o prezentach

Odkrywamy Park Wodny Suntago

Ocena artykułu: 4.4/5(7 opinii )
Data aktualizacji: 2021-08-19

Jeszcze zanim Park Wodny Suntago pojawił się na naszej narodowej mapie atrakcji, było o nim głośno chyba na każdym portalu informacyjno-rozrywkowym. A to wszystko za sprawą ogromnego rozmachu tego projektu. Po otwarciu stał się utopią dla wszystkich entuzjastów wodnej zabawy. Nic dziwnego, w końcu to pierwszy taki obiekt w Polsce! Mimo że oficjalne otwarcie miało miejsce 3 tygodnie przed pandemią, nie popsuło to planów Parku, ani nie ostudziło serc zapalonych miłośników wodnego szaleństwa. Suntago cieszy się wciąż rosnącą popularnością, a my postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu niezwykłemu miejscu. W końcu nieczęsto zdarza się możliwość odwiedzenia tropikalnej wyspy, pełnej palm i wodnej rozrywki, pośród polskich widoków. Warto więc bliżej zbadać ten temat.

Suntago nowa atrakcja na mapie Polski

Jeśli mowa o Parku Wodnym Suntago to śmiało można powiedzieć, że czegoś takiego jeszcze w Polsce (a nawet w Europie) nie było. Suntago, to największy zadaszony park wodny na terenie Europy.  Aby dobrze go poznać, musimy zacząć po kolei i od samego początku. Jak wygląda i co oferuje nowa atrakcja na mapie Polski? Okazuje się, że Suntago to nie tylko park rozrywki. Na terenie obiektu odnajdziemy: 15 saun, strefę basenów witalnych, 4 bary w wodzie, strefę Wellness&SPA, nie wspominając o: basenie z falą, symulatorze Sur Air czy 32 zjeżdżalniach znajdujących się w strefie Jamango. Na Gości, którzy z atrakcji Suntago chcą korzystać jeszcze dłużej, czeka nowoczesna baza 92 domków modułowych. Całość obiektu zajmuję imponującą powierzchnię 20 hektarów. Dlatego, zanim przybędziemy na miejsce, musimy pamiętać, by zarezerwować na tę wyprawę chociaż jeden, pełny dzień.

Suntago wodny świat

Naszą „wycieczkę” po Suntago zaczniemy od tego, czego w tej krainie jest najwięcej. Oczywiście od wodnych zjeżdżalni. To one stanowią o ekstremalnej rozrywce, jakiej możemy doświadczyć w Suntago. No dobrze, więc ile ich jest? W Suntago odnajdziemy aż 32 zjeżdżalnie o łącznej długości 3 kilometrów! Dodatkowo to właśnie tutaj znajduje się jedna z najdłuższych zjeżdżalni w Europie o długości 320 metrów.

Sami widzicie, że w tej kwestii, miejsce to ma poziom ekspercki. Suntago zostało stworzone z myślą o całej rodzinie, znajdziemy tam więc nie tylko ogromne, ekstremalne zjeżdżalnie, ale również te przystosowane dla młodszych Gości. Dla starszych Marzycieli, z własnego doświadczenia polecamy Jaw Drop, jednak ostrzegamy(!), ta atrakcja przeznaczona jest dla dorosłych z mocnymi nerwami, a dlaczego? Bo pierwsze sekundy zjeżdżania są w pozycji pionowej!

Wioska Suntago Village

Suntago to w pełni samowystarczalny kompleks wypoczynkowo-rozrywkowy. Mając w interesie wygodę Gości z dalszych stron kraju, a także spoza jego granic, powstała baza noclegowa Suntago Village. A jak wygląda? To nowoczesne osiedle domków, które zapewnia pełny komfort przebywania. Dzięki temu Goście, którzy chcieliby zostać w Suntago dłużej (w końcu atrakcji może okazać się za dużo, jak na jeden dzień) będą mogli skorzystać z opcji nocowania, a od rana, cieszyć się wodną zabawą.

Jak dojechać do Suntago?

Do aquaparku można dojechać na wiele sposobów. Najczęściej wybieraną opcją jest dojazd na własną rękę lub specjalnym, dedykowanym busem Suntago, który wozi Gości z Warszawy i dworca PKP w Żyrardowie. Jedno natomiast jest pewne, dzięki położeniu w sercu Polski, wszystkie drogi z każdego miejsca kraju doprowadzą nas do Suntago. Jeśli zdecydujecie się na podróż własnym autem najłatwiej wyszukać Suntago pod adresem: Nowy Świat 1, Wręcza. Lokalizacja ta znajduje się między Warszawą a Żyrardowem, a dokładniej 60 km od naszej stolicy.

Jak wygląda w środku Park wodny Suntago?

Suntago to ogromna przestrzeń, w której odnajdziemy wiele ciekawych atrakcji. Niewątpliwe jedną z nich, jest rwąca rzeka wraz z jaskinią. Polecamy położyć się na dmuchanym kolei leniwie rozkoszować się interesującymi widokami.

Moglibyśmy dużo pisać jeszcze o wyglądzie i atrakcjach Suntago, ale to po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy, bo artykuł zająłby nam jeszcze, co najmniej drugie tyle. Dlatego w treści załączyliśmy Wam kilka zdjęć, które stworzą dla Was mały przedsmak tego, co czeka na miejscu. Resztę musicie zobaczyć już sami, jesteśmy pewni, że będziecie zadowoleni.

Jakie są ceny w parku Suntago?

Ceny za bilety wahają się w okolicach od 99 do 149 złotych. W zależności od wyboru stref, które chcielibyśmy zwiedzić. Brzmi, jak niewielka cena za tropikalne wakacje. Aby lepiej zapoznać się z ofertą Suntago, zapraszamy na naszą stronę.

Suntago Park of Poland wodna rozrywka dla każdego

Sutago to miejsce dla wszystkich. Każda grupa wiekowa znajdzie tutaj coś dla siebie. Co jest niezwykłe w aquaparku? Z pewnością to, że takiej atrakcji, jak dotąd jeszcze nie było. Miejsce to jest w pełni samowystarczalne. Na miejscu doświadczymy ogromnej ilości wodnego szaleństwa; zjedziemy zjeżdżalniami, „porwie” nas rzeka, skoczymy na fali i znacznie, znacznie więcej. Gdy będziemy potrzebować chwili wytchnienia, znajdziemy je wśród palm, a bar dostarczy nam tego, czego zażyczymy sobie, do maksymalnego umilenia czasu. To miejsce to tropikalny raj w samym sercu Polski. Suntago powinien zobaczyć każdy, nie tylko amator wodnych wrażeń, ale również ci, którzy cenią sobie dobrą zabawę.

 

 

Ocena artykułu: 4.4/5(7 opinii )
A jak ty oceniasz ten artykuł?
zatwierdź
Twój komentarz
Jeżeli tekst Cię zaciekawił, podziel się nim z innymi!
Przewodnik ds. Marzeń
Uwielbiam snuć się po mieście, gubię się w nim z aparatem w ręku, szukając nowych ciekawych miejsc. Kiedy już się odnajduję, to najczęściej w fotelu, czytając a najlepiej pisząc z kubkiem malinowej herbaty obok. Staram się patrzeć na świat z każdej jego perspektywy, ale zawsze z uśmiechem na ustach.

Data publikacji: 2021-08-18

OBSERWUJ NAS
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Korzystaj z promocji i nowości!
Marzyciele! Aby spełnianie marzeń uczynić jeszcze prostszym, używamy plików cookies w celach statystycznych i marketingowych :) Więcej w Polityce Prywatności.