Przygoda w krakowskim pokoju zagadek

Data aktualizacji: 2019-07-05

Gry escape room pojawiły się na światowym rynku niedawno – około 10 lat temu.

Do Polski trend na tego typu umysłową rozrywkę dotarł z kilkuletnim opóźnieniem, ale od 2014 roku zaobserwować można prawdziwy boom - escape roomy powstają jak grzyby po deszczu. Co jest tego przyczyną? Po pierwsze: popyt - ludzi zaczęły już nużyć klasyczne formy spędzania popołudnia w kinie czy kawiarni. Po drugie zaś – nieograniczona wyobraźnia organizatorów takich gier, która jest gwarantem zabawy na wysokim poziomie i zaskoczenia w każdym kolejnym escape roomie, jaki się odwiedziło.

Tak zaczeło się to właśnie Quest for Best.

Odwiedziliśmy inny pokój, daliśmy się oczarować temu niesamowitemu klimatowi gry, w której naprężyć trzeba wszystkie zmysły, a także odkurzyć nieczęsto używane partie mózgu i postanowiliśmy założyć coś swojego. Tak oto powstała nasza firma i nasz lokal oraz pierwszy scenariusz – Cichociemni.

Escape roomy są interesem dla zdecydowanie nieprzypadkowych ludzi.

Specyfika prowadzonego lokalu wymaga od właściciela emocjonalnego zaangażowania w temat. Przygotowanie koncepcji gry, jej fabuły, utrzymanie spójnego charakteru między klimatem, a mechaniką zagadek – to wszystko wymaga nie lada główkowania i każdy, kto ma już to za sobą, ten wie, jak twardy to orzech do zgryzienia. Zebranie materiałów do scenografii i przygotowanie gry to kolejne duże zadanie, ale następująca po tym obserwacja zadowolonych klientów, którzy wychodzą z pokoju z zachwytem na twarzy, jest naprawdę satysfakcjonująca.

Mamy nadzieję, że właśnie takie miejsce udało nam się stworzyć w Quest for Best i serdecznie zapraszamy tych wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji zmierzyć się z naszymi zagadkami – szop Rakun czeka, aby umieścić Was w swoim TOP7 :)

My również zapraszamy do odwiedzenia lokalu naszego krakowskiego Partnera i spróbowania swoich sił w tajemniczym pokoju zagadek. To świetny pomysł na prezent dla dwojga i dla całej grupy – emocje i przednia zabawa gwarantowane!

Data publikacji: 2015-12-03

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!