o prezentach

Testujemy Lot w Aerotunelu we FreeFlyCenter w Lesznie. Zobacz Naszą Relację!

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
Data aktualizacji: 2021-05-26

Nie ukrywamy, że na ten moment czekałyśmy od chwili, gdy tylko dowiedziałyśmy się, że podczas zespołowego wypadu czeka nas lot w tunelu aerodynamicznym w ośrodku FreeFlyCenter w Lesznie. To tunel aerodynamiczny najbliższy w okolicach Poznania. Niektóre dziewczyny z naszego Katalogowego teamu miały już doświadczenie z lataniem, ale dla większości miała to być pierwsza tego typu ekstremalna przygoda na wysokości. Teraz gdy zdążyłyśmy już trochę ochłonąć, zgodnie stwierdzamy, że lot w aerotunelu w Lesznie to petarda wśród prezentów-przeżyć i wcale nie dziwi fakt, że jest bestsellerem w naszej ofercie! A teraz powiemy Ci dlaczego. :)

Podbródek lekko zadarty, ręce ugięte, nogi wyprostowane

Nie było lekko – zanim odleciałyśmy, musiałyśmy dopełnić wszelkich formalności. Wśród nich między innymi podpisanie regulaminu, że deklarujemy bezwzględne posłuszeństwo instruktorowi, co zapewni nam bezpieczeństwo i przyjemne odbycie lotu. Podpisiki są, zapraszamy na show! I faktycznie, prezentacja umiejętności instruktorów była niesamowita, choć wzbudziła w nas mieszane uczucia – aczkolwiek wszystkie pozytywne. Wśród naszej dziewczeńskiej widowni dało się słyszeć: „WOW!”, „Ale czad!” i inne okrzyki egzaltacji, którą podsycał wzrastający poziom adrenaliny. Tak, od samego patrzenia podnosi się ciśnienie! Ale show must go on… Tylko teraz również z naszym udziałem. Zostałyśmy więc zaproszone do przebieralni, gdzie instruktor wybrał każdej z nas odpowiedni kombinezon. Zwinnie zmieniłyśmy fatałaszki i za chwilę byłyśmy w pomieszczeniu, gdzie odbyło się szybkie szkolenie teoretyczne.

Szkolenie to jest naprawdę ważne – wtedy dowiadujesz się, co zrobić, by lot był poprawnie wykonany i przyniósł jak najwięcej frajdy. Ważna jest pozycja ciała w aerotunelu – podbródek lekko zadarty, ręce ugięte i wyprostowane nogi. W teorii brzmi banalnie, a i przećwiczenie tej pozycji na specjalnym pufie wcale nie jest takie trudne – praktyka natomiast wymaga już sporej koncentracji. Ponieważ w tunelu pogaduszki raczej nie wchodzą w rachubę, podczas szkolenia instruktor objaśnia dwa podstawowe gesty, które ułatwiają komunikację, gdy pionowy strumień powietrza zagłuszy racjonalne myślenie: unieś podbródek i wyprostuj nogi. Powtarzamy się, ale to naprawdę istotne, o czym miałyśmy okazję osobiście się przekonać. Koniec z teorią – kaski, gogle, zatyczki do uszu są, jeszcze tylko selfie i możemy stawić czoła prawom fizyki! Aha, pamiętaj, żeby przed lotem zdjąć biżuterię.

Adrenalina w krystalicznej postaci

Każda z nas odbyła dwa loty po półtorej minuty. Wydaje Ci się, że to krótko? Nic bardziej mylnego. Mimo że lot w tunelu aerodynamicznym nie wymaga od uczestnika specjalnych umiejętności i ponadprzeciętnej kondycji, gwarantujemy, że minimalna praca, którą trzeba wykonać przy utrzymaniu właściwej pozycji ciała, jest naprawdę męcząca – niektóre z nas jeszcze kilka dni po locie czuły zakwasy. Jednak emocje i potężne uderzenie adrenaliny towarzyszące samemu przeżyciu rekompensują wszystko – nawet zgubienie kolczyka! Podczas lotu wykonałyśmy wraz z instruktorem podstawowe figury, które dla nas były totalnie czarną magią, ale gdy później zobaczyłyśmy inne piruety w wykonaniu profesjonalistów, uznałyśmy, że to czarnoksiężnicy, którzy zgłębili tajniki najczarniejszej mocy. Byłyśmy w naprawdę dobrych rękach!

Apetyt rośnie w miarę jedzenia

… a smak adrenaliny jest uzależniający. Wszelkie wrażenia towarzyszące podczas lotu są, cóż – nie do opisania. Można je jedynie porównać do innych. Często mówi się, że lot w tunelu aerodynamicznym to doskonała alternatywa dla skoku spadochronowego. I jest to prawda, bo w tunelu również doświadczasz uczucia swobodnego spadania – tyle że bez lęku przed kilkusetmetrową, niczym nieograniczoną przestrzenią pod nogami. I choć skok ze spadochronem jest bardziej ekstremalny, lot w tunelu dostarcza równie mocnych wrażeń i doładowuje pozytywną energią. Jakie były nasze reakcje po odbytych lotach? Przeważał cytat z klasyka „ Ja chcę jeszcze raz!”, ale wybrzmiała też parafraza „Houston, macie problem – nie wracamy na Ziemię. Bez odbioru!”.

No właśnie, chcemy jeszcze raz, bo warto. A komu polecamy? Ci, którzy pasjonują się sportami ekstremalnymi, na pewno mieli już okazję polatać w aerotunelu – a jeżeli jeszcze nie, zdecydowanie trzeba to nadrobić. Chociażby dla porównania doświadczeń z innymi przeżyciami. Lot w tunelu aerodynamicznym to z całą pewnością idealna przygoda dla fanów adrenaliny i tych, którzy kochają kolekcjonować wspomnienia. Nawet jeżeli nie masz pewności, czy drzemie w Tobie żądne ekstremalnych wrażeń zwierze, spróbuj – nie pożałujesz.

Gwarantujemy, że lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie jest niezapomnianym przeżyciem, i bez zastanawiania się stwierdzamy, że był to strzał w dziesiątkę na liście naszych przeżyć do przetestowania w Poznaniu.

Ocena artykułu: 5/5(1 opinia)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!

Data publikacji: 2016-11-25

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.