NOWOŚĆ
Nauka kitesurfingu
Nauka windsurfingu
(13 opinii) 169 zł
NOWOŚĆ
Kurs kitesurfingu
od 2 499 zł

Załadowano 3 z 3 dostępnych

Kite i windsurfing – czym się od siebie różnią?

To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, które nie miały dotychczas styczności z żadną z tych dyscyplin. W obu spotach do przemieszczania się zawodnik wykorzystuje deskę, która jednak w przypadku kitesurfingu jest na stałe przytwierdzona do stóp.

Dodatkowo, kitesurfing polega na napędzaniu deski przy pomocy latawca, który unosi się dzięki silnym podmuchom wiatru. Na pozór zasada ta brzmi podobnie do reguł panujących w windsurfingu, jednak, aby unieść ogromny latawiec potrzeba znacznie więcej siły niż w przypadku wybrzuszania żagla.

Poza tym, wind i kitesurfing są aktywnościami, które przysparzają naprawdę wielu powodów do radości i sprawiają, że czas spędzony na świeżym powietrzu mija w mgnieniu oka.

Jak przygotować się do zajęć wind albo kitesurfingu?

Przede wszystkim należy ubrać się w specjalną, neoprenową piankę. Taki strój zapewni odpowiednią temperaturę ciała przy każdych warunkach atmosferycznych i ochroni organizm przed wychłodzeniem nawet w przypadku kontaktu z wodą.

Co więcej, nająć dłuższe włosy, warto je związać lub spiąć. Dzięki temu nie będą przeszkadzały i rozpraszały pływającego podczas najtrudniejszych ewolucji. Koniecznie zrezygnujmy też z ewentualnej biżuterii. Niewielki pierścionek czy bransoletka mogą nie tylko ulec zniszczeniu podczas zajęć, ale również przypadkowo, lecz dotkliwie uszkodzić skórę.

Voucher na trening windsurfingu – prezent dla małych i dużych

Pierwsze kroki w sportach wodnych można postawić absolutnie w każdym wieku. Wystarczy odrobina samozaparcia i dobre chęci, a także gotowość na niespodzianki, o które w wodzie nietrudno. Pamiętaj o tym i przy najbliższej okazji podaruj swoim bliskim voucher z Katalogu Marzeń na kurs windsurfingu.

Zapracowanych na co dzień rodziców i przyjaciół, którzy ramię w ramię chcieliby spróbować czegoś nowego, zachwyci natomiast możliwość wzięcia udziału w lekcji windsurfingu dla dwojga. Wybuchom śmiechu i doskonałej zabawie nie będzie końca, a stworzone razem wspomnienia zostaną z obdarowanymi na długie lata.

Kto wie, być może okaże się, że taki prezent z wiatrem i wodą w tle stał się początkiem ich kolejnej wielkiej, wspólnej pasji…?

Pierwsze kroki z latawcem – poznaj kitesurfing

Szukającym nowych i naprawdę silnych wrażeń szczególnie polecamy natomiast zajęcia z podstaw kitesurfingu. W jaki sposób manewrować latawcem, kiedy też złapie już powietrze? Jak duży może być taki latawiec? Co zrobić, aby się zatrzymać albo zmienić kierunek płynięcia? Na wszystkie pytania odpowie doświadczony instruktor.

Co ciekawe, swoich sił w kitesurfingu będzie można spróbować nie tylko na Helu, ale również w Dąbrowie Górniczej. Dzięki temu, swoje marzenie o wielkich emocjach będzie mógł przeżyć każdy, kto będzie miał w sobie odrobinę odwagi.