 minut lotu + wykład))data: 2023-07-25
Voucher, który otrzymałem był wielką niespodzianką dla mnie, to prezent urodzinowy od wspaniałych ludzi. Przeżycie niesamowite, widoki wspaniałe - a to, że miałem możliwość samodzielnego pilotowania samolotu - to po prostu spełnienie marzeń!!! Bardzo dziękuję Panu Krzysztofowi, który wprowadził mnie w temat pilotażu - wspaniały człowiek, bardzo kontaktowy i bardzo ciekawie opowiadający o samolotach. Masz marzenie? chcesz by się spełniło? Polecam, www.katalogmarzen.pl ma wiele ciekawych opcji, na pewno coś znajdziesz dla siebie. Ja już wiem jak to jest i chętnie powtórzę to!!!
Pierwszy kurs pilotażu (Kraków (20 minut))data: 2023-07-21
Super przygoda. Świetny prezent dla pasjonatów lotnictwa i nie tylko!
Pierwszy kurs pilotażu (Poznań (30 minut lotu+ wykład))data: 2023-07-20
Prezent realizowałem w drugim terminie - na pierwszy nie udało mi się dojechać. Pilot z którym latałem wykazał się ogromną wiedzą i kompetencją w dziedzinie lotnictwa, to plus poczucie odpowiedzialności było niejednokrotnie oddzielane bardzo wysmakowanym dowcipem które pomagało zwłaszcza w czasie lotu. Polecam wszystkim którzy marzą o karierze pilota ale i tym którzy chcieliby się po prostu przelecieć małym samolotem szkoleniowym. Pana Pilota Jana serdecznie pozdrawiam.
Pierwszy kurs pilotażu (Kraków (1 godzina))data: 2023-09-20
Pierwszy kurs pilotażu (Warszawa (60 minut))data: 2023-09-19
Pierwszy kurs pilotażu (Kraków (20 minut))data: 2023-09-10
Pierwszy kurs pilotażu (Poznań (30 minut lotu+ wykład))data: 2023-09-08
Twoja opinia
Ocena
×
Zasady dodawania opinii
 1. Nie używaj zwrotów powszechnie uznanych za wulgarne, obraźliwe lub nawołujących do przemocy
 2. Nie umieszczaj linków do innych stron i portalii
 3. Umieszczej tylko treśći związane z realizacją opiniowanej usługi i tylko we własnym imieniu
 4. Nie umieszczej treści naruszających prawo, zawierających treści reklamowe lub o charakterze komercyjnym
 5. Nie umieszczaj swoich ani cudzych danych osobowych, teleadresowych itp.
 6. Postaraj się o ocenę obiektywną i użyteczną dla innych użytkowników

Komentarze, które nie spełniają powyższych zasad mogą nie zostać opublikowane na stronie KatalogMarzeń.pl

Zdjęcia Marzycieli

Zdjęcia naszych klientów z realizacji usługi

Pytania Marzycieli

Monika
Pierwszy kurs pilotażu
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy nadal jest aktualna oferta: Pierwszy kurs pilotażu Warszawa (lot 60 min) 969 zł? A także jakie terminy są do realizacji? Z poważaniem Monika Kamelska
Odpowiedź
Tak, oferta jest aktualna. Terminy są ustalane indywidualnie przy czym loty są realizowane do końca października a w kolejnym sezonie od kwietnia. Voucher jest ważny 12 miesięcy więc z pewnością uda się ustalić dogodny dla Państwa termin.
Maciej
Pierwszy kurs pilotażu (Kraków (40m.))
Witam,chciałbym zakupić voucher pierwszy kurs pilotażu w opcji Kraków 40 min za 389 zł,jest taka opcja dostępna w pazdzierniku?
Odpowiedź
Loty odbywają się od kwietnia do grudnia przy dobrych warunkach pogodowych.

Polecamy także:

Pierwszy kurs pilotażu
314 - 1 619 zł
OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
X
Zawartość koszyka (0)

Marzycielu! Twój koszyk jest jeszcze pusty. Dodaj do niego kilka przeżyć i spełnij marzenia swoich bliskich :)

Szukasz inspiracji? Sprawdź nasze najlepsze prezenty :)