o prezentach

Lot w tunelu aerodynamicznym - jak to wygląda?

Data aktualizacji: 2020-10-27

Lot w tunelu aerodynamicznym symuluje swobodne spadanie. W tunelu o zamkniętym obiegu powietrza wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o dużej prędkości, dzięki któremu uczestnik może unosić się w powietrzu i jednym słowem — latać.

Odwieczne marzenie człowieka o lataniu w końcu może zostać spełnione – i to bez ponoszenia ryzyka, jakie istnieje podczas uprawiania sportów powietrznych. Lot w tunelu aerodynamicznym to alternatywa dla skoku ze spadochronem. Symulacja jest bardzo realistyczna, a więc emocje nie odbiegają wcale od tych obecnych 4 km nad ziemią! Dzisiaj przybliżymy kulisy lotów w aerotunelu.

Lot w tunelu aerodynamicznym — jak to wygląda?

W trakcie lotu w tunelu uczestnik unosi się do góry i…po prostu lata. Za pomocą siły mięśni może wpływać na kierunek lotu, unoszenie lub opadanie. Nad całą realizacją czuwa instruktor, który daje wskazówki i dba o bezpieczeństwo podczas zabawy. Przed lotem załoga tunelu dobiera dla uczestnika specjalny kombinezon, kask oraz gogle. W takim stylowym stroju można zaczynać szkolenie — czyli krótko, zwięźle i na temat o tym, jak utrzymać prawidłową pozycję w tunelu. Jedna sesja lotu trwa mniej więcej tyle, ile trwa swobodny skok ze spadochronem, czyli od około 1,5 do 3 minut. Kilka minut takiej dawki emocji i adrenaliny to wbrew pozorom bardzo długo!

Lot w aerotunelu jako prezent — czy trafiony?

Spełnienie marzeń bliskiej osoby to nie tylko ogromna radość dla obdarowanego, ale również dla nas. Zwykle jednak przy zakupie nietuzinkowych prezentów zastanawiamy się — czy prezent się spodoba? Czy nie jest zbyt ekstremalny? Czy obdarowany będzie czerpał przyjemność z realizacji? 

Przygoda w aerotunelu to, naszym zdaniem, prezent na każdą okazję – lub nawet bez niej. Upominek w postaci niezapomnianych emocji z pewnością bardziej zapadnie obdarowanemu w pamięć niż typowe, sztampowe prezenty. Lot sprawdzi się jako prezent na osiemnastkę, aby nastolatek mógł wejść w świat w dorosłości w mega ekscytujący sposób. Lot w tunelu aerodynamicznym dla dwojga to natomiast alternatywa dla romantycznych prezentów walentynkowych. Podobno ekstremalne emocje potrafią być świetnym afrodyzjakiem, a lot z pewnością będzie dla zakochanych nowym, ekscytującym wyzwaniem. Nic tak nie zbliża, jak wspólne przeżycia przepełnione endorfinami i adrenaliną! Taka przygoda sprawdzi się również jako prezent dla przyjaciela/przyjaciółki. Na lot w pojedynkę lub we dwoje możecie udać się w kilku lokalizacjach: w Warszawie, Wrocławiu, w Mirosławicach (30 km od Wrocławia), Lesznie, a nawet na Słowacji.

Czy dzieci mogą latać w aerotunelu?

Aerotunel jest dla każdego! Z symulatora lotów mogą korzystać także dzieci (w niektórych lokalizacjach już od 4 roku życia), więc wyprawa do tunelu aerodynamicznego może być pomysłem na rodzinny wypad albo jako prezent z okazji Dnia Dziecka. Z małym dzieckiem możesz polecieć we Wrocławiu, w Mirosławicach pod Wrocławiem lub w Lesznie. Wspólnie poczujcie wolność, jaką niesie ze sobą latanie. A może dla dzieci będzie to początek nowej pasji? Uwaga, bo to naprawdę wciąga! Na kolejne rodzinne wyjście wybierz swobodny lot dla rodziny.

Polecane, bo przetestowane

Nieprzypadkowo zachwycamy się lotem w aerotunelu. Same wypróbowałyśmy jego moc podczas zespołowego wypadu. Tak, lot w aerotunelu to również wyjątkowy sposób na integrację firmową! Latałyśmy w ośrodku FreeFlyCenter w Lesznie, a wszelkie wrażenia towarzyszące podczas lotu były, cóż, nie do opisania. Część z nas miała już „powietrzne” doświadczenia, takie jak skok ze spadochronem, loty. Mogłyśmy dzięki temu nie tylko ocenić poziom emocji panujących w tunelu, ale również porównać je z doznaniami, które tunel ma symulować. Zgodnie stwierdziłyśmy, że lot w tunelu dostarcza równie mocnych wrażeń, co skok ze spadochronem i doładowuje pozytywną energią. Ba, jest to NAPRAWDĘ porządna dawka wrażeń! Czy powtórzymy? Zdecydowanie tak. Tunel aerodynamiczny to miejsce, za którym się tęskni.

Więcej możecie przeczytać w naszej relacji na blogu: Lot w aerotunelu – chcemy jeszcze raz!

Data publikacji: 2018-03-05

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.