Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, w której młodzi katolicy po raz pierwszy przyjmują Eucharystię. To niezwykle wzniosły moment, nie tylko w życiu młodego katolika, ale też jego najbliższych. Komunie święte organizuje się na wiosnę, w okolicach kwietnia i maja. W uroczystości biorą udział dzieci w wieku 8-9 lat (uczniowie 3 klasy szkoły podstawowej).

Zwyczajowo w Polsce po uroczystości, w trakcie której zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, przyjmują swoją pierwszą komunię w odświętnych białych strojach, urządza się przyjęcie dla rodziny i znajomych. Do wspólnego świętowania zaprasza się nie tylko katolików, ale wszystkich, którzy są dla rodziny ważni i bliscy.

To też okazja, by wręczyć wyjątkowy prezent, który przyniesie jeszcze więcej radości tego dnia! Zobacz, co polecamy na prezent z okazji komunii świętej. dla chłopca i dziewczynki. Przygotowaliśmy dla Ciebie też pomysły na życzenia, które wręczysz wraz z prezentem komunijnym.

Pomysły na życzenia komunijne

Pomysly na życzenia z okazji urodzin

Pomysły na życzenia komunijne

Życzenia na komunię świętą

Zapamiętaj ten dzień uroczysty, jako pełen radości. W odświętnym stroju i pięknej oprawie przyjmujesz dzisiaj do swojego serduszka prawdziwego Boga i Jego łaskę. Niech to boskie wsparcie i opieka, towarzyszą Ci każdego dnia.


Życzenia na komunię od ateisty

Miej w swoim życiu odwagę, by zawsze postępować zgodnie z sumieniem, otwartością i czystością.


Życzenia na komunię od matki chrzestnej

Pan Jezus przyszedł dziś do Ciebie
By stać się Twoim przyjacielem.
Niech Cię prowadzi i inspiruje
Byś znalazł odwagę i miłosierdzie
W każdym dniu swojego życia.


Życzenia na komunię od chrzestnego

Niech każdy dzień stanie się dla Ciebie okazją, by być coraz lepszym człowiekiem. To dziś w Twoim życiu zagościł Bóg pod postacią hostii. Noś Go w sercu z dumą i podążaj za Jego przykładem.


Życzenia na komunię od rodziców

Dziś jest ten dzień wyczekany, w którym przyjmiesz łaskę Boga. Razem z Tobą przeżywamy tę radość spotkania z Jezusem, który od dziś pozostanie w Twoim sercu. Życzymy Ci błogosławieństwa Bożego.


Życzenia na komunię od babci

Kochanie! Niech ta Pierwsza Komunia Święta stanie się dla Ciebie nowym początkiem. Niech Bóg ma Cię w swojej opiece, a Ty ufaj mu wiernie z nadzieją i miłością.


Życzenia na komunię od dziadka

Wraz z Komunią otrzymujesz dzisiaj wiarę, uczciwość i miłość. Noś w sercu te dary od Boga, który będzie prowadził Cię przez życie.


Życzenia na komunię dla dziewczynki

W pięknej białej sukni przyjmujesz dziś Boga do swego serca. Niech Twoja wiara rośnie w siłę, a miłość do bliźnich i ufność w opiekę Jezusa, wiodą Cię szczęśliwie przez życie.


Życzenia na komunię dla chłopca

Życzę Ci, żebyś każdego dnia czuł łaskę i opiekę Boga. Byś niósł wiarę i miłość Bożą w swym sercu. Niech ten dzień przyniesie Ci radość i stanie się początkiem drogi pełnej siły i odwagi.


Krótkie życzenia na komunię

Niech Bóg prowadzi Cię przez życie w bezpieczeństwie i szczęściu.


Zabawne życzenia na komunię

Chrzestny podarował rower,
Babcia z dziadkiem sypną groszem.
Od rodziców masz zegarek,
Masz też kilka niespodzianek.
A ode mnie przyjmij proszę
Voucher na cudną przygodę!


Śmieszne życzenia na komunię

W słońcu, w śniegu, w strugach deszczu,
Na Komunię Pierwszą biegną,
Dzieci w bielusieńkich strojach.
Prócz prezentów znakomitych,
I pieniędzy w kwocie słusznej,
Życzę Ci w tym dniu szczególnym,
Łaski Bożej i miłości.
Byś ubranka nie pobrudził,
Zamiast quada przyjmij uścisk.
I przygodę wyśmienitą,
W tym voucherze skrzętnie skrytą!


Życzenia komunijne od wychowawcy

Dzisiaj zyskasz przyjaciela,
Który nigdy Cię nie zdradzi.
To Pan Jezus na Ciebie czeka,
By Cię w życiu poprowadzić.
Niech wraz z łaską i miłością,
Bóg obdarzy Cię odwagą,
Byś przez życie szedł z radością
I rosnącą wciąż godnością.


Życzenia komunijne od nauczyciela

W tym szczególnym dniu, wraz z pierwszą Eucharystią, przyjmij jedną z najważniejszych lekcji. Miłość, odwaga i prawość to cnoty, którym wierni są tylko ludzie odważni. Życzę Ci, by wraz z łaską, Bóg obdarzył Cię również odwagą, byś każdego dnia dawał świadectwo swej wiary.


Życzenia komunijne dla chrześniaczki

Twój chrzest pamiętam, jakby to było wczoraj. Dziś pękam z dumy, ponieważ przyjmujesz swoją Pierwszą Komunię Świętą. Życzę Ci, by odtąd w codziennym życiu towarzyszył Ci Bóg, który obdarzy Cię łaską wiary i miłości.


Życzenia komunijne dla chrześniaka

Zapamiętaj ten dzień, jako ten, w którym zyskałeś wyjątkowego Przyjaciela. Niech Pan Jezus będzie Twoim kompanem, dodaje Ci odwagi i obdarza łaską wiary oraz siłą.


Życzenia komunijne dla syna

Ufać Bogu, to znaczy mieć odwagę, by każdego dnia kochać drugiego człowieka. Kochany Synu, niech Twoje życie wypełnia łaska od Boga, spokój i miłość. Jesteśmy z Ciebie dumni.


Życzenia komunijne dla córki

Kochana Córeczko, w dniu Pierwszej Komunii Świętej przyjmij od nas życzenia, by każdy Twój dzień był wypełniony łaską od Boga, miłością i radością. Niech Pan Jezus zamieszka w Twoim sercu i otoczy Cię opieką.


Życzenia komunijne dla wnuczki

Bliskość i łaska Boga, to bezcenny dar, który przyjmujesz właśnie dzisiaj. W dniu swojej Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci nieustającej łaski bożej i miłości bliźnich. Niech każdy dzień umacnia Twoją wiarę.


Życzenia komunijne dla wnuka

Niech prezenty i słodkości nie przysłonią Ci tego, co najważniejsze w dzisiejszym dniu. Z okazji Pierwszej Komunii Świętej, życzymy Ci ogromu bożej łaski, nieustającej opieki i miłości bliźnich.


Cytaty na komunię

"Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka"
Jan Paweł II


Cytaty na komunię świętą do zaproszeń

"Każdy potrzebuje Komunii: dobrzy, aby pozostali dobrymi, i źli, aby stali się dobrymi"
św. Jan Bosko


Cytaty na komunię od ateisty

"Bóg swoim aniołom dał rozkaz o Tobie, aby Cię strzegły na wszystkich Twych drogach"
Psalm 91, 11