o prezentach

Tylko w czerwcu! Zarejestruj się w Klubie Marzycieli, a otrzymasz 50 zł na start! Sprawdź

Madmax 4 x 4 – offroadowe szaleństwo dla każdego

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
Data aktualizacji: 2023-04-20

Czym tak naprawdę jest wolność? Odpowiedzi na to pytanie można mnożyć bez końca, bo przecież każdy z nas może mieć własną, wyjątkową definicję wolności, prawda? Dla jednych wolnością będzie możliwość ucieczki do ciepłych krajów, z dala od niskich temperatur i aury, która z całą pewnością nie zachęca do wyjścia na zewnątrz. Dla innych wolność to popołudnie spędzone w ukochanym mieszkaniu. Bez dzieci, partnera, stale rosnącej listy spraw do załatwienia „na wczoraj”. Bez dwóch zdań znajdą się i tacy, którzy swoją wolność odnajdą w różnorodnych aktywnościach, dzięki którym krew zaczyna szybciej krążyć w żyłach, a serce bije mocniej. O jakich atrakcjach mowa? Choćby o rajdzie w stylu off road, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym sposobem spędzania wolnego czasu dla osób w różnym wieku. Taki off road to gwarancja doskonałej zabawy, a przy okazji szansa na nauczenie się tego, jak pewnie i bezpiecznie kierować autem nawet w najbardziej wymagających warunkach. Poza tym to także szansa na spędzenie kilku godzin poza wiecznie głośnym i zatłoczonym miastem – wśród dzikich ostępów, na nieodkrytych dotąd ścieżkach i nieprzetartych szlakach. Takich emocji dostarcza jeden z partnerów Katalogu Marzeń – firma Madmax 4 x 4 oferująca wszystkim Marzycielom właśnie vouchery na rajd w stylu off road. Sprawdź, dlaczego warto go wypróbować, jak przygotować się do rajdu offroadowego i gdzie w Polsce szukać najciekawszych tras, na których realizowany jest rajd w stylu off road.

Madmax 4 x 4 – pasjonaci „czterech kółek” w wersji extreme

Biznes najprężniej rozwija się wtedy, gdy jest prowadzony przez prawdziwych pasjonatów. Trudno temu zaprzeczyć, prawda? Z podobnego założenia wychodzą przedstawiciele firmy Madmax, którzy z sukcesem dzielną się swoją pasją ze wszystkimi miłośnikami ekstremalnej motoryzacji. Pod szyldem Madmax 4 x 4, którego nazwa bezsprzecznie nawiązuje do kultowego filmu wyreżyserowanego przez George’a Millera, działa grupa pasjonatów off roadu na co dzień trudniących się wyposażaniem i wynajmem samochodów przeznaczonych właśnie do odbywania ekstremalnych wypraw na specjalnie wytyczanych trasach. Poza tym Madmax 4 x 4 regularnie organizuje też profesjonalne przejazdy w stylu off road na postindustrialnych terenach Gliwic i okolic, a więc w samym sercu Górnego Śląska. Jak wygląda taki przejazd?

Marzyciele, którzy zdecydują się zrealizować voucher na offroadowy rajd, będą mogli wcielić się zarówno w rolę pasażera, jak i kierowcy wyjątkowego auta. Wszystko zależy od tego, na którym fotelu czują się pewniej. Każda z tych ról niesie ze sobą gwarancję świetnej zabawy i niemałych emocji – pasażerowie mogą z zapartym tchem podziwiać profesjonalnego kierowcę, który z pewnością pokonuje kolejne przeszkody, wchodzi w zakręty i „wykręca” na liczniku kolejne kilometry. Jeśli natomiast osoba korzystająca z usług firmy Madmax 4 x 4 zdecyduje się zasiąść na miejscu kierowcy, samodzielnie będzie mogła sprawdzić, jak osiągać na trasie zawrotne prędkości i na czym tak naprawdę polega jazda w stylu off road. Taka różnorodność rozwiązań sprawia, że rajdy offroadowe stają się dostępne dla każdego, kto chciałby ich spróbować. Już nie trzeba być pełnoletnim ani mieć w kieszeni dokumentu prawa jazdy, aby w kilka chwil zamienić się w pogromcę nawet najbardziej wymagającej trasy offroadowej na południu Polski!

Gaz do dechy, czyli krótko o tym, co można poprowadzić

Zanim podejmiemy decyzję o tym, że chcemy wziąć udział w rajdzie offroadowym 4 x 4, warto dokładnie sprawdzić ofertę przygotowaną przez Madmax 4 x 4. Wśród maszyn udostępnianych przez firmę są m.in.:

  • Jeep XJ i Nissan Patrol Y61 - auta przystosowane do jazdy terenowej (po modyfikacji zawieszenia), dużo wyższe niż modele seryjne, które dają znacznie więcej radości z jazdy!
  • CF Moto 520 – potężny, dwuosobowy quad wyposażony w system wspomagania kierownicy, napęd 4 x 4, specjalistyczną wyciągarkę i oświetlenie LED. Takie akcesoria sprawiają, że maszyna ta doskonale nadaje się nawet na najbardziej wymagające trasy offroadowe.
  • OMM – prawdopodobnie jedyny taki słonecznie żółty samochód w Polsce i jednocześnie jedna z naprawdę ekstremalnych maszyn tego typu w Europie.1
  • Buggy – mimo swojej niepozornej nazwy ten samochód kryje pod maską taką ilość koni mechanicznych, która pozwala na bezpieczne i dynamiczne pokonywanie przygotowanych przez projektantów trasy przeszkód.2

Czego (na)uczy przejażdżka w stylu off road?

Choć może się wydawać, że przygoda off road 4 x 4 będzie wyłącznie frajdą i sposobem na rozluźnienie, to nie do końca prawda. Wbrew pozorom, taka jazda autem w wymagających warunkach to nie tylko sposób na doskonałą zabawę. Aby się o tym przekonać, wystarczy spotkać się z doświadczonymi instruktorami, którzy w kilka chwil objaśnią najważniejsze zasady prowadzenia Buggy, OMM i innych maszyn przystosowanych specjalnie do pokonywania offroadowego szlaku. Zasady bezpieczeństwa mają tu niebagatelne znaczenie i właśnie dlatego jeszcze przed wciśnięciem pedału gazu możemy mieć pewność, że wszystko odbędzie się w pełni legalnie i bez obaw o komfort całej załogi. Taka przygoda ramię w ramię z przedstawicielami ekipy Madmax 4 x 4 to wspaniała okazja do tego, aby poćwiczyć opanowanie, umiejętność zachowania spokoju i zdolności trzeźwego, analitycznego myślenia nawet w sytuacjach, które na pozór wydają się nie mieć wyjścia. Nie zapominajmy jednak, że podczas przejazdu w stylu off road nie zabraknie też okazji do podszlifowania umiejętności typowo motoryzacyjnych. Doświadczeni instruktorzy opowiedzą i pokażą, jak utrzymać określoną prędkość bez względu na kąt nachylenia podłoża, co zrobić, aby hamowanie było efektywne, a także jak sprawnie pokonać obszar pokryty grząskim błotem czy piachem. A co, jeśli podczas rajdu nasza maszyna zakopie się na dobre? Bez obaw! Ekipa Madmax 4 x 4 służy pomocą przez cały czas, ale o to, aby wyciągnąć maszynę z powrotem na szosę, będziemy musieli zadbać osobiście! Nietrudno się zatem domyślić, że rajd off road 4 x 4 to zabawa, w której nie zabraknie okazji do pobrudzenia się. Gwarantujemy jednak, że warto, bo takiej przygody nie zapomina się naprawdę długo!

Jak off road, to dlaczego z firmą Madmax 4 x 4?

Powodów, dla których wybór vouchera na rajd w stylu off road z firmą Madmax 4 x 4 to najlepsza możliwa opcja, jest wiele. Nie można w tym miejscu nie wymienić choćby okazji do rozpoczęcia przygody ze sportem motorowym, a wszystko to we w pełni wyposażonym i doskonale przygotowanym do przejazdu aucie. Poza tym Madmax 4 x 4 oferuje możliwość wzięcia udziału w przejeździe zarówno doświadczonym kierowcom, jak i tym Marzycielom, którzy nie mieli jeszcze dotychczas okazji do tego, aby usiąść za kierownicą auta, a mimo to motoryzacja jest ich wielką pasją. Dlaczego jeszcze warto zrealizować voucher na off road 4 x 4 albo podarować go bliskim? Na przykład dlatego, że dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba narażać się na koszty związane z koniecznością zakupu specjalistycznego auta – wystarczy skorzystać z maszyn oferowanych przez firmę Madmax 4 x 4 i wypożyczyć takie auto tylko na czas przejażdżki.

Jak zacząć przygodę z rajdem w stylu off road 4 x 4?

Za całą pewnością warto przygotować odpowiedni, nieograniczający ruchów strój. Przydadzą się buty na płaskiej podeszwie, sportowe spodnie i okrycie wierzchnie szczelnie kryjące ciało. Co więcej, osobom mającym długie włosy zalecamy ich związanie, co zniweluje ryzyko ograniczenia widoczności. Pierwszy rajd w stylu off road warto odbyć w roli pasażera i wsparcia technicznego, bo właśnie wtedy można nauczyć się najwięcej. A gdy przyjdzie czas na kolejny krok, ekipa firmy Madmax 4 x 4 z chęcią podpowie, co i jak zrobić, aby rajd offroadowy 4 x 4, podczas którego będziemy kierowcami, upłynął tak bezpiecznie, miło i ekscytująco, jak to tylko możliwe.

 


1, 2 Samochody będą dostępne dla użytkowników niebawem.

Ocena artykułu: 5/5(3 opinie)
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Gdyby do dyspozycji było tylko 100 znaków ze spacjami, podsumowałabym siebie tak: miłośniczka podróży, (mo)psów i czekolady. Wciąż szukam swojego miejsca na świecie, trudno mnie utrzymać długo w jednym miejscu, bo wierzę, że za każdym rogiem czai się przygoda. W wymarzonym domu, na ścianie powieszę mapę-zdrapkę, która pomoże mi wyznaczać kolejne kierunki małych i dużych wypraw.

Data publikacji: 2022-06-15

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!