o prezentach
Codziennie nowe GORRRĄCE wakacyjne oferty zobacz >>

Życzenia bożonarodzeniowe - gotowe pomysły

Ocena artykułu: 4.2/5(18 opinii )
Data aktualizacji: 2024-05-09

Co życzyć bliskim osobom oprócz "Wesołych Świąt"? Tradycja składania życzeń na Boże Narodzenia sięga niepamiętnych czasów. Koniec roku to także czas, w którym chcemy docenić naszych bliskich. Do prezentu świątecznego dołączamy więc życzenia, które mają powiedzieć odbiorcy, że jest dla nas ważny. Oprócz zdrowia, szczęścia i miłości chcemy życzyć naszym bliskim... no właśnie, czego?

Znamy te dylematy podczas układania życzeń świątecznych naszym bliskim. Dlatego zebraliśmy kilka najciekawszych propozycji na życzenia - klasyczne, rymowane oraz te, które możesz wysłać SMSem lub na Facebooku. Zainspiruj się magią świątecznych słów!

Kiedy składać życzenia świąteczne?

W Polsce, życzenia bożonarodzeniowe składamy nie tylko w same święta, ale też w okresie okołoświątecznym. Takie krótkie życzenia świąteczne wypowiedziane w kierunku osób obcych, to część przygotowań świątecznych i wyraz sympatii, który daje się obserwować nawet kilkanaście dni przed 24 grudnia.

W dobrym tonie jest życzyć wszystkiego dobrego sąsiadom czy osobom, u których kupujemy składniki na świąteczne potrawy. Wystarczą najprostsze słowa „wesołych świąt”, by podzielić z drugą osobą dobrym słowem. Krótkie życzenia bożonarodzeniowe możemy zatem traktować, jak sposób na pozdrowienie innych i podzielenie się świątecznym nastrojem.

Te bardziej osobiste, skierowane do bliskich, składamy w dzień Wigilii, czyli 24 grudnia oraz w samo Boże Narodzenie i św. Szczepana (25 i 26 grudnia). Oczywiście czas składania życzeń jest sprawą bardzo indywidualną, która zależy od relacji z drugą osobą. Jeżeli nie będziemy widzieli się z daną osobą w święta, możemy złożyć życzenia w grudniu. Najważniejsze jest złożenie szczerych życzeń, czas jest mniej ważny od naszej intencji.

Pomysły na życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

Jak złożyć życzenia, jeśli nie potrafimy zebrać swoich myśli i dobrych intencji? Skorzystaj z gotowych propozycji na życzenia dla bliskich. Wszystkie propozycje życzeń znajdziesz na dedykowanej stronie Katalogu Marzeń - znajdziesz tam dedykowane życzenia na dziewczyny, dla chłopaka, dla mamy, dla taty i dla rodziców. Przekaż bliskim Ci osobom najszczersze wyrazy pamięci.

Przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo propozycji na życzenia, by ich składnie w tym roku dawało Ci jeszcze więcej radości.

Krótkie życzenia na Boże Narodzenie

Czasem wystarczy wysłać wiadomość o treści "pogodnych świąt Bożego Narodzenia", by sprawić bliskim radość. Jeśli jednak szukasz czegoś odrobinkę dłuższego, skorzystaj z tych propozycji:

Radosnych i spokojnych Świąt W gronie najbliższych osób, W miłości, radości i ciepłej atmosferze. Wytrwałości w realizacji planów. Nowy Rok niech przyniesie pełno Radosnych chwil i spełni wszystkie marzenia.


Niechaj nadchodzące święta
Będą radosne, zdrowe i miłe,
A Nowy Rok przyniesie
Spełnienie najskrytszych marzeń
I realizację wszelkich planów!

Rymowane życzenia na Boże Narodzenie

Masz trudności z ułożeniem prostej rymowanki, ale uwielbiasz, kiedy życzenia na święta mają niepowtarzalny rytm? Czasami chcemy, aby tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe dały się łatwiej zapamiętać i rozweseliły osobę, której je składamy. Właśnie dlatego układamy świąteczne rymowanki. Zerknij na te świąteczne wierszyki i zainspiruj się, lub skopiuj na swój voucher z prezentem dla bliskich:

Pada śnieg, suną sanki, Jest renifer, są bałwanki. Śnieżki z nieba już spadają, I życzenia swe składają. By się wiodło znakomicie, By wesołe było życie. Święta będą wyjątkowe, A prezenty odlotowe!


Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia, Jest taka moc, co smutek w radość przemienia, Jest taka siła, co spełnia marzenia… To właśnie magia Świąt Bożego Narodzenia.


Małą gwiazdkę przed świętami Przyjmij proszę z życzeniami
Może spełni się marzenie Białe Boże Narodzenie
Lub, gdy przyjdzie Ci ochota Niech to będzie gwiazdka złota
Bo, gdy spada taka z nieba
Wtedy zawsze marzyć trzeba
No, a jeśli tak się zdarzy,
Że srebrzysta ci się marzy
Możesz także taką zdobyć
I choinkę nią ozdobić
Gwiazda, gwiazdce zamrugała
I choinka lśni już cała
Naszych marzeń jest spełnieniem
Bo jest piękna jak marzenie
A pomarzyć czasem trzeba
Każdy pragnie gwiazdki z nieba.

Życzenia świąteczne SMS

W ten magiczny, świąteczny czas Niech będzie radosny każdy z Was... Kolorowej choinki, kolęd śpiewania, Miodowego makowca, przy wigilijnym stole biesiadowania. Bogatego Mikołaja, złotej gwiazdki z nieba, Śnieżnego opłatka, a w Nowym Roku wszystkiego, czego nam trzeba!


Radosnych świąt Bożego Narodzenia, Rychłego spełnienia każdego marzenia, Ciepła, wiary i życzliwości Życzę Ci łącząc wyrazy miłości.


Mikołaja w kominie, Jedzenia po szyję, Zielonej choinki, Prezentów trzy skrzynki, Zimnego szampana, Sylwestra do rana.


Życzę Ci, aby ten czas był dla Ciebie okazją do odpoczynku, spokoju i przepełnienia serca miłością. Kojących Świąt Bożego Narodzenia!

Mądre życzenia bożonarodzeniowe

Czego życzyć z okazji świąt, jeśli chcemy przekazać nieco mądrości życiowej? Postaw na "zalecenia", które wyrażają troskę o bliską osobę. Z pewnością warto życzyć wielu chwil z bliskimi, przygód pełnych radości i odwagi w spełnianiu nawet najbardziej szalonych marzeń. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zobacz te:

W tym szczególnym czasie, gdy świat oplata się magią Bożego Narodzenia, życzę Ci mądrości, abyś potrafił/a dostrzegać piękno w najprostszych chwilach i znalazł/a spokój wśród zgiełku codziennego życia.


Niech te Święta przynoszą Ci zrozumienie, że prawdziwe bogactwo tkwi w sercu i relacjach z innymi ludźmi. Życzę Ci, abyśmy potrafili docenić to, co mamy, i dzielić się z tym z innymi w duchu hojności.


Z okazji tegorocznych świąt Bożego Narodzenia życzę Ci mądrości do podejmowania właściwych decyzji, odwagi w działaniu i siły do pokonywania trudności z uśmiechem oraz czerpania radości z drobnych, ale istotnych momentów życia.


Niech gwiazdka betlejemska, świecąca na niebie, przypomina Ci, że w życiu istnieją rzeczy ważniejsze niż materialne bogactwo, a prawdziwe szczęście kryje się w miłości, zrozumieniu i dobrych uczynkach.


Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech te dni będą czasem refleksji, dziękczynienia i dzielenia się miłością z tymi, których mamy najbliżej. Składamy życzenia, abyś doświadczył/a radości płynącej z prostych, ale pięknych chwil spędzonych w gronie najważniejszych osób.

Chcesz zainspirować bliską osobę do spełniania marzeń i szykujesz dla niej prezent, który pozwoli sięgnąć po upragnione doświadczenie? Wspieramy Cię z całego serducha! Jeśli nadal szukasz podarunków, koniecznie zobacz nasze bestsellery. Znajdziesz wśród nich najchętniej wybierane upominki, które dają radość, niezapomniane emocje i niezwykłe wspomnienia. My polecamy: skok ze spadochronem, lot szybowcem i jazdę sportowym autem, ale wybór zależy oczywiście od tego, o czym marzy osoba, którą chcesz obdarować.

Wzruszające życzenia na święta dla bliskich

Święta wprowadzają Cię w nostalgiczny nastrój? Podziel się tym uczuciem i złóż najpiękniejsze życzenia, które sprawią, że w oku zakręci się łezka. Możesz zainspirować się poniższymi przykładami:
W tym magicznym czasie życzę Ci, aby serce Twoje było pełne ciepła, a dusza napełniona spokojem. Niech każda gwiazda na niebie przypomina Ci o miłości, która łączy nas wszystkich, nawet gdy jesteśmy oddzieleni od tych, których kochamy.

W tych świątecznych dniach niechaj miłość i życzliwość otaczają Cię ze wszystkich stron, jak ciepłe, otulające światło świec na choince. Niech każdy uścisk i uśmiech sprawi, że poczujesz się naprawdę kochany/a.

Niech magia Bożego Narodzenia dotknie Twoje serce, a spokojna melodia kolęd przyniesie ulgę Twoim myślom. Życzę Ci również, abyś znalazł/a w sobie siłę i nadzieję na nowy rok, niech przyniesie on wiele radości, spełnienia marzeń i nowych, pięknych możliwości.

W tym wyjątkowym czasie niechaj wspomnienia z przeszłości, teraźniejszość i nadzieje na przyszłość splatają się w magiczną opowieść, która dodaje sensu naszemu życiu. Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Ci nie tylko radość, ale i wzruszenie głęboko ukryte w sercu.


Niechaj gwiazdka betlejemska będzie dla Ciebie znakiem nadziei, a święto Narodzenia Chrystusa przyniesie Ci błogosławieństwo i radość. Składamy życzenia, aby każdy moment tych Świąt był dla Ciebie pełen piękna i ciepła.

Oryginalne życzenia bożonarodzeniowe, które wyślesz messengerem

Chcesz wysłać do znajomych nietypowe życzenia, w których będzie kolorowo od emotek? Skorzystaj z tych propozycji i dziel się radością:

W tym roku niech Mikołaj przyniesie Ci wszystko, o czym marzysz! Cudownych Świąt i spełnionych życzeń!


Niech choinka świeci jasno, a humor niech będzie jeszcze jaśniejszy! Wesołych Świąt!


Życzę Ci świątecznego luzu, spokoju i mnóstwa czasu na leniuchowanie. Wesołych Świąt!


Niech te Święta będą jak najlepszy film komediowy – pełne śmiechu, niespodzianek i happy endu!


Wesołych Świąt i Happy New Year! Niech nadchodzący rok przyniesie jeszcze więcej uśmiechów i sukcesów!

Śmieszne życzenia bożonarodzeniowe dla przyjaciół

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Ci, żeby prezenty były równie rewelacyjne jak dowcipy wesołego wujka na świątecznym obiedzie! Niech choinka lśni jak Twój uśmiech (czyli bardzo!), a święty Mikołaj przyniesie więcej radości niż najnowszy mem internetowy.


W dniu Bożego Narodzenia życzę Ci, żeby te święta były równie fantastyczne jak moment, gdy odkrywasz, że wraz z pierwszą gwiazdką możesz pożegnać dietę. Świąt wesołych, kolorowych, a w nadchodzącym Nowym Roku wielu okazji do uśmiechu.


Niech te święta będą tak niezapomniane, jak pierwsza próba zrobienia bałwana – pełna zabawy, śmiechu i lekko nieudolnych prób, ale za radosne, zaskakujące i pełne satysfakcji! Wesołych Świąt!

Poważne życzenia świąteczne na oficjalne okazje

Tradycyjne życzenia bożonarodzeniowe to te, w których pojawiają się odniesienia religijne. Najczęściej życzymy w nich błogosławieństwa bożego, łask bożych i wspominamy w nich szczegóły Bożego Narodzenia. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji na krótkie tradycyjne życzenia świąteczne, które możesz złożyć seniorom przy świątecznym stole.

Niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą Ci spokój, radość i czas na refleksję. Niech miłość i pokój towarzyszą Tobie i Twoim bliskim każdego dnia w nadchodzącym roku.


Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego życzę Ci pogodnych świąt w otoczeniu bliskich i kochających serc ludzi. Wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń i radości każdego dnia. Życzenia ślę liczne, aby każdy moment był pełen ciepła, miłości i wzajemnej życzliwości. Niech Boże Narodzenie przyniesie Ci wiele uśmiechów oraz niezapomniane chwile spędzone z najbliższymi. Wesołych Świąt!


W tych świątecznych dniach otwórzmy nasze serca na cud miłości i pokoju. Niech Boże Narodzenie przypomni nam o istocie miłości, uzdrawiającej mocy rodzinnego ciepła, łasce bożej i magii Bożego Narodzenia. Niech to będą radosne święta!


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia! Niechaj gwiazda betlejemska niesie do Twego domu blask nadziei, a radość narodzenia Jezusa niech wypełni serce Twoje i Twoich najbliższych. Najlepsze życzenia świąteczne dla Ciebie i bliskich od...


W cieple świątecznego domu niech bije moc serca rodziny, a w blasku choinki niech migocą iskry radości i wzajemnej miłości. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia życzy...


Niech ta świąteczna noc napełni Twój dom ciepłem, a święto Narodzenia Chrystusa przyniesie pokój i błogosławieństwo dla Ciebie i Twoich najbliższych. Najserdeczniejsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia od...


Z okazji Bożego Narodzenia życzę Ci, abyś doświadczył/a radości płynącej z prostych, ale pięknych świąt mile spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Ciepłych świąt Bożego Narodzenia od...


Wesołych Świąt! Niech ta świąteczna magia napełni Twój dom, a narodzony Jezus przyniesie Ci błogosławieństwo, nadzieję i radość.

Piękne życzenia bożonarodzeniowe dla rodziców

Chcesz życzyć najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia? Te pełne powagi i przemyślane słowa dołącz do świątecznych życzeń dla osób, które są Ci bliskie, ale mieszkają daleko. Te świąteczne życzenia powinny zawierać jak najwięcej osobistych przemyśleń, bo przecież jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy możemy wysłać list. Zobacz propozycje na gotowe piękne życzenia bożonarodzeniowe, które możesz wykorzystać:

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niechaj gwiazdka betlejemska niesie do Twego domu blask nadziei i miłości. Składamy życzenia, aby te dni były pełne ciepła rodzinnych chwil, a radość narodzenia Jezusa wypełniła serce Twoje i Twoich najbliższych.


W tym magicznym czasie składamy życzenia spokoju, wzajemnej życzliwości i uśmiechu. Niech gwiazdy na niebie przypominają nam o niezwykłym darze, jaki otrzymaliśmy w postaci narodzenia Chrystusa.

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia! Niech świąteczna magia otoczy Cię swoim blaskiem, a radość płynąca z jedności z najbliższymi sprawi, że te dni staną się niezapomniane. Wesołych, rodzinnych i białych świąt Bożego Narodzenia!


Z okazji świąt Bożego Narodzenia przyjmij serdeczne życzenia wszelkich marzeń spełnienia. Niech te dni przyniosą wiele radości, spokoju i ciepła w gronie najbliższych. Wspólne chwile wypełni atmosferą miłości i wzajemnej życzliwości. A Nowy Rok niech przyniesie wiele sukcesów i spełnionych planów. Wspaniałych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Bożonarodzeniowe życzenia dla dzieci

Czego życzyć maluchom na święta? Dzieci przeżywają okres bożonarodzeniowy nieco inaczej. Pełno w nim magii, oczekiwania na prezenty i zabawy. Wykorzystaj to, by stworzyć życzenia, które podkreślą tę radość i beztroskę, lub skorzystaj z tych propozycji:

Radosnych świąt, Maluchy Drogie,
Życzę radości, jak z bajkowych opowieści.
Niech Mikołaj przyniesie Wam prezenty kolorowe,
I niech każdy prezent marzenie Wasze spełni!


Zimowy wiatr niech niesie radość i śpiew,
A każdy śnieg zbuduje bałwana wspaniałego.
Życzę Ci zimowych zabaw, śmiechu pełną torebkę,
Niech gwiazdka świeci nad domem i niech niesie szczęście w prezencie.

Szukasz prezentu pod choinkę dla dziecka? Zobacz koniecznie Pakiet Dziecięce Marzenia, czyli prezent idealny dla chrześniaka, który ma już górę zabawek. Jeśli chcesz zainspirować malucha do aktywności i sprawić, że przeżyje niezwykłą przygodę, wybierz voucher z gwarancją radości.

Jak napisać życzenia bożonarodzeniowe od serca?

Możesz skorzystać z propozycji, które podsunęliśmy lub - rzecz jasna - napisać własne życzenia bożonarodzeniowe. Napisz kilka słów od siebie, by stworzyć personalizowane życzenia lub wpisz na voucher swoje przemyślenia. Pamiętaj, że w relacji z bliskimi najważniejsza jest bliskość. To Ty wiesz najlepiej, co wzruszy i ujmie za serce.

Układając życzenia, pomyśl, o tym co dana osoba robi w wolnym czasie, jakie jest jej marzenia oraz plany. Potrzebujesz rymu do linijki, którą już stworzyłeś? Możesz skorzystać z darmowych narzędzi do układania rymów. Zobaczysz, że ułożenie własnych rymowanych życzeń nie jest takie trudne, jak się wydaje! :)

Oczywiście, możesz skorzystać również z różnych narzędzi, które pomogą Ci pisać. Jak choćby popularna ostatnio sztuczna inteligencja. Z pewnością przyda się jako inspiracja, do której dołożysz własne przemyślenia.

Cały Katalog Marzeń życzy spokojnych, wesołych i .... świąt - więcej dowiesz się w filmie! :)

Najlepszy sposób, żeby życzyć radosnych świąt Bożego Narodzenia

Piękne życzenia świąteczne potrzebują właściwej oprawy. Gdzie i kiedy składać życzenia? Atmosferę świąteczną warto roztaczać wokół siebie przez cały okres bożonarodzeniowy. W końcu to szczególny czas w roku, na który czeka wiele osób, niezależnie od wieku. Z kolei każde życzenia zrobią największe wrażenie, jeśli towarzyszyć im będzie wymarzony prezent!

Możesz oczywiście dołączyć życzenia na kartce pocztowej, ale my mamy lepszy pomysł.

Znajdź wyjątkowy prezent wśród przeżyć i zamieść bezpłatnie swoje życzenia na voucherze. Każdy prezent wybrany z naszej oferty posiada specjalne okienko, w którym możesz wpisać (lub skopiować) swoje własne życzenia bożonarodzeniowe. Taki prezent (piękni zapakowany w ozdobne pudełko lub jako ekologiczny voucher elektroniczny) dotrze do bliskiej osoby z wiadomością od Ciebie.

Osoba obdarowana będzie wracać do tych życzeń podczas rejestrowania vouchera na stronie i rezerwacji terminu spełnienia marzenia. Ma na to aż 12 miesięcy, a to oznacza, że Twoje słowa będą jej towarzyszyć nawet cały rok. Koniecznie odwiedź naszą stronę z prezentami na Święta Bożego Narodzenia lub decyduj się na niezobowiązujące karty podarunkowe na prezent.

Całym zespołem Katalogu Marzeń życzymy Wam, tradycyjnie, SPEŁNIENIA WSZYSTKICH MARZEŃ!

Ocena artykułu: 4.2/5(18 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Łucja
2023-12-14
Pomocne i inspirujące. Nie znalazlam życzeń formalnych od grup dla grup, np. Zarząd dla pracowników czy członków np. stowarzyszenia. Ale da się z Waszych przykładów coś zmontować. Jesteście super. Pozdrawiam.
Edi Z.
2023-12-15
Są wspaniałe i radosne i mądre. DZIĘKUJE
Monika
2023-12-19
Bardzo mi się podobają te życzenia. Pozdrawiam.
Bożena
2023-12-22
Jest w czym wybrać dla różnych osób. Życzenia bardzo mi się podobają.Pozdrawiam.
JERZY
2023-12-23
Życzenia są ok.
Bożena
2023-12-24
Zdrowych i wesołych świąt
Jagoda
2023-12-24
Bardzo piękne życzenia. Można wybrać dla osób pojedynczych i rodziny dz8ekuje.
Piotr
2023-12-24
Życzenia pasują dla wszystkich. Dla dzieciaków, rodziny, znajomych. Fajna sprawa i spokojnych Świąt.
Piotr
2023-12-24
Życzenia pasują dla wszystkich. Dla dzieciaków, rodziny, znajomych. Fajna sprawa i spokojnych Świąt.
PAULA
2023-12-24
WESOCHY SWIĄT
Dawid
2023-12-24
Wszystkim Życzę Wesołych Świąt
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Kocham góry, a moim największym marzeniem jest zdobycie jednego z ośmiotysięczników. W wolnych chwilach trenuję boks, dużo się ruszam (i równie dużo mówię :p). Poza pracą kocham psy (choć swojego nie mam), memy i wszystko, co związane ze zdrowym trybem życia.

Data publikacji: 2019-12-18

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!