Nauka jazdy na deskorolce
(8 opinii) od 99 zł

Załadowano 1 z 1 dostępnych

Nauka jazdy na deskorolce – świetny pomysł na prezent

Do tego, że indywidualna lekcja jazdy na deskorolce pod okiem prawdziwego mistrza do doskonały prezent, nikogo nie trzeba chyba szczególnie przekonywać. Warto za to podać kilka powodów, dla których nauka jazdy na deskorolce może być pomysłem na upominek dla każdego.

Po pierwsze, jak każdy inny sport, jazda na „desce” to sposób na spalenie zbędnych kalorii i produkcję endorfin, nie bez przyczyny nazywanych hormonami szczęścia.

Po drugie, uprawiając tę dyscyplinę, spędzimy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu, dzięki czemu dostarczymy naszemu organizmowi świeżego powietrza i wzmocnimy jego odporność.

Co więcej, voucher na naukę jazdy na deskorolce to niebanalny sposób na odmłodzenie, a nawet powrót do czasów dzieciństwa. Chyba każdy choć przez kilka chwil próbował utrzymać równowagę na wprawionej w ruch desce na kółkach. Teraz nadarzy się szansa, aby to powtórzyć.

Jak nauczyć się jeździć na deskorolce?

Odpowiedź na to pytanie z pewnością znają doświadczeni trenerzy, którzy zaopiekują się każdym, kto będzie chciał poznawać tajniki tego sportu. Niewątpliwymi mistrzami jazdy na deskorolce są Amerykanie, a za pionierów tego sposobu spędzenia wolnego czasu uważa się Kalifornijczyków. To oni, w latach 40. XX wieku jako pierwsi rozpoczęli popularyzację jazdy na deskorolce.

Co ważne, kiedy już opanujemy zdolność jazdy, będziemy mogli przejść do znacznie bardziej zaawansowanej części zajęć związanej ze skateboardingiem. W tym przypadku chodzi po prostu wykonywanie najróżniejszych, zapierających dech w piersiach ewolucji z wykorzystaniem deskorolki. Salta, wyskoki i obroty to tylko niektóre propozycje figur, które z pewnością zaprezentują trenerzy.

Deskorolka i nie tylko – voucher dla fanów nowości

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej deskorolki jest, znacznie słabiej znany, longboard. Różnica pomiędzy nim a „deską” polega na rozpędzeniu się do prędkości mogącej dojść nawet do 130 km/h i mknięciu przed siebie w tym zawrotnym tempie.

Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, dzięki znacznie masywniejszym niż w przypadku deskorolki kółkom i większej długości, jazda na longboardzie może się szybko okazać naprawdę emocjonującym sportem, który wywołuje prawdziwe wystrzały adrenaliny.

Ja przygotować się do nauki jazdy na deskorolce?

Jeśli sami otrzymaliśmy w prezencie voucher na naukę jazdy na deskorolce albo już wkrótce planujemy go podarować komuś bliskiemu, warto wcześniej zapoznać się ze sposobem przygotowania do lekcji. Przede wszystkim pamiętajmy o wygodnym, sportowym i nieograniczającym ruchów ubraniu. Istotne są również zasłonięte kolana i łokcie, które mogłyby zostać boleśnie otarte w przypadku ewentualnego upadku.

Kiedy już dotrzemy na miejsce, w którym zaplanowana została nauka jazdy na deskorolce, zostaniemy dodatkowo wyposażeni w trwały i chroniący głowę przed uszkodzeniem kask. Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, czy jesteś prawdziwym mistrzem, który po prostu chce poćwiczyć kolejne akrobacje i doszkolić technikę. Kask i ochraniacze to absolutna podstawa wyposażenia każdego skatera. Dopiero ich obecność sprawia, że każda lekcja jazdy na deskorolce będzie naprawdę bezpieczna.