Co na prezent zamiast tradycyjnych rozwiązań?

15 grudnia 2015

Mimo że świąteczne oferty prezentowe są naprawdę obszerne, niekiedy trudno zdecydować się na cokolwiek. Co wtedy robimy? Kupujemy tradycyjne prezenty, które równie dobrze można podarować na każdą inną okazję. A przecież prezent znaleziony pod choinką powinien być… no cóż, wymarzony! A zatem – co na prezent? Spokojnie, słodycze i zabawki wcale nie muszą być takim nieoryginalnym rozwiązaniem – wystarczy, że zamienisz materialny prezent na prezent w formie przeżycia!

Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji, jak zastąpić sztampowy upominek wymarzonym prezentem.

Alkohole i słodycze

Gdy już naprawdę nie wiemy, co na prezent dla bliskich i znajomych, alkohol i słodycze są jak znalazł. Można je podarować zarówno z okazji urodzin, jak i z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Stąd ich popularność – są po prostu uniwersalne. My proponujemy, żeby zamiast droższej butelki szlachetnego trunku podarować elegancką degustację połączoną z kursem, podczas którego można zdobyć cenną wiedzę. Degustacja whisky czy piwa będzie doskonałym pomysłem na prezent świąteczny dla niego, natomiast degustację win dla dwojga możesz podarować rodzicom, dziadkom lub teściom. Pssst! Na prezencie dla dwojga zawsze trochę zaoszczędzisz, a obdarowane przez Ciebie osoby z całą pewnością miło spędzą czas w swoim towarzystwie.

Oczywiście prezentowym hitem świątecznym są słodycze, łakocie i inne czekoladowe mikołaje – i to wcale nie jest odpowiedź na pytanie, co na prezent dla dziecka. Niestety, to mało oryginalne pomysły na upominki, ale… koncepcja do uratowania! Zamiast góry słodyczy możesz podarować voucher na warsztaty cukierkowe dla dwojga, podczas których obdarowane osoby własnoręcznie stworzą karmelowe pyszności. Tabliczka czekolady też nie będzie takim złym pomysłem, jeżeli obdarowana osoba będzie mogła zrobić ją osobiście! Warsztaty czekoladowe to okazja do stworzenia wymarzonej tabliczki czekolady oraz możliwość odbycia barrrdzo słodkiego kursu na temat wytwarzania czekolady. I jeszcze jedna słodka propozycja! Masaż czekoladowy z całą pewnością będzie trafionym prezentem świątecznym dla niej – dla kobiety, która marzy o błogim relaksie. Chwileczka zapomnienia z wykorzystaniem słodkiej i kuszącej zapachem czekolady na pewno będzie niezapomnianym wspomnieniem!

Zabawki…

… dla dużych i małych – zwłaszcza chłopców, którzy kochają motoryzację! O ile chłopczykowi można kupić zabawkowy samochód lub grę, w której będzie mógł się wcielić w rolę kierowcy, o tyle dla dorosłego faceta przydałoby się coś bardziej konkretnego. A zatem co na prezent dla motomaniaka? Jazda gokartem lub quadem to propozycje prezentowe dla chłopca w każdym wieku. Zgadza się, voucher na te atrakcje możesz podarować zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Gwarantujemy, że frajda będzie ogromna i w jednym, i w drugim przypadku!

Sam zrób prezent lub…

Upominki DIY to ostatnio popularna forma prezentowa. I słusznie, bo taki własnoręcznie wykonany prezent komunikuje obdarowanej osobie, że poświęciło się czas i umiejętności na jego zrobienie, więc powinniśmy się czuć wyróżnieni. W porządku, ale nie wszyscy są na tyle kreatywny i zdolni, żeby stworzyć coś samodzielnie! Rozwiązanie jest proste – podaruj możliwość zrobienia czegoś niezwykłego własnoręcznie. Taki prezent w prezencie! W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo pomysłów na kreatywne kursy, które śmiało możesz podrzucić bliskiej osobie pod choinkę, m.in.: kurs decoupage, kurs filcowania, warsztaty tworzenia biżuterii, warsztaty szycia na maszynie czy voucher na scrapbooking. Jakie są dodatkowe walory takiego prezentu? Obdarowana osoba nie tylko podczas kursu stworzy unikatowe rzeczy, lecz także zdobędzie umiejętności, które będzie mogła wykorzystać w przyszłości.

Teraz już wiesz, co na prezent dla bliskich i znajomych! Jak widać, tradycyjny upominek wcale nie musi być złym pomysłem – wystarczy trochę fantazji i przekonania, że lepiej kolekcjonować wspomnienia niż przedmioty! Życzymy inspirujących zakupów przedświątecznych i… wymarzonych prezentów pod choinką :-)

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!